реклама партнерів:
Головна » Ринок нерухомості в Україні хочуть монополізувати і заганяють його у тінь?

Ринок нерухомості в Україні хочуть монополізувати і заганяють його у тінь?


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ринок нерухомості може піти у тінь через нові правила оцінки майна та сертифікації оціночних робіт, заявляють експерти. Крім того, за їхніми словами, вже у серпні через різке скорочення кількості оцінщиків вартість їхніх послуг може різко зрости. З тієї ж причини ринок може на певний час завмерти, тому у серпні-вересні буде доволі складно здійснити купівлю чи продаж нерухомого майна, припускають фахівці.
Із 1 серпня цього року вступають у силу нові правила, за якими оцінювати нерухомість зможуть лише оціночні компанії зі спеціальним сертифікатом. Оцінщики, які нині працюють на ринку нерухомості, ще не знають, кому з них вдасться отримати ці сертифікати, тому вони припускають, що на початку серпня операції з нерухомістю доведеться зупинити, розповіла Радіо Свобода ріелтор Наталія Кулакова. Також, за її словами, якщо кількість оцінщиків помітно зменшиться, вартість їхніх послуг, яка не є фіксованою і визначається ринком, може різко зрости.
«Ті оцінщики, з якими ми співпрацювали раніше, ще не мають відомостей про те, чи вони отримають ліцензії. На додаток до того, вони ще не склали ціни, тому що вони не знають, скільки їх буде остаточно. Тому нині звучать як 800 гривень, так і 8 тисяч гривень за оцінку майна. Деякі кажуть, що вони взагалі утримаються на першу декаду серпня від будь-яких дій, навіть якщо вони отримають ліцензії, щоб уникнути ажіотажу», – каже Кулакова.

Нова система оцінки – це корупційний «беспрєдєл» – Монтян
Отримати сертифікат суб’єкта оціночної діяльності можна лише у п’яти навчальних закладах України, які не в змозі підготувати потрібну кількість фахівців за короткий термін, відповідні навчальні курси і програми були відкриті лише з початку липня. В результаті кількість оцінщиків з початку серпня може зменшитися у десятки разів, зауважила у коментар Радіо Свобода юрист Тетяна Монятн.
«Нова система оцінки – це корупційний «беспрєдєл», тому що зараз мають право оцінювати близько 5 тисяч оцінщиків, а потім якась придворна контра буде продавати ліцензії. Тих 5 тисяч оцінщиків, які є зараз, змушують купувати ліцензії за дикі гроші. Зараз ліцензованих оцінщиків є тільки 300 чоловік. Уявіть собі, що буде! Є версія, що все це просто завалиться тому, що не буде оцінщиків», – наголошує Монтян.

Зміни пов’язані з намаганням монополізувати ринок нерухомості – Новак
Нині ринок нерухомості перебуває у стадії спаду, відтак зміни правил, підвищення вартості оцінки та короткочасне зупинення операцій купівлі-продажу не повинні вплинути на вартість майна, вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Ці зміни пов’язані з намаганням монополізувати ринок нерухомості, принаймні, оціночну систему. Після впровадження таких змін є ризик, що процес оцінки об’єктів нерухомості буде багато у чому мати суб’єктивний, а не об’єктивний ринковий характер. Якщо на цьому ринку ми відійдемо від принципів ринкової конкуренції, то за деякий час цей ринок може поступово увійти в тіньову діяльність», – зазначає Новак.
Також експерти зауважують, що з новими правилами сертифікації оціночних робіт зростуть вимоги до оцінювачів. Якщо податківці доведуть, що вартість нерухомості занижена, оцінювачеві загрожуватиме кримінальна відповідальність. Тому, щоб перестрахуватися, вважають фахівці, оціночні компанії завищуватимуть ціни.

Дмитро Баркар
Джерело: Радіо Свобода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини