реклама партнерів:
Головна » 2013 » Липень » 15 » Президент Польщі Броніслав Коморовський вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії

Президент Польщі Броніслав Коморовський вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії


2013 » Липень » 15
Автор: Черняков
Коментарі: 2
Переглядів: 1854
ПОДІЇ


У неділю на Волині голова польської держави Броніслав Коморовський вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії.
– Просимо Божого милосердя. Хочемо говорити від імені учасників незакінчених богослужінь, які, не сподіваючись смерті, прийшли 70 років тому до своїх святинь, аби хвалити Бога, щоб попросити про благословення, – від цих слів розпочалася Служба Божа в луцькому римо-католицькому кафедральному соборі Петра і Павла з участю голови польської держави. Намір, що його озвучив львівський римо-католицький архієпископ Мєчислав Мокшицький, відкликався до подій так званої Кривавої неділі 11 липня 1943 року, коли відділи Української повстанської армії напали на польські місцевості під час недільних богослужінь.
«Не можна плям злочину прикрити замовчуванням або замалювати брехнею», – наголосив під час проповіді архієпископ Мєчислав Мокшицький і додав: відсутність голосу людського сумління призводить до низки гріхів, зокрема, до виправдання злочинів:
– З байдужістю ми погоджуємося з різними війнами і чистками, які завжди пов’язані з не можливими до уникнення втратами серед мирного населення. Згодом усе частіше під захистом опиняється добре самопочуття катів, а не пам’ять про загиблих, вигнаних і скривджених, – наголосив Мокшицький.
У свою чергу, Броніслав Коморовський у виступі посилався на нещодавню декларацію греко-католицької та римо-католицької Церков у справі злочинів на Волині. «Ми знаємо, що християнська оцінка волинського злочину вимагає однозначного засудження й вибачення», – зацитував декларацію польський президент:
– Варто пам’ятати, що користь від польсько-українських конфліктів завжди мали треті сили сили, що також завжди відбирали нашу незалежність і нашу свободу. Треба це завжди мати на увазі, і саме тому невипадково Польща першою на світі визнала незалежність Української держави, – каже він.

Українську сторону під час візиту представляв віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Він закликав не політизувати сьогодні волинських подій 70-річної давнини:
– Важливе, щоб дослідження трагедії мали на меті встановлення історичної правди, яка б вона не була гірка для кожної зі сторін. При цьому варто уникати кроків, що призводять до політизації питання, до ревізії багаторічних напрацювань у відносинах між двома народами, – наголосив К. Грищенко.

Курка чи яйце: у президента Польщі потрапило одне яйце, проте його привітно вітало населення Волині
На богослужіння в столиці Волинської області прийшов також голова фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді Святослав Боруцький. Після меси з президентом Польщі трапився інцидент: коли Броніслав Коморовський виходив зі святині й вітався з прочанами, до нього підійшов молодий хлопець, що мав рюкзак із символікою ВО «Свободи», з яйцем у долоні і розчавив його на піджаку Броніслава Коморовського. Станіслав Боруцький підкреслює однак, що «Свобода» з інцидентом не має нічого спільного:
– Ми не вважаємо за цивілізоване робити протести чи демонстрації тоді, коли люди моляться. З нашої сторони буде адекватна реакція на ці заяви [Сейму і Сенату], але коли є вшанування пам’яті загиблих, чи то поляків, чи то українців – то це не по-християнськи, – сказав С. Боруцький.
Політик додає, що «Свобода» не підтримує ухвал польських Сейму й Сенату, у яких містяться заяви про «ознаки геноциду» на Волині. Варто теж додати, що протягом усього шляху президента Польщі – а він проїхав понад 200 кілометрів Рівненською та Волинською областями – люди радісно зустрічали його кортеж.

Колись місто, а тепер село Кисилин: символ наслідків трагедії
Після богослужіння в Луцьку Броніслав Коморовський відвідав Кисилин – нині село, а колись містечко, польське населення якого було розстріляне УПА 11 липня 1943 року в костелі. Президент вшанував пам’ять загиблих.
Відтак голова польської держави заявив, що Кисилин добре демонструє наслідки польсько-українського протистояння:
– Я думаю, що Ви можете побачити те, якими є результати ненависті між народами, яким є результат злочинів. Раніше Кисилин був містечком, де мешкало 1200 людей. Тут був костел, церква, аптека, чимало магазинів і навіть кілька ресторанів. Нині тут зник доробок багатьох поколінь, про що сьогодні можемо тільки пам’ятати, – каже він.

Коментуючи відсутність українського президента, Броніслав Коморовський наголосив:
– Був український віце-прем’єр-міністр у Кисилині, це відбулося вперше, і я вважаю, що маємо прогрес. Треба працювати задля того, щоби в майбутньому подібні заходи, метою яких є не тільки пам’ять про жертви волинського злочину, але й кращі польсько-українські взаємини, зосереджували навколо себе якнайбільше людей, які представляють українську державу, – каже він.

Польські політики мають переосмислити позиції Кваснєвського, Качинського й Коморовського

Українці й поляки повинні один одному пообіцяти, що переосмислять ці драматичні сторінки історії не забуваючи їх, а говорячи про них правду. Тільки істина визволить людей, а в польсько-українських взаєминах є добрі наміри продовжувати плідну співпрацю між нашими народами, – сказав насамкінець польський президент Б. Коморовський журналістам.
– У наших серцях рояться різні речі, натомість розум підказує говорити мовою єпископів. Я би радив усім наслідувати їхню позицію – усім у Польщі й Україні. Адже неважко ранити один одного навзаєм – важко є, маючи найтрагічніший досвід минулого, злочинів, працювати задля кращого майбутнього. Я думаю, що всі політичні сили в Польщі мають задуматися над тим, чому всі дотеперішні польські президенти – Алєксандер Кваснєвський, Лєх Качинський чи Броніслав Коморовський – намагаються говорити так, аби нікого не поранити. Варто, аби Союз лівих демократів обдумав позицію Алєксандера Кваснєвського, Право і справедливість – Лєха Качинського, а Громадянської платформи – мою, – заявив нинішній польський президент.
На Волині 10 років тому зустрілися президенти Польщі й України, Алєксандер Кваснєвський та Леонід Кучма. Вони започаткували серію зустрічей на найвищому рівні, у яких однозначно було засуджено злочини, вчинені під час польсько-українського конфлікту 1943–44 років. Відтак 2006 року в польській Павлокомі пам’ять українських жертв вшанували президенти Лєх Качинський та Віктор Ющенко.

Ігор Ісаєв
Джерело: Польське радіо
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
2 vsizop • 22:33, 15-Лип-2013
Не секрет, что поляки давно зарятся на наши земли. Ведь запад Украины был раньше поляцьким. Теперь у них есть возможность что-то изменить в свою пользу, прикрываясь другими проблемами. Наша Украина все равно будет либо под Россией, либо под Поляками. Уж слишком наше положение на земном шаре выгодное, плюс земли плодородные, и главное земли, которые раньше были поляцькими. Да и нация наша терпимая, терпим все. Рабы - одним словом. Верим слепо, бастуем за что попало и за деньги, а когда прижмет - терпим, терпим и терпим, надеясь на лучшее будущее. А ведь знаете, что поляки ненавидят украинцев, на своей шкуре почувствовал - был у них проездом. Ох, как они ненавидят и не считают за людей. Даже цены на бензоколонке для каждого украинца в очереди определяли на глаз. Как мы не ругались, но им все равно.
avatar
1 Сергей • 21:21, 15-Лип-2013
Зачем ему эти "скелеты"?...
avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини