Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Рашисти зруйнували архівний підрозділ Служби безпеки на Чернігівщині

Рашисти зруйнували архівний підрозділ Служби безпеки на Чернігівщині


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Інформація Анатолія Хромова, голови Державної архівної служби України: Наразі відомо про знищення як мінімум одного архіву - на Чернігівщині. Згорів архівний підрозділ СБУ. Це документи, які стосуються репресій радянського режиму проти українців.

Рашисти зруйнували архівний підрозділ Служби безпеки на Чернігівщині, де були документи щодо репресій проти українців за часів СРСР. Над ним працювали понад 3 роки.
Про це 25 березня повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, Росія продовжує політику нетерпимості до української нації, інформує 24 канал.

"Так само як колись СРСР всіма можливими способами придушувала дисидентський рух та переслідувала українців за надуманими мотивами, використовуючи ВУНК, НКВС, КДБ", – написала Денісова.

Люди не дізнаються правди
Омбудсменка зазначила, що злочини радянських спецслужб розсекретив закон "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років". І саме в підрозділі СБУ в Чернігові перебували масиви документальних матеріалів.
Робота над цим тривала протягом 3 років. Розсекретили пів мільйона документів, що дало можливість надати для опрацювання відвідувачам архіву 13 тисяч справ,
– заявила Денісова.

За її словами, частина українців ніколи не дізнається правду про рідних, яких репресував СРСР. Денісова вважає, що рашисти хочуть сховати правду про злочини й знищує архіви, додає ТСН






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:29
19-Чер-2025
Українські воїни повертаються додому з російського полону
Наші люди повертаються додому з російського полону.
Це воїни Збройних Сил, Нац
21:36
18-Чер-2025
Європейські країни охоче приймають на навчання українських студентів

В останні роки українські студенти все активніше обирають здобуття вищої освіти за

20:17
16-Чер-2025
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армі
20:00
16-Чер-2025
Чи правомірним є ізраїльський удар по Ірану
Можна довго ламати списи з того приводу, наскільки правомірним є ізраїльський удар по
16:14
16-Чер-2025
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії, що переживає різ
15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

Усі новини

Сollaborator