реклама партнерів:
Головна » 2013 » Червень » 30 » Привілейовані намети біля Катеринки - сім років бездіяльності чернігівських чиновників

Привілейовані намети біля Катеринки - сім років бездіяльності чернігівських чиновників


2013 » Червень » 30
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1871
Церква та суспільство


Статею 24 Конституції України встановлено, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками релігійних та інших переконань.
Однак у місті Чернігові ця конституційна норма щонайменше останні сім років грубо порушується. Це неподобство відбувається з часу передачі у безоплатне користування 3 липня 2006 року Козацькій православній громаді УПЦ Київського Патріархату церкви Святої Великомучениці Катерини.
Спочатку це було блокування з метою завадити передачі храму громаді Київського патріархату так званими «канонічними православними» та представниками ПСПУ, КПУ, СПУ і Партії регіонів, яке згодом перетворилося у незаконне наметів містечко біля Катеринки. У цьому містечку зараз перебувають добре відомі чернігівському загалу особи під орудою Олександра Лєдового і захистом Московського патріарха.
Не зважаючи на те, що суди підтвердили незаконність дій групи осіб під орудою О. Лєдового щодо встановлення наметів, спроби громадськості знести ці незаконно встановлені намети в судовому порядку виявилися невдалими.

Судіть самі
Ще у 2009 році Козацька православна громада храму Святої Великомучениці Катерини звернулась з позовом до О. Лєдового і Управління Чернігівської єпархії УПЦ про визнання їх дій незаконними.
Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 серпня 2009 року за позовом Козацької православної громади храму Св. Вмч. Катерини було зобов’язано Управління Чернігівської єпархії УПЦ знести намети, встановлені біля Катерининської церкви.
Ухвалою Апеляційного суду Чернігівської області від 06 жовтня 2009 року апеляційна скарга Управління Чернігівської Єпархії УПЦ була відхилена, а рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 серпня 2009 року – залишено без змін.
Ухвалою Верховного Суду України від 10 лютого 2010 року касаційна скарга Управління Чернігівської Єпархії УПЦ також була відхилена.

Чому ж місцева влада і правоохоронні органи усунулися від вирішення цієї проблеми і прихильно ставляться до цих привілейованих порушників благоустрою міста?

Цих порушників не зачіпають ні пожежники, ні міліція, ні санстанція, ні екологи. Їх день і ніч охроняє міліція. І це незважаючи на те, що намети біля Катеринки, у історичному центрі міста, перетворилися у «постоялий двір» з кухнею, опаленням, автостоянкою. Більш того, 1 квітня 2008 р. та 01 січня 2011 р. внаслідок грубих порушень правил пожежної безпеки мешканцями цих наметів відбувалися пожежі, які реально загрожували пошкодженню Катерининської церкви - пам’ятці архітектури національного значення.

Важко навіть уявити щоб комусь іншому, крім вірним Московського патріархату, дозволили сім років так цинічно знущатися з Конституції і законів України.

Все це неподобство з незаконно встановленими наметами може і зобов’язано зупинити Комунальне підприємство «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» на чолі з депутатом міськради регіоналом Артемом Стахом.
Адже згідно пункту 11.9. «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова» особи, які самовільно розмістили малу архітектурну форму, рекламу тощо, зобов’язані у 5-денний термін з дати попередження прибрати зазначений об’єкт, рекламу та інше.

У разі невиконання цих вимог КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» повинна в установленому законом порядку залучити відповідні правоохоронні органи і притягнути до відповідальності винних у незаконних діях осіб, а також під охороною і сприянням міліції давно знести ці незаконно встановлені намети.

Натомість А.Стах на моє звернення щодо знесення незаконних наметів надав відписку про те, що «на даний час встановити особу, винну у скоєнні даного правопорушення не виявилося можливим».
І це при тому, що його безпосередній керівник - начальник управління житлово-комунального господарства В. Кривенко – підтвердив, що з його відомством ніхто не погоджував встановлення наметів і у нього також «відсутні відомості щодо осіб, які їх встановили».

Отже, якщо власники наметів відсутні, то в чому проблема?

Однак замість того щоб вимагати від свого свого підлеглого А. Стаха негайного виконання п. 11.9. «Правил благоустрою», цей високопосадовець на моє звернення щодо незаконного встановлення наметів обмежився дивним ствердженням, що «від Національного архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» до Управління, впродовж поточного року, не надходили звернення, заяви чи пропозиції з приводу встановлення наметів чи проведення релігійних обрядів чи циремоній за адресою: м.Чернігів, Алея Героїв,6-а».

Отакої!

Маємо яскравий приклад грубого порушення Конституції України і бездіяльності посадових осіб щодо виконання своїх безпосередніх обов’язків.

І все це неподобство відбувається напередодні ювілею: 1025-ї річниці Хрещення Руси-України.


Сергій Соломаха
Джерело: Сіверщина
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:03
21-Трав-2019
Експерти театрального фестивалю ГРА подивилися чернігівського «Скапена»
Експертна рада Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА відвідала Че
11:04
21-Трав-2019
З видом на море: у Криму військові віджимають землю для будівництва квартир
У Севастополі російські військові просять змінити статус ділянки поблизу мису Херсоне
10:44
21-Трав-2019
Наближені до Путіна люди засвітились у наймасштабнішому в історії відмиванні коштів
У ЗМІ потрапила просто вибухова інформація про нечувані розміри корупції в сусідній Р
22:33
20-Трав-2019
Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України
Як повідомлялося, Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради восьмого с
21:45
20-Трав-2019
20 травня. Коротко про головні події в Україні
У центрі Харкова невідомі підпалили волонтерський намет. Подія сталася на площі Свобо
15:48
20-Трав-2019
Вперше в Чернігові! Виставка «Світ пташиних таємниць»
22 травня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
11:34
20-Трав-2019
Як країна Совєтов нищила український генофонд нації. Історичні факти
Політичні репресії - розкуркулення, депортації, зачистки серед культурної інтелігенці
11:06
20-Трав-2019
Росія хоче засудити український закон про мову в ООН
Російська Федерація робить усі спроби аби зробити Україну кишеньковою державою з ручн
20:42
19-Трав-2019
Порошенко побажав Зеленському успішного президентства
Чинний голова держави Петро Порошенко напередодні інавгурації новообраного президента
14:16
19-Трав-2019
Повертаються... Екс-заступник глави АП часів Януковича Портнов вже в Україні
В Україну після п'ятирічної відсутності повернувся колишній заступник голови Адмініст
Усі новини