Природна медицина. Відновити працездатність можна за 5 хвилин
Що ж робити? Пригадаймо чудову приказку: «Зміна діяльності — це відпочинок», а також улюблене шкільне слово «перерва». Вони дуже точно вказують, що відпочинок — це не лежання перед телевізором, як практикують більшість із нас після трудового дня, а зміна виду діяльності.
Але чи часто цей принцип втілюється в життя? На жаль, ні. Тож день за днем втома накопичується, формуючи синдром хронічної втоми.
Пропонуємо два нескладних комплекси для знаття втоми. Перший розраховано на любителів посидіти за комп’ютером і працівників розумової праці, а другий — для тих, кому багато часу доводиться працювати фізично. Вправи бажано робити кожні дві години або хоча б за потреби.
Перший комплекс.
1. Для початку випийте півсклянки приємно гарячої води. Багато хто і не підозрює, що живе в стані хронічного зневоднення організму, тому що наші клітини потребують не чаю, кави, соку, і тим паче кока-коли, а чистої води. Чи знаєте ви, що втрата води в організмі на 2% від маси тіла призводить до відчуття втоми, 5% — до непритомності, 10% — до смерті від зневоднення? Тож допоможіть своєму організму заздалегідь! Гаряча вода сприяє активізації обмінних процесів і зниженню стресу від утоми.
2. Складіть долоньки «човником» і поплескайте по тілу — руки, починаючи від пальців, плечі, голову, тулуб, де дістанете, ноги. Це прекрасний вібраційний масаж, який оживить нервові закінчення, прискорить передання нервових імпульсів. Нігтиками постукайте по внутрішньому та зовнішньому боці обох долонь. Це активізує роботу всіх органів, які проектуються на долонях.
3. Попросіть того, хто поряд, поплескати вас по спині.
4. Потурбуйтеся про хребет — підніміть п’яти на 2—3 см від підлоги, і різко впадіть на п’яти. Ви відчуєте легкий струс у тілі. Усього треба зробити цю вправу не більш як 25—30 разів.
5. Погладьте все тіло долонями з верху до низу, від голови, плечей, спини, по ногах — до самих кінчиків пальців, ніби «збираєте» з тіла воду після душу.
6. Плесніть на очі холодної води до появи легкої різі, це дуже важливо, тому що поверхня очей зневоднюється під час тривалого споглядання. Якщо у жінок нафарбовані очі — міцно заплющте їх на 5 секунд, а потім швидко покліпайте протягом 10 секунд.
7. Скоординує роботу півкуль мозку. Ця проста вправа дає змогу оживити від монотонної роботи одну півкулю, яка втомилася, і підключити до неї іншу, яка не працює. Для цього візьміть аркуш формату А4, намалюйте маркером під лінійку дві лінії навхрест, як покладена на бік буква Х. Повісьте цей аркуш на рівні очей. Дивлячись на нього, спокійно і глибоко дихаючи, виконайте дві прості вправи:
— доторкніться лівим ліктем правого коліна, потім правим ліктем лівого коліна, бажано, щоб при цьому спина була рівною. Таких перехресних рухів треба зробити по шість на кожну руку, тобто всього 12 разів;
— торкніться лівим ліктем лівого коліна, потім правим ліктем правого коліна, спина при цьому повинна бути рівною. Усього — 12 разів;
— знову 12 перехресних рухів;
— ще 12 паралельних рухів;
— і останні 12 перехресних рухів.
8. Наприкінці випити ще півсклянки гарячої води.
9. Подякувати і похвалити себе за турботу.
Другий комплекс.
1. Випити 0,5 склянки гарячої води.
2. Сісти або лягти так, щоб ноги були підняті відносно тіла. Це сприятиме відтоку лімфи.
3. Заплющити очі, зробити глибокий вдих і повільний повний видих, уявити собі чисте синє небо і великого білого птаха, який летить високо-високо в небі. Час від часу він робить повільні махи крильми, а потім витає у хмарах. Просто спостерігайте за його польотом і відпочивайте. Дихання глибоке, спокійне. Час релаксації довільний, як підказує самопочуття.
4. Подякувати і похвалити себе за турботу.
Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.
Джерело: "Ваше здоров"я"