реклама партнерів:
Головна » 2021 » Листопад » 14 » Пройшла міжнародна конференція, присвячена психологічній підтримці екскомбатантів АТО/ООС

Пройшла міжнародна конференція, присвячена психологічній підтримці екскомбатантів АТО/ООС


2021 » Листопад » 14
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Нещодавно у Києві відбулася міжнародна конференція «Ментальне здоров’я: Україна. Світ. Майбутнє». На заході, організованому Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки Європейського Союзу та Уряду Королівства Нідерландів, обговорили надання якісної психологічної допомоги в Україні та використання нових наукових підходів у цій сфері.

В умовах багаторічного конфлікту на сході України питання надання кваліфікованої психологічної допомоги людям, що опинилися в епіцентрі конфлікту, та екскомбатантам/екскомбатанткам АТО/ООС не втрачає своєї актуальності, а серед фахових спеціалістів постійно зростає запит на удосконалення підходів у сфері захисту ментального здоров’я та психологічної підтримки.

Пані міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що нині держава та суспільство, спираючись на міжнародний досвід, мають об’єднати зусилля задля створення дієвої системи медичної та психологічної реабілітації для ветеранів та ветеранок АТО/ООС.

«Це важливий елемент національної безпеки, адже від ментального здоров'я залежить здатність кожного ветерана робити внесок у розвиток власної справи і громади, зміцнювати громадянське суспільство», – додала пані Лапутіна.

Фахові дискусії на конференції було зосереджено на когнітивно-процесуальній терапії у роботі з травматичними подіями, наукових підходах у виборі кращих практик психосоціальної допомоги, стандартах психотерапевтичної роботи з травмою та новітніх наукових підходах у надання психологічної допомоги екскомбатантам та людям, чий психологічний стан зазнав негативного впливу збройного конфлікту.

Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол висловив подяку організаторам конференції та зазначив, що спеціалісти у сфері психічного здоров’я, які долучилися до заходу, зможуть використовувати результати найновіших досліджень та методів надання психологічної допомоги тим, хто зазнав впливу збройного конфлікту.

«Представлені на конференції методи і техніки реабілітації є критично важливими для того, аби допомогти Україні подолати серйозні наслідки багаторічного конфлікту на сході країни, що негативно впливає на ментальне здоров’я», – зазначив пан де Мол.

Керівник операційного відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Шрьодер зазначив, що шкоду, яку конфлікт завдає психічному здоров’ю українців, не варто ігнорувати.

«Фізичні травми, які вникають унаслідок конфлікту, часто більш помітні, проте шкода, яку він завдає психічному здоров’ю, може мати не менш серйозні наслідки, – сказав пан Шрьодер. – Ми маємо пам’ятати, що ті, кого торкнувся конфлікт, можуть виглядати добре ззовні, але страждати всередині. Саме тому ця конференція і є такою важливою».

Заступниця постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що з 2014 року довготривалий конфлікт на сході країни продовжує примножувати складні виклики для екскомбатантів АТО/ООС та цивільного населення, що опинилися у самому осередку конфлікту та кризи.

«Як людина, яка сама пережила не одну війну, можу запевнити, що за відсутності фахової психологічної допомоги збройний конфлікт може негативно впливати на психічне здоров’я набагато довше, ніж сам конфлікт, – сказала пані Фоуані. – Саме тому нам необхідно об’єднати наші зусилля з урядом, громадянським суспільством, закладами охорони здоров’я, сім’ями та іншими небайдужими, аби вирішувати проблеми, пов’язані з погіршенням ментального здоров’я в умовах збройного конфлікту».

До конференції долучилися представники Міністерства у справах ветеранів та інших міністерств та державних відомств, провідні дослідники, експерти, психологи та автори науково обґрунтованих методів надання психологічної допомоги екскомбатантам та людям, які постраждали від збройних конфліктів. До дискусій також приєдналися міжнародні експерти зі США, Японії, Великобританії та Польщі.

Конференцію організовано ПРООН у партнерстві з ГО «Девеломпент фаундейшн» та американськими університетами – Весліанським університетом та Університетом Вейна у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Королівства Нідерландів.

Подивитися запис онлайн-конференції.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини