реклама партнерів:
Головна » Пройшла міжнародна конференція, присвячена психологічній підтримці екскомбатантів АТО/ООС

Пройшла міжнародна конференція, присвячена психологічній підтримці екскомбатантів АТО/ООС


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Нещодавно у Києві відбулася міжнародна конференція «Ментальне здоров’я: Україна. Світ. Майбутнє». На заході, організованому Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки Європейського Союзу та Уряду Королівства Нідерландів, обговорили надання якісної психологічної допомоги в Україні та використання нових наукових підходів у цій сфері.

В умовах багаторічного конфлікту на сході України питання надання кваліфікованої психологічної допомоги людям, що опинилися в епіцентрі конфлікту, та екскомбатантам/екскомбатанткам АТО/ООС не втрачає своєї актуальності, а серед фахових спеціалістів постійно зростає запит на удосконалення підходів у сфері захисту ментального здоров’я та психологічної підтримки.

Пані міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що нині держава та суспільство, спираючись на міжнародний досвід, мають об’єднати зусилля задля створення дієвої системи медичної та психологічної реабілітації для ветеранів та ветеранок АТО/ООС.

«Це важливий елемент національної безпеки, адже від ментального здоров'я залежить здатність кожного ветерана робити внесок у розвиток власної справи і громади, зміцнювати громадянське суспільство», – додала пані Лапутіна.

Фахові дискусії на конференції було зосереджено на когнітивно-процесуальній терапії у роботі з травматичними подіями, наукових підходах у виборі кращих практик психосоціальної допомоги, стандартах психотерапевтичної роботи з травмою та новітніх наукових підходах у надання психологічної допомоги екскомбатантам та людям, чий психологічний стан зазнав негативного впливу збройного конфлікту.

Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол висловив подяку організаторам конференції та зазначив, що спеціалісти у сфері психічного здоров’я, які долучилися до заходу, зможуть використовувати результати найновіших досліджень та методів надання психологічної допомоги тим, хто зазнав впливу збройного конфлікту.

«Представлені на конференції методи і техніки реабілітації є критично важливими для того, аби допомогти Україні подолати серйозні наслідки багаторічного конфлікту на сході країни, що негативно впливає на ментальне здоров’я», – зазначив пан де Мол.

Керівник операційного відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Шрьодер зазначив, що шкоду, яку конфлікт завдає психічному здоров’ю українців, не варто ігнорувати.

«Фізичні травми, які вникають унаслідок конфлікту, часто більш помітні, проте шкода, яку він завдає психічному здоров’ю, може мати не менш серйозні наслідки, – сказав пан Шрьодер. – Ми маємо пам’ятати, що ті, кого торкнувся конфлікт, можуть виглядати добре ззовні, але страждати всередині. Саме тому ця конференція і є такою важливою».

Заступниця постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що з 2014 року довготривалий конфлікт на сході країни продовжує примножувати складні виклики для екскомбатантів АТО/ООС та цивільного населення, що опинилися у самому осередку конфлікту та кризи.

«Як людина, яка сама пережила не одну війну, можу запевнити, що за відсутності фахової психологічної допомоги збройний конфлікт може негативно впливати на психічне здоров’я набагато довше, ніж сам конфлікт, – сказала пані Фоуані. – Саме тому нам необхідно об’єднати наші зусилля з урядом, громадянським суспільством, закладами охорони здоров’я, сім’ями та іншими небайдужими, аби вирішувати проблеми, пов’язані з погіршенням ментального здоров’я в умовах збройного конфлікту».

До конференції долучилися представники Міністерства у справах ветеранів та інших міністерств та державних відомств, провідні дослідники, експерти, психологи та автори науково обґрунтованих методів надання психологічної допомоги екскомбатантам та людям, які постраждали від збройних конфліктів. До дискусій також приєдналися міжнародні експерти зі США, Японії, Великобританії та Польщі.

Конференцію організовано ПРООН у партнерстві з ГО «Девеломпент фаундейшн» та американськими університетами – Весліанським університетом та Університетом Вейна у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Королівства Нідерландів.

Подивитися запис онлайн-конференції.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:32
27-Лют-2024
Закарпаття. Священнослужителів Української православної церкви московського патріархату підозрюють у діяльності на користь росії
Двох священнослужителів Української православної церкви московського патріархату обґр
17:35
27-Лют-2024
У травні 2024 року спливають пʼять років президентства Зеленського. Кажуть, що він утратить легітимність. Це правда?
У травні 2024 року буде пʼять років з моменту, як Володимир Зеленський став президент
20:02
26-Лют-2024
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО, усунувши останню переш
20:22
25-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Усе піде за водою
—І нехай усі біди підуть за водою.
Варя стояла бліда, зажурена. Не вірила в те
19:19
25-Лют-2024
УПЦ відмовила захисникам України і капеланам в богослужінні біля православних святинь Лаври
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, до Національного
20:31
24-Лют-2024
22-річний француз Андреас Галоцці став на захист України і загинув на полі бою Героєм
Француз Андреас Галоцці – йому було усього 22 роки. Він міг, як і інші, заплющити очі
21:53
23-Лют-2024
Останній політ російського радіолокаційного літака А-50. Фото
Мінус А-50У ― ГУР та Повітряні Сили збили черговий літак рф
У результаті спіль
20:04
22-Лют-2024
Придністровські сепаратисти будуть просити росію про анексію Придністров’я
Російський терористичний режим планує ще одну “перемогу”, на цей раз за рахунок Молдо
20:42
21-Лют-2024
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всього Небесного Воїнства
20 лютого в Чернігові громадськість провела меморіальні заходи вшанування пам’яті Гер
20:11
20-Лют-2024
Невідома Чернігівщина. Про забутий маєток Долинських у селі Пекарів та його господарів
Ще у недалекому 2017 році селищний голова Сосниці Андрій Портний (коли його обрали го
Усі новини