реклама партнерів:
Головна » 2010 » Січень » 17 » Президентські вибори (оновлено)

Президентські вибори (оновлено)


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
В неділю, 17 січня, проходять п'яті за часи незалежності вибори президента України. Виборчі дільниці відкрилися о 8 годині ранку і працюватимуть до 20 години вечора.
До списків виборців включили приблизно 36,5 мільйонів українців. Для того, щоб голос був визнаний дійсним, на виборчому бюлетені слід зробити помітку біля прізвища лише одного з кандидатів, або біля графи "не підтримую жодного кандидата".
Всього на посаду глави держави претендують 18 кандидатів: Інна Богословська, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Юрій Костенко, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Олександр Пабат, Василь Противсіх, Сергій Ратушняк, Олег Рябоконь, Петро Симоненко, Людмила Супрун, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Арсеній Яценюк.
За президентськими виборами спостерігатиме близько трьох тисяч міжнародних спостерігачів. Правопорядок забезпечуватимуть посилені сили міліції: міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пообіцяв, що біля кожної виборчої дільниці перебуватимуть щонайменше 2 міліціонери.
На території України створено 225 виборчих округів. Центральна виборча комісія утворила також 113 дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць
Останній термін встановлення результатів першого туру виборів 27 січня, але офіційні результати можуть оголосити і раніше. Після закриття виборчих дільниць будуть оголошені результати exit-poll, які збираються проводити в день голосування декілька соціологічних служб.
Якщо жоден з кандидатів не набере 50% голосів, 7 лютого відбудеться другий тур виборів.

За матеріалами: ТСН

13.42. За даними, отриманими на цей час ЦВК від 210 окружних виборчих комісій, кількість бажаючих проголосувати виборах Президента України вдома сягає 1 млн. 61 тис. 231 осіб, що становить 3,15% від загальної кількості виборців.
За інформацією УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомила заступник голови ЦВК Жанна УСЕНКО-ЧОРНА.
За її словами, «загалом такий відсоток є досить стандартним при проведенні виборців і Президента, і народних депутатів».
Із вищевказаної кількості таких осіб у базі даних ЦВК постійно значиться 752 тис., які не здатні пересуватися самостійно, уточнила Ж.УСЕНКО-ЧОРНА.
Заступник голови ЦВК повідомила, що до комісії надійшло рішення Київського апеляційного адміністративного суду про те, що голосування вдома дозволяється лише за наявності медичної довідки про нездатність виборця самостійно прийти на дільницю. За її словами, це рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.
Іншим рішення цього суду встановлено, що дільничні виборчі комісії не повинні приймати рішення про включення до списків даних громадян у день голосування, оскільки цю процедуру має виконувати суд.

У Комітеті виборців України вважають, що найбільшою проблемою, яка може вплинути на результат голосування та на визнання виборів на окремих дільницях недійсними, може стати рішення дільничних виборчих комісій про включення виборців у список в день голосування власним рішенням.
Як повідомили у УНІАН у прес-службі КВУ, у Комітеті виборців наголошують, що це суперечить як нормам виборчого законодавства, так і останнім рішенням судів. Незважаючи на це, комісії почали включати виборців в списки. Було зафіксовано факти включення виборців у список для голосування на підставі рішень ДВК.
Так, у Донецькій області більшість ДВК області на ранковому засіданні прийняли рішення про те, що вони будуть своїм рішенням включати виборців у списки для голосування.
В Одеській області дільничні виборчі комісії масово вносять виборців у день голосування у списки на підставі заяви і ксерокопії паспорта.
У Києві виборця було внесено до списку виборців рішенням ДВК. Фактично відбувалося засідання ДВК під час її роботи, що не передбачено законом про вибори Президента України. Підставою до таких дій ДВК стала постанова окружної виборчої комісії № 222.
У Херсонській області (ТВО № 185) на виборчих дільницях включають виборців до уточненого списку виборців на підставі відміток про їхнє місце проживання. На запитання, чи приймалися рішення комісії з цього приводу, відповідають, що так, приймалися, у суботу перед днем голосування (ТВО № 185, дільниці № 55 та 57).
У КВУ відзначають, що переважна більшість виборчих дільниць Україні відкрилися вчасно, однак мали місце проблеми з кворумом членів ДВК на дільницях.

За матеріалами: УНІАН

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини