реклама партнерів:
Головна » Про Саміт миру у Швейцарії

Про Саміт миру у Швейцарії


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими вихідними у швейцарському курортному містечку Бюргеншток.
«Досягненням є те, що ця конференція відбулася на високому рівні та за широкої підтримки. Також тут було вироблено спільну позицію, спільні заменники, які держави знайшли завдяки дипломатичній роботі та інтенсивним дискусіям є передумовою для руху вперед. Тепер ця стартова позиція має бути використана», – сказала у виступі за підсумками міжнародної конференції Віола Амгерд.
У свою чергу президент України Володимир Зеленський зауважив, що на саміт, на який приїхала 101 держава та міжнародна організація, є великим успіхом.
За його словами, після саміту погодили спільну роботу на більш технічному рівні – на рівні радників та міністрів у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством країн.
«Ми погодилися почати роботу у спеціальних постсамітних групах щодо конкретних ідей та пропозицій, які можуть відновити безпеку та її різні аспекти. Ми вже маємо попередні угоди з такими країнами як Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Гана, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Сполучене Королівство прийняти роботу груп, очолювати та співочолювати», — додав він.
Зеленський зазначив, що перший та другий саміти миру повинні об’єднати нашу спільну роботу щодо деталей миру.
«Ми не маємо часу на довготривалу роботу, рух до миру означає діяти швидко. Підготовка займе місяці, не роки. Тому коли план дій щодо миру буде готовим і кожен крок буде пропрацьовано , відкриється шлях до проведення другого саміту миру, а отже і до завершення цієї війни, до справедливого і тривалого миру», – сказав він на підсумковій пресконференції у Швейцарії.
Президент України зазначив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий Саміт миру, Київ почав перемовини з ними.

Як повідомлялося, 15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.
80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.
Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів». Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

За матеріалами: Радіо Свобода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини