реклама партнерів:
Головна » 2012 » Січень » 16 » Росія погрожує заборонити український сир

Росія погрожує заборонити український сир


2012 » Січень » 16
Коментарі: 3 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
РИА Новости: Сир став жертвою газової війни України та Росії
Намір України вдвічі скоротити обсяг закуповуваного в Росії газу викликав великий скандал: російська влада обурюється, а Росспоживнагляд погрожує заборонити український сир. Черговий раунд газових переговорів між країнами намічений на 15 січня, і легким він не буде, пише економічний оглядач РИА Новости Марія Селіванова.
У 2012 році Україна, всупереч контрактним зобов'язанням, планує скоротити обсяг закуповуваного в Росії газу з 52 до 27 млрд кубометрів.
Спалах газового конфлікту загрожує перейти в "продовольчу" площину. Першою жертвою може стати українська "молочка": Росспоживнагляд виявив в українських сирах, що поставляються в РФ, рослинні компоненти, яких, відповідно до російського техрегламенту, там бути не повинно.
Більше того, Росспоживнагляд обіцяє з особливою ретельністю перевіряти всю сільгосппродукцію з України.

Два погляди на один контракт
Українська сторона 11 січня заявила про намір майже вдвічі знизити обсяг закупівлі російського газу.
Того ж дня відбулася зустріч президента Росії Дмитра Медведєва з головою російського "Газпрому" Олексієм Міллером, де глава газового концерну розповів, що українська сторона повинна була домовитися про зниження обсягів закупівлі газу за півроку до настання контрактного періоду, тобто до 1 липня 2011 року. Але необхідних угод укладено не було, і зараз "Газпром" наполягає на купівлі палива в обумовленому контрактом обсязі. "Потрібно платити за невибраний газ", - наголосив Міллер.
Дмитро Медведєв сказав, що "Росія буде в цивілізованому порядку вирішувати питання з недобором Україною обсягів газу в 2012 році". Тим більше, що у Росії є надійна контрактна основа "для того, щоб працювати і далі з українськими партнерами, одночасно продовжуючи дискусії щодо майбутнього газового співробітництва", зазначив глава держави.
Глава газового концерну розповів, що українська сторона повинна була домовитися про зниження обсягів закупівлі газу за півроку до настання контрактного періоду, тобто до 1 липня 2011 року
Медведєв наголосив, що при переговорах з Києвом необхідно враховувати той факт, що Росії вдалося отримати останнє необхідне узгодження для будівництва "Південного потоку". Будівництво цього газопроводу разом із запуском на повну потужність "Північного потоку" дозволить Росії відмовитися від газового транзиту через Україну.
Говорячи про газовий конфлікт з Україною в цілому, президент Росії сказав, що "наші партнери повинні розуміти, що існують різні можливості для того, щоб "Газпром" поставляв газ в Європу". І в діалозі з Києвом цей факт потрібно враховувати.

Занадто багато газу
Чинний контракт на поставку газу передбачає можливість зміни щорічного обсягу поставки. "Ми сказали російським партнерам, що ми будемо зменшувати обсяги. Якщо газ буде дешевшим, то ми будемо купувати більше, якщо ж він буде таким дорогим, то ми будемо купувати стільки, на скільки у нас вистачає коштів і замінювати його в енергетичному балансі власними ресурсами", - заявив глава Міненерго України Юрій Бойко.
У четвертому кварталі 2011 року ціна на постачання російського газу для України становила близько 400 доларів навіть з урахуванням стодоларової знижки. Київ вирішив скоротити закупівлі палива. За словами президента України Віктора Януковича, ціна російського газу для України не повинна перевищувати 250 доларів за тисячу кубометрів.
У четвертому кварталі 2011 року ціна на постачання російського газу для України становила близько 400 доларів навіть з урахуванням стодоларової знижки. Київ вирішив скоротити закупівлі палива
"За умовами договору, якщо українська сторона планує знизити обсяги імпорту газу, вона повинна була повідомити російську сторону за півроку до цього терміну", - пояснив РИА Новости аналітик ІФД "КАПІТАЛ" Віталій Крюков. Тоді б мінімальний рівень, який Україна за контрактом повинна була сплатити, склав би 33 млрд кубів, сказав він. "Оскільки російська сторона каже, що повідомлень від "Нафтогазу" щодо цього не було, то Україна, згідно з контрактом, повинна заплатити мінімум за 42 млрд кубів газу", - пояснив експерт.

Пошук альтернативи
Експерти кажуть, що 27 млрд кубів газу, які Україна запланувала купити у Росії, не вистачить для забезпечення власних потреб. "27 млрд кубів - це дуже мало, і зовсім незрозуміло, як саме Україна буде відшкодовувати брак споживання газу", - сказав РИА Новости аналітик ІК "Велес Капітал" Василь Танурков.
Постачальників, здатних конкурувати з Росією за постачання газу в Україну, зараз немає, і "заява української влади - чисто декларативна", говорить він.
"У найближчі роки в України немає реальних можливостей диверсифікувати постачання газу, - погоджується аналітик ІК "Трійка Діалог" Валерій Нестеров. - Україна на 100% залежить від російського газу".
Теоретично для скорочення споживання газу, що купується в РФ, Україна може поступово збільшувати споживання вугілля. "В України є колосальна вугільна база", - підтверджує Віталій Крюков. Також споживання російського газу можна скоротити за рахунок підвищення ефективності виробництва, яке зараз споживає занадто багато ресурсів, додає Крюков.
Ще Україна може почати програму диверсифікації поставок енергоносіїв, тобто зайнятися виробництвом сланцевого газу або спробувати організувати видобуток на шельфі - на Азовському і Чорному морях, міркує Валерій Нестеров. Крім того, влада може реалізувати план з будівництва терміналу для скрапленого природного газу, який можна буде імпортувати з різних країн. Але все це - теорія, наголошує експерт. "Насправді Україна, використовуючи уявні можливості, намагається домогтися поступок від Росії за ціною на газ", - зауважив Нестеров.

