ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Недолуга політика Кремля за останні два – три тижні призвела до різкого загострення невдоволення громадян Росії діями влади. Прості громадяни не розуміють жорстких, неадекватних, так званих, «карантинних» заборон, невиконаних обіцянок допомоги та відвертої брехні що до ситуації з пандемією, - аналізує ситуацію в Росії українець Юрій Федоренко.
Заборони на торгівлю та інший дрібний бізнес поставив тисячі людей на межу виживання. Практично половина населення працює якщо не в «темну» то в «сіру». Соціальні виплати від держави ведуться по «реєстрації», а не за фактом. Заклик «ставати на облік в Центри зайнятості» розбився об бюрократичну машину або довідку про зарплату з останнього місця роботи. Як результат, замість обіцяних 12 тисяч людині пропонують півтори тисячі рублів на місяць! На місяць! Ще з їдкими зауваженнями, «виходьте з тіні». А хто ж загнав тисячі людей в тінь? А ще платіжки ЖКГ приходять регулярно, та й банківські кредити не чекають. Ну а верхом цинізму стала необхідна умова для отримання допомоги - «довести, що постраждав від коронавірусу».
Замість обіцяної владою допомоги - драконівські штрафи за порушення так званого карантину та надмірно жорсткі, навіть жорстокі дії поліції. Мережі заповнили кадри із різних регіонів Росії з побиттям людей, сльозами жінок та дітей, яких затримують біля власних домівок та кидають у поліцейські «бобіки». За що?
І якось все те, що відбувається погано в'яжеться з обіцянками маленького Глави держави, тезами «про невидимого ворога», який «десь там», а не в Росії, а вся ця пандемія - «змова».
Все це стало поштовхом для виходу емоцій.
В Ростові-на-Дону пройшла акція протесту - правда, в режимі он-лайн. Люди писали обурені коментарі по геолокації місцевої мерії. І все про те ж: про нерозуміння строгих обмежувальних заходів, про штрафи, пропуски, відсутність реальної допомоги від влади, ціни, зарплати.
У Владикавказі пройшла несанкціонована акція протесту. Мітинг вже назвали: «проти брехні і коронавірусу». За різними оцінками, в ньому взяли участь від 500 до півтори тисячі осіб. У якийсь момент провалилася спроба діалогу глави регіону В'ячеслава Бітарова з протестуючими... полетіло каміння....площа перед будівлею осетинського уряду була очищена силовиками...
На окупованому півострові - інша специфіка. Тут був озвучений інформаційний посил про «завезений» коронавірус. Звідси і «виродки пекла», «джерело всіх бід» - приїжджі, ну або місцеві, що з-за кордону повернулися (теж за своєю суттю «приїжджі»). А стримати практично «біженців» переважно із Московського регіону, які їдуть до Криму на «самоізоляцію» подалі від Кремлівського контролю, влада окупованого Криму неспроможна. Ось кримчани і просять, не шкодувати порушників карантинного режиму.
Ці події - тривожний «дзвіночок». Схоже на те, що «верхи не хочуть, низи вже не можуть». Мінімум роз'яснень і діалогу, максимум каральних заходів і заборон - дурнішої політики влади важко придумати.
За даними Левада Центру, підтримка політики Кремля та особисто Путіна мешканцями Росії, практично досягла мінімуму за останні десять років.