реклама партнерів:
Головна » 2013 » Серпень » 9 » Президент Грузії похвалив ракети України, якими збивали літаки Росії

Президент Грузії похвалив ракети України, якими збивали літаки Росії


2013 » Серпень » 9
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1602
ПОДІЇ


Минуло 5 років відтоді, як у серпні 2008 року Росія вторглася на територію Грузії.
Напередодні цієї річниці президент Грузії Міхеїл Саакашвілі розповів журналістам у своїй країні, а також і головному редактору київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучому такої ж програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангу Кіпіані про намагання Росії у тій серпневій війні поставити Грузію на коліна і про те, як Україна допомагала Грузії, незважаючи на тиск з боку Москви. Хоча офіційно Київ заперечував тоді постачання до Грузії з України ракетних комплексів «Бук-М1», які подібні до російських протиповітряних комплексів «С-200» та «С-300».
У своїх інтерв’ю з тележурналістами напередодні 5-ї річниці вторгнення Росії в Грузію в ніч із 7 на 8 серпня, президент Грузії Міхеїл Саакашвілі наголосив, що Росія ще задовго до цієї війни намагалася підірвати незалежний демократичний розвиток Грузії, тому вторгнення російських військ 7 серпня 2008 року стало продовженням цих намірів Кремля.
«Неминучості грузинсько-російської війни, можливо, можна було уникнути лише за однієї умови, за якою Грузія визнавала себе державою-невдахою та погодилася б на умови Росії не в 2008 і не у 2007 роках, а починаючи з 2004 року, навіть – з кінця 2003 року», – сказав Саакашвілі в інтерв’ю тбіліському телеканалові «Руставі-2».
Саакашвілі також вважає, що Грузія вистояла у цій війні з Росією, незважаючи на вторгнення 200-тисячного російського війська, яке мало на меті знищити Грузію та, насамперед, її незалежну й демократичну владу.
Президент Грузії також наголосив у телеінтерв’ю 7 серпня з редактором київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучим однойменної програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангом Кіпіані, що Грузія вистояла у тій війні, дякуючи підтримці США, ЄС і таких союзників як демократична Україна.
«Ми за час війни збили понад 10 російських літаків. Це більше, аніж Росія втратила у якій-небудь війні після Другої світової, не рахуючи Афганістану. Ми зробили це дякуючи ППО, у яких були на озброєнні українські «Буки» і системи «Оса». Були у нас також й ізраїльські системи ППО, але вони були нижчого класу, аніж українські «Буки», – зазначив Саакашвілі.
Він також повідомив, що після втрати кількох своїх літаків над Грузією російські пілоти відмовлялися літати на бойові завдання у тій серпневій війні, але, на жаль, як сказав президент Грузії, «українських ракет у нас було мало» і «лише тоді росіяни (через день) зрозуміли, що у нас вже немає ППО».

Саакашвілі: Тимошенко нам жодних проблем не створювала
Саакашвілі також високо оцінив підтримку у ті дні війни з боку президента Віктора Ющенка і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
«Треба сказати, що коли ми купляли українську зброю, то Тимошенко нам жодних проблем не створювала, не дивлячись на настирливі «поради» з Москви. А що стосується заяв, то я не особливо стежив за цим, у нас тут було багато інших справ», – зауважив президент Грузії.
Міхеїл Саакашвілі також сказав Вахтангу Кіпіані, що «Росія не досягла мети війною, тому спробувала взяти реванш через вибори» і висловив сподівання, що Росії не вдасться поставити Грузію на коліна, бо народ її скаже своє вирішальне слово.
Варто нагадати, що відразу після війни Росії з Грузією, у кінці серпня 2008 року, перший заступник міністра промислової політки України Віталій Немилостивий заявив під час відвідин Москви, що Україна не постачала Грузії зенітних ракетних комплексів «С-200», бо «Україна не виробляє цих комплексів». Він також не підтвердив повідомлення про українську обслугу грузинських підрозділів ППО у тій війні.
Хоча заступник начальника Генштабу збройних сил Росії, Анатолій Ноговіцин повідомив 15 серпня 2008 року, що на захоплених військових складах у Грузії виявлені «дипломатичні номери з маркуваннями і прапором України», що могло бути свідченням причетності Києва до підготовки грузинської армії.

