Реформа системи охорони здоров’я на Дніпропетровщині
Поки що реформування має статус експерименту. Якщо він виявиться вдалим, то за такою ж схемою реформуватимуть медицину усієї країни.
Експеримент з реформування системи надання медичної допомоги населенню перш за все торкатиметься системи пологових будинків, станцій переливання крові, будинків малюка та стаціонарів.
Менше неефективних закладів
Медичні заклади, що працюють у невеликих містах із неповним навантаженням, ліквідують, бо, за словами керівника обласного управління охорони здоров’я Валентини Гінзбург, забезпечити там якісну допомогу все одно неможливо. «Якщо, наприклад, у відділенні робиться 50 операцій або ж приймаються 150 пологів на рік, то про підтримання кваліфікації лікаря і мова не йде», - каже Гінзбург. Натомість, за її словами, області не вистачає хоспісних, геронтологічних і, так званих, соціальних ліжок.
Замість багатьох дрібних лікарень та відділень, в області створюватимуть систему великих регіональних медичних центрів, які оснащуватимуть сучасним обладнанням і де працюватимуть найбільш кваліфіковані лікарі. За такою системою в області вже реорганізовані пологові будинки. Замість 22-х їх залишилось 10, при цьому смертність немовлят, через підвищення якості медичної допомоги вдалося знизити на 20 відсотків.
Лікарі бояться скорочень
Так само у стадії реорганізації знаходяться «Будинки малюка», які перетворюють на медико-соціальні центри, де працюють і з дітьми, і з батьками. За словами Гінзбург, показники залишених через вроджені хвороби та соціальні причини дітей теж поступово знижується. Тим часом, у тих лікарнях, які або вже реорганізуються або перебувають за крок до цього, реформі не раді. Лікарі бояться скорочень та втрати роботи. Але чиновники від медицини стверджують, що про скорочення не йдеться, радше про можливу перекваліфікацію.
Автор: Олена Усенко
Редактор: Леся Юрченко
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5312604,00.html]"Німецька хвиля"[/url]