Президентські вибори. В Україні проходить другий тур виборів
Виборці повинні визначити, хто стане главою держави на найближчі п'ять років - лідер Партії регіонів Віктор Янукович чи дійсний прем'єр країни Юлія Тимошенко.
Для перемоги на виборах кандидат повинен отримати просту більшість голосів.
Виборчі дільниці в країні відкрилися о 8.00, голосування продовжиться до 20.00.
В Україні створено 225 окружних виборчих комісій - більше 33 тис. виборчих дільниць.
Громадяни України також можуть проголосувати за кордоном. Для цього створено 113 виборчих дільниць і стільки ж дільничних виборчих комісій.
За ходом другого туру голосування на виборах президента України 7 лютого спостерігатимуть 3780 міжнародних офіційних спостерігачів.
Після першого туру виборів, 17 січня спостерігачі Європарламенту, місії МПА СНД, місії ОБСЄ заявили, що президентські вибори в Україні пройшли без особливих порушень, а організація проведення виборів відповідала демократичним нормам.
У першому турі виборів президента України, який пройшов 17 січня 2010 року, брали участь 18 кандидатів. Згідно з протоколом Центральної виборчої комісії про офіційні результати виборів президента України, за Януковича проголосували 35,32% виборців (8 млн. 686 тис. 642), за Тимошенко 25,05% (6 млн 159 тис. 810).
На третьому місці Сергій Тігіпко, що набрав 13,05 % голосів (3 млн. 211 тис. 198). Не підтримали жодного з 18 кандидатів 2,2% виборців (542 тис. 819 осіб).
Всього в списки для голосування було внесено 36 млн. 968,041 осіб. Виборці, які взяли участь в голосування - 24 млн. 588 тис 268 осіб, кількість бюлетенів, визнаних недійсними - 450 765.
Разом з тим, 4 лютого європейські парламентарії висловили стурбованість зміною виборчого законодавства України. Координатори Європейської народної партії і Європейських консерваторів і реформістів вимагали, щоб глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон виступила із заявою, протестуючи проти прийнятого Верховною Радою України нового виборчого закону.
На їх думку, ЄС повинен терміново відреагувати і виразити протест, бо цей закон міняє правила проведення виборів і спостереження за ними.
В четвер президент України Віктор Ющенко підписав закон про внесення змін до закону про вибори глави держави (відносно організації роботи виборчих комісій), прийнятий Верховною Радою 3 лютого.
У документі запропоновано виключити норму кворуму для виборчої комісії, а також пропонується низка змін в частині порядку формування цих комісій. У тексті законопроекту виключена із дійсного закону, норма про те, що засідання виборчої комісії є повноважним у разі присутності не менше 2/3 складу комісії. У разі бездіяльності виборчої комісії вищого рівня надається право ухвалювати рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня. В день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно.
Закон набув чинності 5 лютого після офіційної публікації. Того ж дня фракція БЮТ звернулася до Конституційного суду з приводу конституційності прийнятих поправок в закон.
Після 20.00 (після закриття дільниць) будуть оприлюднені результати семи екзит-полів, проведених в день голосування низкою соціологічних служб, які опитуватимуть виборців при виході з дільниць.
Центрвиборчком повинен оприлюднити результати голосування впродовж відведених законом 10 днів.
Новообраний президент не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів, повинен вступити на посаду.
За інформацією: newsru.ua