Нова жертва газової війни
Експерти вважають, що "Газпром" без допуску до української газотранспортної системи (ГТС) навряд чи піде на нові поступки Україні. "Тим більше, що в цьому конфлікті є явні недоробки української сторони", - говорить Віталій Крюков. Це означає, що конфлікт буде лише посилюватися.
І вже, як видно, намічена нова жертва газового протистояння - українська молочна промисловість.
Росспоживнагляд на своєму офіційному сайті в четвер заявив, що сири, які поставляються в РФ з України, повинні класифікуватися як сирний продукт через великий вміст рослинних компонентів. Більше того, відомство відзначає загальне погіршення якості молочної продукції українських виробників і навіть позначає перелік виробників, до яких є питання.
"Аналіз молочної продукції українського виробництва, що перебуває в обігу на російському ринку, показав, що в останній період відбулося погіршення її споживчих властивостей, що найчастіше відбувається через безконтрольне використання рослинних компонентів", - йдеться в повідомленні.
Приміром, сири з України, відповідно до російського техрегламенту на молоко і молочну продукцію, можна ідентифікувати тільки як сирний продукт, сказано в повідомленні Росспоживнагляду. Продаж сирної продукції під виглядом сиру, як вважають у відомстві Геннадія Онищенка, порушує "права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору".
"Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини ініціювала процедуру запобігання порушень вимог закону", - йдеться в повідомленні Росспоживнагляду.
Після заяви Росспоживнагляду, Національна спілка виробників молока ("Союзмолоко") запропонувала призупинити імпорт з України сирів, якість яких не відповідає нормам російського законодавства, повідомив агентству "Прайм" голова правління спілки Андрій Даниленко. Російські виробники скаржаться на нечесну конкуренцію: українські сири, які виробляються із застосуванням рослинних жирів, виявляються суттєво дешевшими за російські.
Втім, найближчим часом проблеми можуть виникнути не тільки в українських молочників. У неділю Геннадій Онищенко заявив, що РФ посилить контроль за українською аграрною продукцією через те, що в Україні з 2012 року контроль за продовольством буде здійснювати ветеринарна служба. Це, за словами Онищенка, загрожує зниженням якості української харчової продукції.
Росспоживнагляд вже не раз забороняв імпорт продуктів харчування до Росії з країн, з якими загострювалися економічні чи політичні відносини. Офіційно заборони пояснювалися низькою якістю продукції (як було з грузинськими винами та "Боржомі") і питаннями до супровідних документів (як сталося в 2009 році з молочними продуктами з Білорусі).

Джерело: РИА Новости
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
3 флаг • 16:25, 16-Січ-2012
чести раше давать жрать сыр biggrin
avatar
2 саша • 16:24, 16-Січ-2012
Заборонять сыр вывозить мы от этого не пострадаем может хоть цена упадет да и наши люди хоть кушать будут а то догнали цены до астрономического уровня.
avatar
1 Kzkz • 16:23, 16-Січ-2012
Откуда у нас сыр если нет молока? а еще не понятно при чем тут страна , все предприятия частные, вот пусть владельцы и разбираются, но мы в Украине польский и белорусский берем по чему-то biggrin
avatar

Останні новини

22:15
22-Січ-2021
У Чернігові в день Соборності вшанували пам’ять борців за волю і захисників України минулого й сучасності
22 січня у Чернігові влада і громадськість відзначили День Соборності України. Саме в
11:05
21-Січ-2021
Протидія корупції на митниці як складова державної безпеки та запорука прозорості наповнення бюджету
Якщо ви думаєте, що країна котиться у прірву, всі крадуть і обманюють, процвітає кору
18:07
19-Січ-2021
Санкції США: німецька компанія вийшла з проєкту російського газопроводу
Концерн Bilfinger SE вийшов з будівництва "Північного потоку-2", ставши першою німець
19:17
17-Січ-2021
Сакартвело генацвале! Прагнення до відновлення історичної справедливості
Прагнення до відновлення історичної справедливості та символічного розриву із минулим
13:26
17-Січ-2021
У Чорному морі зазнав аварії російський корабель
Проходить рятувальна операція/
Суховантаж "Арвін" під прапором РФ затонув у Чо
17:16
15-Січ-2021
У Чернігові правоохоронці викрили підпільне виробництво підакцизних товарів
Служба безпеки України викрила у Чернігові оптове виробництво і збут контрафактної пі
16:53
12-Січ-2021
Слава Україні: президентка Молдови Мая Санду звернулася українською
Під час офіційної церемонії зустрічі в Києві президентка Молдови Мая Санду звернулася
16:39
12-Січ-2021
На Донбасі загинула 29-річна військова: у неї залишилось дві доньки
На Донбасі в зоні проведення Операції об’єднаних сил загинула 29-річна українська вій
16:31
12-Січ-2021
За загиблих у 2020 році Захисників України помолилися у Чернігові
12 січня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
18:01
11-Січ-2021
Внаслідок ворожих обстрілів на Донбасі загинув військовослужбовець Збройних Сил України
Поблизу Пісків противник вів вогонь з великокаліберного кулемета, стрілецької та снай
Усі новини