реклама партнерів:
Головна » Президентські вибори. Грип дуже вплинув на рейтинги кандидатів у Президенти

Президентські вибори. Грип дуже вплинув на рейтинги кандидатів у Президенти


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Епідемія грипу, підтримка панічних настроїв через ЗМІ, чутки дуже вплинули на рейтинги більшості кандидатів на пост Президента України.
Про це свідчать представлені на прес-конференції в УКРІНФОРМі результати соціологічного дослідження "Маніпуляції з грипом: кому це вигідно?", проведеного Громадським форумом "Наше місто" (Київ) у період з 6 по 13 листопада.
За словами керівника соціологічних проектів форуму Максима Кузьменка, 1600 респондентам було запропоновано відповісти на питання: "Хто з кандидатів у Президенти, на вашу думку, заробив найбільше "політичних очок" на темі грипу, роздуваючи панічні настрої серед населення?" 36% опитаних упевнені, що найбільшу вигоду від широкого обговорення цієї проблеми отримали Юлія Тимошенко, 7,6% вважають, що Віктор Ющенко, 7,4% - Віктор Янукович, а 1,6% - Анатолій Гриценко. На думку респондентів, інші кандидати (Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко, Володимир Литвин, Олег Тягнибок) - "заробили" менше всіх.
При цьому 30,9% учасників дослідження важко відповісти на це питання, а 22,4% респондентів упевнені в тому, що інформаційна кампанія з епідемії грипу проводилась на користь усіх перерахованих політиків.
М.Кузьменко підкреслив, що, на думку 60,6% опитаних прихильників В.Ющенка, найбільше "політичних очок" на темі грипу заробила Юлія Тимошенко, з ними згодні 52,7% прихильників В.Януковича. А 20,1% представників електорату А.Яценюка і 16,5% прихильників Ю.Тимошенко вважають, що саме Віктор Янукович зміг підняти свій рейтинг за допомогою теми грипу.
У свою чергу, директор Центру політичного аналізу "Стратагема" Юрій Романенко упевнений, що після розгортання скандалу з педофілами для деяких політиків була необхідна подія, яка б дала можливість переорієнтовувати увагу суспільства на іншу проблему. Тема грипу розвивалася блискавично, адже "інформація сіялась у благодатний рунт", швидко трансформувалась у найнеймовірніші панічні очікування. "Утім, досить швидко люди усвідомили, що ними маніпулюють. Паніка припинилась, оскільки українці зрозуміли, що їх "розводять", - сказав він.
На питання: "За кого з кандидатів ви б проголосували на виборах у Президенти, якби вони відбулися найближчої неділі?" отримали наступні відповіді: за Віктора Януковича були б готові віддати свої голоси 23,2%, за Юлію Тимошенко - 17,1%, за Володимира Литвина - 6,2%, за Арсенія Яценюка - 6,1%.
За ними, згідно з результатами соцдослідження, йдуть Сергій Тігіпко - 3,5%, Петро Симоненко - 3,2%, Віктор Ющенко - 2,7%, Анатолій Гриценко - 1,3%, Олександр Пабат - 1,1%, Олег Тягнибок - 1,0%. При цьому 2,3% опитаних респондентів голосували б "за іншого кандидата", 9,3% - не підтримують жодного з претендентів на пост Президента.
На думку керівника соцпроектів форуму "Наше місто" Максима Кузьменка, "дані показують, що за період епідемії грипу найзначніших втрат зазнали рейтинги Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка. Водночас, рейтинг Володимира Литвина зріс на південному сході, досягнувши майже 39% серед його електорату, і зрівнявся з рейтингом Арсенія Яценюка серед тих, хто відповів".
Респондентам також було запропоновано відповісти на питання: "У кого з кандидатів у Президенти в команді найбільше олігархів?" Відповіді розподілилися таким чином: 34,8% опитаних вважають, що в команді В.Януковича, 29,5% - Ю.Тимошенко, 7,5% - у В.Ющенка, 1,4% - у А.Яценюка. Важко відповісти на це питання 21,2% учасникам дослідження.
"Наприклад, електоральні групи Юлії Тимошенко (80,8%) вважають, що найбільше олігархів у Віктора Януковича, а прихильники Януковича (46,8%) - навпаки, упевнені, що найбільше олігархів у команді Тимошенко. Тобто, я так розумію, що команди обмінюються своїми обвинуваченнями і підозрюють один одного у всьому", - сказав М.Кузьменко.
Соціологічне дослідження "Маніпуляції з грипом: кому це вигідно?" проводилося з метою вивчення оцінки інформаційної кампанії з грипу. Метод опитування - особисте інтерв'ю.
У ході дослідження використовувалась репрезентативна випадкова вибірка, що відображає структуру населення в областях за статтю та віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.

Джерело: Олена Вигуляр, УКРІНФОРМ







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини