реклама партнерів:
Головна » Профільна комісія облради за збереження майнового комплексу Любецького музею

Профільна комісія облради за збереження майнового комплексу Любецького музею


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Як вже повідомлялося, 4 грудня 2017 року у Чернігові в приміщенні культурно-мистецького центру «Інтермеццо» відбулася прес-конференція «Врятуємо любецький музей» за участю музейників, науковців, істориків, представників громадських організацій та журналістів.
За її підсумками було підготовлено та надіслано звернення до голови Чернігівської обласної ради Вдовенка Ігоря Станіславовича, постійних комісій облради та Любецької ОТГ.
Громадськість обурило, що новообраний голови Любецької ОТГ намагається по суті відібрати музейне приміщення (відремонтоване за рахунок спонсорських коштів) та використовувати його «для адміністративних послуг».

Сьогодні, 15 січня, надійшла відповідь від першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука.
«На Ваше звернення від 05.12.2017 року щодо передачі Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», окремих його складових або земельної ділянки, що перебуває у його постійному користуванні, у власність Любецької ОТГ повідомляємо наступне.
6 грудня 2017 року на засіданні постійної комісії Чернігівської обласної ради з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності розглянуто звернення Любецького селищного голови щодо передачі у власність Любецькій селищній раді нерухомого майна комунальної власності, що перебуває в оперативному управлінні комунального закладу Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» Чернігівської обласної ради.
Враховуючи чисельні звернення жителів Любецької територіальної громади, а також представників наукової спільноти Чернігівщини щодо необхідності збереження музейного комплексу, постійною комісією рекомендовано відхилити клопотання про передачу у власність громади майнового комплексу».

Таким чином, профільна комісія облради підтримала громадськість у питанні збереження цілісності майнового комплексу Любецького музею.
Однак, не варто заспокоюватися, адже питання майбутнього музею ще може розглядатися на сесії обласної ради.

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Довідка
Любеч – одне з найдавніших містечок Русі, воно відігравало значну роль в історії українського державотворення, тут відбувалися важливі військові та політичні події, які вирішували долі держав.
У Любечі збереглися унікальні об’єкти історико-архітектурної спадщини.
Враховуючи видатну історичну спадщину містечка у 2008 році був створений «Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч». Його колекція містить багато археологічних матеріалів, отриманих завдяки багаторічним розкопкам Любеча. Нові знахідки постійно здобуваються завдяки успішним дослідженням археологічних експедицій. На базі «Древнього Любеча» регулярно проводяться міжнародні наукові конференції, семінари.
Важливим кроком у розвитку музейного комплексу стала його участь у глобальному міжнародному проекті з транскордонного співробітництва «Білорусь – Україна» (реалізується EaPTC коштом Європейського Союзу). Мета цього проекту – об’єднати музеї регіону туристичними маршрутами та створити спільний музейний кластер. Серед іншого, музей має отримати сучасне фондосховище із можливістю експонувати найцікавіші знахідки (зал-фондосховище), що має стати туристичною родзинкою. Такий проект став би позитивним стимулом і для зацікавлених туристів, і для громади Любеча. Прикладом служить успішно реалізований музейний проект в Батурині (Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»).







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини