реклама партнерів:
Головна » Природна медицина. Настоянки від різних недуг

Природна медицина. Настоянки від різних недуг


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Настоянка — це спиртова витяжка з лікувального препарату. Спирт — чудовий розчинник і дуже ефективно «висмоктує» з вихідного матеріалу всі корисні компоненти. Тому настоянки насичені різноманітними біологічно активними компонентами, що зумовлює їхню високу ефективність.
Ще однією хорошою якістю настоянок є дуже тривалий період зберігання: зазвичай не менше 2—3 років. Фактично, настоянка — це концентрат лікувального препарату. І якщо настої та чаї треба пити «склянками», то настоянку — краплями. У разі вживання всередину краплі настоянки зазвичай додають до невеликої кількості чистої води. У такому вигляді спиртову настоянку можна застосовувати навіть для лікування дітей.
Крім місцевого впливу (на той або той орган), фітонастоянки позитивно діють на загальний стан організму, зміцнюють його імунітет, підвищують життєвий тонус.

Любов ДУДЧЕНКО, кандидат біологічних наук.

Тибетська настоянка
Компоненти: 1 листок алое (береться найбільший нижній листок рослини, якій не менш як 3 роки), 1 великий стручок червоного гіркого перцю, 1 ст. л. подрібненого сушеного чистотілу, 400 мл 70% спирту або 40% горілки.
Спосіб приготування. Перед уживанням алое не поливають протягом тижня, потім відрізають листок і подрібнюють його ножем. До нього додають порізаний перець і чистотіл, перемішують. Кладуть суміш у скляну півлітрову банку, заливають спиртом або горілкою, закривають капроновою кришкою або щільною тканиною і ставлять у темне місце. Настоюють 3 тижні, щодня збовтуючи.
Застосування. Тибетська настоянка — потужний протизапальний та антибольовий засіб. Її втирають у хворі ділянки тіла за артрозу, артриту, ревматизму. Вона дуже ефективна за лікування гаймориту. Для цього її втирають у ніс, починаючи із западини між бровами й рухаючись до кінчика носа. Найретельніше треба натирати носову перетинку, яка розділяє ніздрі. Після натирання настоянкою ніс потрібно вкрити на 30 хв теплою тканиною (вовняним шарфом, рукавицею тощо) і полежати. Цю лікувальну процедуру проводять 7 днів підряд, бажано на ніч.
Із появою найменших ознак ангіни тибетською настоянкою натирайте всю нижню частину обличчя, починаючи від підборіддя й закінчуючи мочками вух.

Антиостеохондрозна настоянка
Компоненти: 100 г сухого кореня шипшини, 400 мл горілки.
Спосіб приготування: подрібнити корінь шипшини (на кавомолці, млинку для м’яса або стовкти), залити горілкою в посудині, яка щільно закривається кришкою або корком, настояти 3 тижні.
Застосування. Настоянку шипшини приймають по 1 ст. л. тричі на день перед прийомом їжі за артрозів, остеохондрозів, відкладення солей, бурситів та подагричних артритів. Через те що вона чинить потужну сечогінну дію, під час її прийому варто віддавати перевагу продуктам, які містять багато калію, кальцію й магнію. Курс лікування зазвичай триває 40 днів. Жінкам у період менструального циклу варто втриматися від прийому цієї настоянки.

Часниково-прополісна настоянка
Компоненти: 100 г часнику, 50 г меду, 30 мл 20% настоянки прополісу, 200 мл 70% спирту або 40% горілки.
Спосіб приготування. Часник подрібнюють на млинку для м’яса, змішують його з медом і настоянкою прополісу, потім додають спирт або горілку. Ставлять у темне місце на 10 днів.
Застосування. Приймають з метою зміцнення серцево-судинної, нервової, травної систем, а також як противірусний засіб тричі на день по 1 ч. л. за півгодини до прийому їжі. Курс лікування — до використання бальзаму.

Настоянка з перетинок волоського горіха
Компоненти: перетинки волоських горіхів, горілка.
Спосіб приготування. Подрібнити перетинки, заповнити ними доверху скляну пляшку, залити горілкою та настояти протягом 14 днів у темному прохолодному місці.
Застосування. Приймати 1 раз на день по 30-40 крапель, запиваючи половиною склянки води, за аритмії, болю у серці й задишки.

Настоянка зі шкаралупи волоського горіха
Компоненти: шкаралупа 14 горіхів, 0,5 л горілки.
Спосіб приготування. Подрібнену молотком шкаралупу залити горілкою, настояти протягом тижня в теплому й темному місці. Готову настоянку процідити й поставити на зберігання в холодильник.
Застосування. Приймати всередину по 1 ст. л. вранці натще, поки настоянка не закінчиться, за кісти яєчника, відкладення солей, бронхіту, зоба.

Настоянка редьки
Компоненти: 1,5 ст. л. соку чорної редьки, 1 ст. л. меду, 1 ст. л. 70% спирту або горілки, 1 ст. л. кухонної солі.
Спосіб приготування. Усі компоненти ретельно перемішати.
Застосування. Настоянку використовують для розтирання хворих суглобів.

Джерело: "Ваше здоров"я"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини