реклама партнерів:
Головна » Природна медицина. Жасмин. Квітка, яку подарували боги

Природна медицина. Жасмин. Квітка, яку подарували боги


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
СВЯЩЕННА КВІТКА СХОДУ
Якщо троянду називають королевою, то жасмин можна вважати королем. Перші згадки про запашну рослину виявлено в давньоєгипетських папірусах. Здавна цю рослину шанували і любили. Елліни вірили, що жасмин подарувала людям богиня мудрості Афіна. А індуси навіть надали йому статусу священної квітки і називали «місячним світлом любові», дівчата прикрашали ним своє волосся. У Франції з його стовбура виготовляли дудки й флейти. Квіти жасмину медоносні, а молоде листя — хороша приправа до салатів.
Та насамперед цінували жасмин за його неперевершений аромат. Ним обкурювали кімнати палаців, додавали до складу дорогих парфумів та косметичних засобів. Йоги вдихали запах жасмину під час медитації, це допомагало їм досягати стану умиротворення.
Жасмин не тільки милує око і зваблює неперевершеним ароматом, він ще й має лікувальні властивості. Наприклад, у Китаї жасмин використовували для лікування гепатитів, цирозу печінки, дизентерії, цинги, ревматизму. Його додавали в чай, ним промивали очі, з нього робили чудодійний сироп від кашлю. У Вірменії відвар квіток і листя жасмину рекомендували пити в разі хронічного бронхіту й бронхіальної астми. Кубинці відвар листя приймали за колітів, а жителі Ямайки — в разі застуди та туберкульозу.
Жасмин вважали незамінним помічником жінок під час вагітності (він сприяє легшому її перебігу та запобігає ускладненням). Для полегшення пологів тіло роділлі намащували жасминовою олією. Також у разі захворювань матки відвар жасмину застосовували у вигляді компресу.
Хімічний склад різних видів жасмину поки що недостатньо вивчено. Однак наукові дослідження виявили, що квітки й листя рослини багаті на флавоноїди, містять корисний алкалоїд жасмінін, урсулову, саліцилову, бензойну, мурашину кислоти; а насіння — жирну олію, яку застосовують у медицині та косметиці.
Існують різні рекомендації стосовно збору та заготівлі жасмину. Квіти розпукуються вночі, тому одні радять збирати їх саме в цей час, інші ж рекомендують здійснювати збір рано-вранці (о 4—5-й годині — коли вміст ефірної олії у квітах рослини збільшується) в суху погоду. Відразу після збору квіти сушать, щоб вони не потемніли, не втратили аромату і свої найліпші цілющі властивості. Сушать їх за температури 30—40°С у духовці, а в спекотний сонячний день — на вулиці, в тіні. Зберігають у металевому або скляному посуді в сухому, добре провітрюваному і прохолодному місці.

ПОТУЖНИЙ АНТИДЕПРЕСАНТ
У народній медицині застосовують усі частини рослини. Наприклад, настої та відвари листя жасмину використовують як жарознижувальний засіб, для збільшення грудного молока в період лактації, ним лікують виразки на шкірі. Свіжий корінь жасмину застосовують за головного болю, безсоння, під час переломів. Квіти, наповнені пахощами, додають у чай. Ефірну олію жасмину визнано потужним антидепресантом. Вона здатна стабілізувати нервову систему людини та усувати відчуття тривоги, неспокою, страху, поліпшувати настрій, надавати впевненості в собі, спонукати до творчості, викликати відчуття ейфорії, любові, посилювати чуттєвість, статевий потяг. Учені Японії довели, що аромат жасмину за своїм стимулювальним впливом випереджає каву.
Крім того, жасмин помічний у разі захворювань передміхурової залози. Він зміцнює чоловічі статеві органи і посилює потенцію.
Запах жасмину сприяє очищенню свідомості, його корисно вдихати перед сном: вважається, що тоді снитимуться віщі сни.
Як косметичний засіб жасмин здатен поліпшувати та омолоджувати шкіру, полегшувати стан у разі захворювань нейроендокринного характеру (екземи, дерматози і т.ін.). Він чудово зволожує та заспокоює суху та зрілу шкіру. М’яко відбілює, усуває сухість, подразнення. Олію жасмину застосовують для відновлення еластичності шкіри, усунення слідів від розтягнень і шрамів, у разі алергійних висипань, запалень.
Увага! Надмірне захоплення жасминовою олією може зумовити головний біль, носові кровотечі. Жасмин не рекомендують застосовувати в перші 4 місяці вагітності. Олія жасмину — це зовнішній засіб, її не можна приймати внутрішньо! Слід також бути обережним у разі зниженого артеріального тиску.

РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ
У разі бронхіту та бронхіальної астми: 1 ст. л. подрібнених сухих молодих гілочок і листя залити 1 склянкою води, кип’ятити протягом 5 хв, настояти протягом години, перецідити. Приймати по 1—2 ст. л. тричі на день до їди.
За шкірних захворювань застосовують примочки: 100 г свіжих квіток залити 100 мл спирту, настояти 7 днів, потім перецідити. Накладати примочки (1 ч. л. настоянки на 100 мл холодної перевареної води) на уражені ділянки.
У разі паралічу, захворювань сідничного нерва, судом, тремтіння, мігрені, спричиненої застудою, змащувати тіло таким настоєм: квіти жасмину засипати в банку, залити соняшниковою олією, настояти в щільно закритому посуді на сонці 40 днів, періодично струшуючи вміст. Зберігати в темному прохолодному місці, не проціджувати.
Для обвітреної шкіри рук: насипати в пляшку пелюстки жасмину, троянди і липи у співвідношенні 1:1:1, залити кукурудзяною олією, настояти протягом 30 днів, змащувати отриманим засобом шкіру рук.
У разі мозолів: прикладати подрібнене листя жасмину на ділянку мозоля протягом 3—4 днів.
Якщо на початку пологів зробити масаж нижньої частини живота з олією жасмину, це зменшить біль і посилить скорочення матки. Запах жасмину добре використовувати для зменшення післяпологової депресії.
Жасминова маска для обличчя: свіже листя жасмину залити окропом у співвідношенні 1:4, дати настоятися 30 хв. Отриманий настій перецідити, змішати з 1 ст. л. крохмалю і 1 ч. л. вершків. Покласти масу між двома шарами марлі на обличчя на 20 хв. Після обполоснути обличчя теплою водою.
Жасмин є потужним антидепресантом, його ефірну олію використовують для зміцнення нервової системи. Для цього найліпше приймати ванни з додаванням у воду 6—7 крапель ефірної олії жасмину на будь-якій основі (соняшникова олія, вершки, мед, сіль). Також за втоми можна приймати ванну з квітами жасмину. Покласти 100 г квіток у полотняний мішечок, підвісити його до крана так, щоб гаряча вода, що наповнює ванну, текла через нього.

ЖАСМИНОВИЙ ЧАЙ ПОЧИСТИТЬ ПЕЧІНКУ
Чай із жасмином вирізняється своїм духмяним ароматом, неперевершеним смаком та багатим вмістом вітамінів. Це робить його дуже корисним. Він знімає втому, підвищує працездатність організму. Ароматний запах стимулює функції головного мозку. Тому жасминовий чай ліпше пити вранці. Крім того, чай з жасмином здатний очистити печінку, кров, поліпшити зір, настрій, зігріти в холодну пору року, підвищуючи температуру тіла, заспокоїти нервову систему і додати впевненості в собі.
Чай із жасмином можна купити або приготувати самостійно. Для цього 2 ч. л. сухих квітів жасмину і 4 ч. л. чорного чаю залити 4 склянками окропу, дати настоятися 4 хв. Або чай лише з самого жасмину: 4 ч. л. жасмину залити 4 склянками окропу, дати настоятися 4—5 хв, і можна розпочинати чаювання зі своїми друзями.
Зелений чай із жасмином досить часто використовують у боротьбі із зайвою масою тіла.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.
Джерело: "Ваше здоров’я"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:59
14-Лис-2024
РПЦ готує капеланів для підтримки російської агресії
Російська православна церква провела перші спеціалізовані збори для військових капела
12:29
13-Лис-2024
У Севастополі ліквідовано керівника штабу ракетних кораблів ЧФ РФ
В тимчасово окупованому росією Севастополі 13 листопада ліквідували керівника штабу р
21:53
10-Лис-2024
Сили оборони України не припиняють знищувати військову інфраструктуру російських загарбників
Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з і
21:21
08-Лис-2024
На Кіровоградщині затримали керівницю районної МСЕК, яка вимагала хабар у паралізованого воїна ЗСУ
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили на корупційних схемах керівницю
21:42
06-Лис-2024
РПЦ відповіла архієреям УПЦ МП , які виступили проти усунення донецького ієрарха Іларіона
Російська православна церква (РПЦ) відреагувала на звернення 29 архієреїв Української
21:35
06-Лис-2024
Трамп тріумфує
Історичний камбек. Як на це реагують американські ЗМІ.
Раніше переобратися піс
Усі новини