реклама партнерів:
Головна » 2014 » Березень » 1 » Приїжджі «жителі Донецька» хочуть до Росії, але Донбас - за неподільну Україну

Приїжджі «жителі Донецька» хочуть до Росії, але Донбас - за неподільну Україну


2014 » Березень » 1
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 695
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Сьогодні на мітинг перед облдержадміністрацією зібралося більше 10 тисяч людей, щоб висловити своє ставлення з приводу складної політичної ситуації в Україні.
Їх законне бажання - жити в мирі і спокої в єдиній і неподільній Україні, спілкуватися на одній мові, відвідувати той храм, в який покликав Господь, це повністю поділяє і підтримує регіональна влада.
У своєму виступі голова Донецької обласної адміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ чітко висловив свою позицію: «Буду захищати інтереси Донбасу і його жителів. Я за єдину і неподільну Україну! Але я хочу, щоб Донбас поважали. Шанували його самобутність. Ми будемо говорити російською мовою! Ми будемо молитися в наших храмах! Ми будемо шанувати наші традиції, пов'язані з героїчною історією Великої Вітчизняної війни!».
Велика частина людей, присутніх на площі біля будинку облдержадміністрації, його підтримувала. Але в рядах мирних мітингувальників знаходилося близько 70 осіб з російськими прапорами, які весь час перекрикували виступаючих на мітингу. Коли оголосили хвилину мовчання за загиблими у Києві - з їхнього боку лунали цинічні вигуки. Коли виступав священик і закликав усіх до миру - були всі ті ж бездумні вигуки. Час від часу вони скандували «Беркут! Беркут!». Але навіть коли виступав представник цього підрозділу, його теж не слухали і перекрикували, демонструючи тим самим повну неповагу до жителів донецького регіону, до його духовних цінностей.
Люди, що стоять з ними поруч, стверджували, що це - не жителі Донецької області, а приїжджі «туристи» з Росії. «Донецьк - російське місто» вигукували вони і вимагали відставки губернатора, постійно спотворюючи його прізвище.
Після мітингу глава регіону дав короткий брифінг журналістам. Він ще раз підкреслив свою позицію, суть якої в наступному: Україна не зможе бути без Донбасу, а Донбас без України. Розмови про федералізацію зараз не на часі, тому що країна ослаблена. Однак, вважає Андрій ШИШАЦЬКИЙ, Донбас буде відстоювати совє законне право говорити російською мовою, відвідувати церкви московського патріархату. Губернатор також вважає, що Донецький регіон має право на розширення повноважень органів місцевого самоврядування, особливо в частині контролю за відрахуванням податків.
Під час брифінгу, який проходив у вестибюлі облдержадміністрації радикально налаштовані мітингувальники, які прийшли під російськими прапорами, почали кидати предмети, схожі на димові шашки і прориватися в будівлю адміністрації. Їх не пропустили співробітники міліції. Тоді вони зняли з флагштока прапор України і поставили російський триколор.
Щоб не допустити масових зіткнень, люди, що підтримують легітимну регіональну владу, покинули мітинг. Їхні вимоги щодо територіальної цілісності України, статусу російської мови та економічної самостійності регіонів регіональна влада підтримує і буде ретранслювати ці вимоги до Верховної Ради.
У понеділок відбудеться позачергова сесія обласної ради, на якій будуть прийняті всі необхідні рішення для нормального життєзабезпечення області.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Андрій ШИШАЦЬКИЙ, відповідно до чинного законодавства України, продовжує виконувати обов'язки голови Донецької облдержадміністрації.
У зв'язку з сьогоднішніми подіями в Донецьку серед жителів регіону поширюється інформація, в тому числі через ЗМІ, про те, що глава Донецького регіону Андрій ШИШАЦЬКИЙ склав свої повноваження.
Прес-служба Донецької облдержадміністрації офіційно спростовує цей факт і заявляє, що Андрій ШИШАЦЬКИЙ залишається діючим головою Донецької облдержадміністрації та працює відповідно до чинного законодавства України.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
17:41
29-Лип-2020
Заява Представництва Європейського Союзу щодо нещодавніх подій на Кримському півострові
Тривалі зусилля Російської Федерації з підриву суверенітету і територіальної ціліснос
19:04
27-Лип-2020
День хрещення Київської Русі-України в контексті війни з російським імперіалізмом
28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Україна відзнача
14:09
27-Лип-2020
Європейський Союз надає допомогу постраждалим від повеней в Україні
У відповідь на найбільші за останні 50 років повені, що вразили західні регіони Украї
13:29
27-Лип-2020
Вишукана іронія Фолькера Маасена
Чернігів продовжує дивувати і вражати своїми чудовими книжками. От нещодавно у видавн
09:36
26-Лип-2020
У Севастополі стрімко міліє водосховище, російська окупаційна влада шукає воду
У Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище. Про це повідомляє кореспонден
Усі новини