Джерело: Радіо Свобода

МЗС Грузії зробив заяву до 5-х роковин вторгнення Росії
Через п'ять років після вторгнення Росії на суверенну територію Грузії та її великомасштабної військової агресії проти незалежної держави 7 серпня 2008 року, збройні сили Росії ще окупують 20% території Грузії.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Грузії з нагоди п'ятої річниці російсько-грузинської серпневої війни 2008 року, переданій УНІАН Посольством Грузії в Україні.
Як зазначається в заяві, це є грубим порушенням фундаментальних принципів міжнародного права, бо позбавляє міжнародного визнаного права на безпечне, гідне і добровільне повернення сотні тисяч жертв кількох етнічних чисток, в тому числі й 2008 року.
“За допомогою фактичного контролю та важкої військовою присутності, а також шляхом активного застосування політичних, військових і економічних важелів, Росія домоглася визнання окупованих регіонів Грузії. Досі Росія продовжує ігнорувати свої зобов'язання, зазначені в Угоді про припинення бойових дій, підписаної Грузією і Росією 12 серпня 2008 року за посередництва ЄС. Замість того, щоб вивести свої війська на довоєнні позиції, як викладено в Угоді про припинення бойових дій, Росія значно зміцнила свої військові бази, незаконно розміщені в окупованих регіонах Грузії, збільшуючи розміщення важкого наступального обладнання і числа військовослужбовців”, - підкреслюється в заяві.

Як зазначають в МЗС Грузії, всупереч положенням Угоди про припинення бойових дій від 12 серпня 2008, Росія відкрито опирається створенню механізмів міжнародної безпеки та стабільності на територіях, що знаходяться під її контролем, і продовжує стояти на заваді доступу гуманітарної місії до них.
“Незважаючи на агресію Росії в серпні 2008 року та її руйнівну політику, спрямовану проти незалежності Грузії і державності, уряд Грузії прагне поступової нормалізації відносин з Росією, заснованої на принципах суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів”, - йдеться у заяві.
В МЗС Грузії зазначають, що з метою створення сприятливих умов для покращення напружених відносин з Москвою Грузія запровадила ряд конкретних важливих ініціатив, але, незважаючи на певну ступінь позитивної динаміки у сферах економічного та гуманітарного співробітництва, «Москва ще більше активізувала свою провокаційну політику, спрямовану на дестабілізацію ситуації в Грузії».
“Російська сторона поновила процес установки парканів із колючим дротом та застав по лінії окупації в Цхінвалі та Абхазії, які перебувають у стані повного порушення міжнародного публічного права, а також порушують права людини. Розширення зони окупації, установлення огорож та обладнання на території Грузії відкрито порушують суверенітет Грузії, територіальну цілісність і непорушність міжнародно визнаних кордонів, що є грубим порушенням Угоди від 12 серпня про припинення бойових дій. Більше того, Росія, як окупаційна влада, здійснюючи контроль над Абхазією і Цхінвалі, має нести відповідальність у відповідності з міжнародним правом”, - йдеться у заяві.
Також зазначається, що на п'яту річницю російсько-грузинської серпневої війни 2008 уряд Грузії вкотре заявляє, що його мета полягає у вирішенні існуючого конфлікту з Росією мирним шляхом через переговори на основі принципів міжнародного права. Грузія також вдячна своїм партнерам, які не лишили країну на самоті під час серпневої війни 2008 року та понині.
Грузія цінує дипломатичні зусилля союзників, які допомогли зупинити і запобігти подальшій агресії російських військ і надали значну підтримку уряду Грузії у відновленні економічної стабільності та інфраструктури.
“Уряд Грузії вважає, що створення незалежної демократичної держави є найбільш ефективним і надійним способом досягнення благополучного майбутнього для возз'єднання Грузії. При реалізації цього бачення ми повинні мати тісні партнерські відносини з країнами регіону, з членами євроатлантичної сім'ї та з міжнародними організаціями. Зі свого боку, Грузія готова взяти на себе активну роль у зміцненні міжнародної безпеки між регіонами і рештою країни», - йдеться в заяві.
При цьому в МЗС підкреслили, що, «незважаючи на існуючі серйозні проблеми, Грузія твердо тримається курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію і не шкодує зусиль для реалізації прагнення грузинського народу”.

Джерело: УНІАН
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
27-Лют-2020
Прес-анонс. «Круглий стіл» у чернігівській «Просвіті» «Українська мова: знову треба захищати?»
28 лютого у приміщенні чернігівського обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченк
09:51
27-Лют-2020
Українці в соцмережах продовжують вихваляти «руський мір» - СБУ
На офіційному сайті Служби безпеки України з’явилась інформація про те, що відомством
19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
Усі новини