ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
31 березня 2015 року відбувся черговий круглий стіл Комісії з ведення колективних переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати. Полемічний характер зустрічі лише підкреслив сутужне становище працівників, які опинилися у безщадних жорнах реалій країни. Попри те, що українському працівникові найближчим часом не залишиться нічого іншого, як вмерти, отримуючи таку жалюгідну мінімальну заробітну плату (1218 грн.), Мінфін України продовжує стверджувати, що Держбюджет «не здужає» будь-якого підвищення розміру державної соціальної гарантії. Зауважимо, що Уряд, незважаючи на вимоги профспілок та Регламенту ведення переговорів, досі утримується від висловлення офіційної позиції щодо розміру мінімальної заробітної плати і лише продовжує критикувати пропозиції профспілок. Поки у кабінетах ведуться так звані діалоги, а чиновники роздумують, до якого берегу пристати, профспілки вже чітко визначилися, як довести до розуму питання заробітної плати. Опираючись на укладену Угоду про асоціацію «Україна — ЄС», прийняту Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», зокрема щодо підвищення тривалості життя людини та рівня добробуту громадян, Європейську соціальну хартію, положення Конвенції МОП № 117 про основні цілі та норми соціальної політики, та грунтуючись на українському законодавстві, профспілки наголосили, що розмір мінімальної заробітної плати (з урахуванням сімейної складової, витрат на освіту, охорону здоров’я, житло, обов’язкових податків та внесків) станом на 01.01.2016 має становити 4984 грн.
Досягнення вказаної величини, на думку профспілок, потребує поетапного підвищення мінімальної заробітної плати з урахуванням різних аспектів: з 01.01.2016 — на рівні фактичного прожиткового мінімуму з урахуванням ПДФО, ЄСВ, військового збору та інфляції у розмірі 2238 грн.; з 01.12.2016 — на рівні фактичного прожиткового мінімуму, в складі якого вартість продуктів харчування становить 45%, з урахуванням ПДФО, ЄСВ, військового збору та інфляції — 2820 грн.; з 01.01.2017 — з урахуванням основних потреб сімей працівників (продукти харчування, одяг, медичне обслуговування та освіта) — 4873 грн.; з 01.01.2018 —з урахуванням накопичень для реалізації працівником права на житло — 5770 грн.
Увага Уряд зобов’язався на засіданні, що заплановане на 15 квітня 2015 року, надати офіційні розрахунки щодо розміру мінімальної заробітної плати. За інформацією офіційного сайту Федерації професійних спілок України