реклама партнерів:
Головна » 2009 » Листопад » 23 » Президентські вибори. Грип дуже вплинув на рейтинги кандидатів у Президенти

Президентські вибори. Грип дуже вплинув на рейтинги кандидатів у Президенти


2009 » Листопад » 23
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Епідемія грипу, підтримка панічних настроїв через ЗМІ, чутки дуже вплинули на рейтинги більшості кандидатів на пост Президента України.
Про це свідчать представлені на прес-конференції в УКРІНФОРМі результати соціологічного дослідження "Маніпуляції з грипом: кому це вигідно?", проведеного Громадським форумом "Наше місто" (Київ) у період з 6 по 13 листопада.
За словами керівника соціологічних проектів форуму Максима Кузьменка, 1600 респондентам було запропоновано відповісти на питання: "Хто з кандидатів у Президенти, на вашу думку, заробив найбільше "політичних очок" на темі грипу, роздуваючи панічні настрої серед населення?" 36% опитаних упевнені, що найбільшу вигоду від широкого обговорення цієї проблеми отримали Юлія Тимошенко, 7,6% вважають, що Віктор Ющенко, 7,4% - Віктор Янукович, а 1,6% - Анатолій Гриценко. На думку респондентів, інші кандидати (Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко, Володимир Литвин, Олег Тягнибок) - "заробили" менше всіх.
При цьому 30,9% учасників дослідження важко відповісти на це питання, а 22,4% респондентів упевнені в тому, що інформаційна кампанія з епідемії грипу проводилась на користь усіх перерахованих політиків.
М.Кузьменко підкреслив, що, на думку 60,6% опитаних прихильників В.Ющенка, найбільше "політичних очок" на темі грипу заробила Юлія Тимошенко, з ними згодні 52,7% прихильників В.Януковича. А 20,1% представників електорату А.Яценюка і 16,5% прихильників Ю.Тимошенко вважають, що саме Віктор Янукович зміг підняти свій рейтинг за допомогою теми грипу.
У свою чергу, директор Центру політичного аналізу "Стратагема" Юрій Романенко упевнений, що після розгортання скандалу з педофілами для деяких політиків була необхідна подія, яка б дала можливість переорієнтовувати увагу суспільства на іншу проблему. Тема грипу розвивалася блискавично, адже "інформація сіялась у благодатний рунт", швидко трансформувалась у найнеймовірніші панічні очікування. "Утім, досить швидко люди усвідомили, що ними маніпулюють. Паніка припинилась, оскільки українці зрозуміли, що їх "розводять", - сказав він.
На питання: "За кого з кандидатів ви б проголосували на виборах у Президенти, якби вони відбулися найближчої неділі?" отримали наступні відповіді: за Віктора Януковича були б готові віддати свої голоси 23,2%, за Юлію Тимошенко - 17,1%, за Володимира Литвина - 6,2%, за Арсенія Яценюка - 6,1%.
За ними, згідно з результатами соцдослідження, йдуть Сергій Тігіпко - 3,5%, Петро Симоненко - 3,2%, Віктор Ющенко - 2,7%, Анатолій Гриценко - 1,3%, Олександр Пабат - 1,1%, Олег Тягнибок - 1,0%. При цьому 2,3% опитаних респондентів голосували б "за іншого кандидата", 9,3% - не підтримують жодного з претендентів на пост Президента.
На думку керівника соцпроектів форуму "Наше місто" Максима Кузьменка, "дані показують, що за період епідемії грипу найзначніших втрат зазнали рейтинги Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка. Водночас, рейтинг Володимира Литвина зріс на південному сході, досягнувши майже 39% серед його електорату, і зрівнявся з рейтингом Арсенія Яценюка серед тих, хто відповів".
Респондентам також було запропоновано відповісти на питання: "У кого з кандидатів у Президенти в команді найбільше олігархів?" Відповіді розподілилися таким чином: 34,8% опитаних вважають, що в команді В.Януковича, 29,5% - Ю.Тимошенко, 7,5% - у В.Ющенка, 1,4% - у А.Яценюка. Важко відповісти на це питання 21,2% учасникам дослідження.
"Наприклад, електоральні групи Юлії Тимошенко (80,8%) вважають, що найбільше олігархів у Віктора Януковича, а прихильники Януковича (46,8%) - навпаки, упевнені, що найбільше олігархів у команді Тимошенко. Тобто, я так розумію, що команди обмінюються своїми обвинуваченнями і підозрюють один одного у всьому", - сказав М.Кузьменко.
Соціологічне дослідження "Маніпуляції з грипом: кому це вигідно?" проводилося з метою вивчення оцінки інформаційної кампанії з грипу. Метод опитування - особисте інтерв'ю.
У ході дослідження використовувалась репрезентативна випадкова вибірка, що відображає структуру населення в областях за статтю та віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.

Джерело: Олена Вигуляр, УКРІНФОРМ

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини