Президентські вибори. За крісло президента України змагатимуться 18 претендентів. Список
Всього до ЦВК надійшло 67 заяв від потенційних кандидатів, але 49 з них було відмовлено. Основні причини – неправильне оформлення документів та відсутність необхідної застави у 2,5 мільйона гривень.
Зокрема, через відсутність коштів у виборах не братимуть участі лідер ПСПУ Наталія Вітренко, скандальному екс-майору Миколі Мельниченку та ще низці маловідомих самовисуванців.
До речі, нагадаємо, що у 2004 році ЦВК зареєструвала 24 кандидата у президенти. Тоді застава становила лише 500 тисяч гривень.
"Звичайно, для європейських країн, або для тієї ж Росії, 18 кандидатів – це багато. Але там інша ситуація: там йдуть на вибори тільки ті, хто може претендувати на перемогу. У нас же для багатьох це можливість засвітитися", - прокоментував голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
У будь-якому випадку, за його словами, така кількість кандидатів не обтяжить бюджет. Адже саме за державні кошти кандидатам в президенти повинні надрукувати плакати, надати ефір на ТБ, на радіо.
"90% зареєстрованих кандидатів – більш-менш відомі. Якщо кандидат набирає більше 1% підтримки – його участь у виборах хоч якось виправдана, менше 1% – це "лівий пасажир". Таких ось "лівих", за моїми підрахунками, цього разу буде 3-4 людини", - передбачив Черненко.
Остаточний список кандидатів у президенти України на виборах 17 січня 2010 року:
Самовисуванці
Віктор Ющенко, 1954 року народження, чинний президент України, член партії "Наша Україна". Він пообіцяв, що вестиме агітацію у неробочий час.
Олег Рябоконь, 1973 року народження, позапартійний, керуючий партнер (генеральний директор) юридичної компанії "Меджістерс". Він став одним з найбагатших претендентів – за минулий рік Рябоконь задекларував майже 6 млн гривень доходів
Михайло Бродський, 1959 року народження, член Партії вільних демократів, директор-консультант ТОВ "Венето"
Анатолій Гриценко, 1957 року народження, позапартійний, народний депутат від блоку НУ-НС, екс-міністр оборони, нині глава комітету ВР з питань національної безпеки і оборони
Олександр Пабат, 1974 року народження, позапартійний, президент спілки громадських об’єднань "Громадський актив Києва"
Василь Противсіх, 1946 року народження, позапартійний, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати. До 2 жовтня цього року носив прізвищу Гуменюк.
Інна Богословська, 1960 року народження, позапартійна, народний депутат від Партії регіонів
Сергій Ратушняк, 1961 року народження, позапартійний, мер Ужгорода. "Прославився" своїм скандалом з Арсенієм Яценюком, якого обізвав "єврейчиком" і "масоном".
Сергій Тігіпко, 1960 року народження, позапартійний, за офіційними даними - тимчасово не працює
Арсеній Яценюк, 1974 року народження, позапартійний, народний депутат від НУ-НС, екс-спікер парламенту
Від політичних партій
Юлія Тимошенко, 1960 року народження, чинний прем'єр-міністр. Її висунули в президенти під час з'їзду партії "Батьківщина" на Майдані Незалежності у Києві. За даними ЦВК, Тимошенко проживає у Дніпропетровську
Віктор Янукович, 1950 року народження, лідер Партії регіонів, народний депутат. Наразі перебуває в опозиції та очолює тіньовий Кабінет міністрів
Володимир Литвин, 1956 року народження, спікер Верховної ради, лідер Народної партії та Блоку Литвина
Юрій Костенко, 1951 року народження, голова Української Народної Партії, народний депутат від блоку НУ-НС
Олександр Мороз, 1944 року народження, голова Соціалістичної партії, яка наразі в парламенті не представлена
Олег Тягнибок, 1968 року народження, лідер Всеукраїнського об’єднання "Свобода"
Петро Симоненко, 1952 року народження, глава Компартії, народний депутат. У президенти його висунув "Блок лівих та лівоцентристських сил"
Людмила Супрун, 1965 року народження, лідер Народно-демократичної партії, голова Державного агентства України з інвестицій та інновацій
За матеріалами: ТСН