реклама партнерів:
Головна » Раптові смерті керівників російських окупаційних операцій в Україні викликали резонанс

Раптові смерті керівників російських окупаційних операцій в Україні викликали резонанс


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Раптова смерть заступника голови Генерального штабу Головного розвідувального управління Російської Федерації Ігоря Сергуна, який був одним з керівників окупаційних операцій в Україні, викликала резонанс у політичному та журналістському середовищі двох країн а також розбурхала соціальні мережі.

Так, про смерть 58-річного шефа ГРУ стало відомо увечері 4 січня через повідомлення прес-служби Кремля. Причини кончини не вказуються. Російський президент Володимир Путін висловив співчуття рідним і близьким заступника начальника генштабу.

Начальником військової розвідки РФ Сергун став e 2011 році. У лютому 2015 року Путін підвищив його до генерал-полковника.

У 2014 році Сергун був долучений до санкційних списків США і Євросоюзу. Приводом для цього в ЄС назвали активність офіцерів ГРУ на сході України – на Донбасі неодноразово фіксувалися ГРУшники, які воюють проти української армії.

Заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян припустив, що смерть могла статися не випадково. На своїй сторінці в Facebook він написав: "Операція "зачистка" почалася. Путін "глибоко шкодує".

Український журналіст Петро Шуклінов з цього приводу написав: "Помер голова ГРУ РФ – планував операції на Донбасі. Перед ним помер заступник начштаба ВДВ РФ – анексував Крим. There can be only one".

Йдеться про смерть заступника начальника штабу повітряно-десантних військ Російської Федерації генерал-майор Олександра Шушукіна. Повідомлялося, що причиною смерті в кінці грудня 2015 року 52-річного військового стала зупинка серця. Шушукін командував військовою операцією РФ під час анексії українського Криму в 2014 році.

У схожому ключі висловився голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров: "Не є прихильником конспірологічних теорій, але: смерть 27 грудня 2015 на 52-му році життя заступника начальника штабу ВДВ Росії, генерал-майора Олександра Шушукіна, який керував військовим захопленням Криму, 4 січня 2016 року у Москві раптово помер глава ГРУ РФ Ігор Сергун. Протягом одного тижня пішли з життя два ключові співучасника злочинних авантюр Путіна останніх 22 місяців... Для вірності наших припущень, почекаємо, хто наступний з найближчого військового і політичного оточення Путіна".

Колишній заступник голови уряду РФ Альфред Кох також вважає, що смерть шефа ГРУ не остання з "серії" смертей вищого військового керівництва РФ. На його думку, міністр оборони Сергій Шойгу також може раптово відійти в інший світ.

"А 27 грудня 2015 року помер заступник начальника штабу повітряно-десантних військ Російської Федерації генерал-майор Олександр Шушукін (командував операцією в Криму) ...

А ось ідентифіковано 20 офіцерів, які збили з Бука малайзійський Боїнг: http://nos.nl/…/2078421-onderzoeksgroep-twintig-russen-in-b…

А тепер ось помер (58 років!) начальник ГРУ ГШ ...

Тобто тепер ці 20 офіцерів (якщо вони ще живі, до речі) можуть сміливо говорити, хто їм дав наказ: мертві сорому не мають. І, найголовніше: нікому не розкажуть, хто ж їм його дав...

Я так розумію, Шойгу потрібно приготуватися? За логікою наступний - він?", - написав Кох у своєму Facebook.

Російський бізнесмен і економіст Слава Рабінович припустив, що Сергун міг бути убитий, а версія з його серцевим нападом – замилити око. "Начальник Головного розвідувального управління Ігор Сергун раптово помер на 59-му році життя. Полювання на винних у загибелі МН-17 над Донбасом почалася. Не в Гаазі. Прямо в Москві. Старими методами", - висловив він свою думку.

Раніше про те, що над Сергуном можуть "згуститися хмари", говорив опозиційний російський журналіст Олександр Сотник. Зокрема, він сказав, що Сергун - явний кандидат на лаву підсудних Міжнародного кримінального суду: "Гаага в жалобі. Не бачити їй Сергуна на лаві підсудних, як своїх вух".

Нагадаємо, Україна подала в Європейський суд з прав людини чотири позови проти Російської Федерації. ЄСПЛ продовжив термін для надання пояснень Росією за позовами щодо анексії Криму та агресії на Донбасі до 31 грудня. Зазначимо також, громадяни України подали близько 700 позовів в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у зв'язку з російською військовою агресією в Донецькій і Луганській областях.

Крім того, депутат нижньої палати польського парламенту Малгожата Госевська опублікувала доповідь "Російські військові злочини в Східній Україні у 2014 році". У документі описано дії російських солдатів і проросійських бойовиків на території Донецької та Луганської областей. Крім того, в тексті згадуються кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених. В основу документу покладено більше 60 інтерв'ю, які польські експерти провели з полоненими. У звіті йдеться насамперед про позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів вражає своєю жорстокістю. У документі 153 сторінки.

Також відомо, що матеріали доповіді стануть основою для повідомлення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Тим часом речник Міжнародного кримінального суду Фаді Ель Абдалла заявив, що суд у Гаазі стежить за розслідуванням катастрофи малайзійського літака "Боїнг 777" (рейс МН-17), збитого влітку 2014 року в небі над Донбасом.

Додамо також, що у грудня 2015 року Путін дозволив Конституційному суду РФ не визнавати рішення ЄСПЛ.

Джерело: newsru






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини