ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Речі треба називати своїми іменами: на польсько-білоруському кордоні здійснюється акт гібридної агресії РФ проти республіки Польща. У такий спосіб Москва «мститься» полякам за розміщення військових баз НАТО. Акт агресії нагадує так званий кримський сценарій. У Криму захоплення української землі здійснювалося під прикриттям місцевих зрадників та ідіотів, на кордоні з Польщею – цю роль виконують мігранти. Уже зараз лунають заклики допомогти полякам. Однак, своє слово у даній ситуації передусім має сказати НАТО. Радбез ООН не беремо до уваги, через його недієвість. Але блок НАТО зобов’язаний захистити свого партнера від російського вторгнення. Це той випадок, що можна і треба застосувати статтю 4 Північноатлантичного договору, коли сторони приступають до консультацій у зв’язку із загрозою територіальної цілісності, політичної незалежності або безпеки будь-якої із сторін. А відтак - статтю 5, яка передбачає застосування збройних сил НАТО. Нагадаю, що вступ в НАТО вважається зовнішньополітичним пріоритетом України, який зафіксований у Конституції України. Але якщо НАТО не вступиться за Польщу, то де гарантія, що вступиться за Україну, яка самотужки, вже багато років протистоїть військовій агресії Кремля? Якщо ж НАТО осліпне, або обмежиться «занепокоєннями», тоді в України не залишиться вибору. Допомога полякам, означитиме допомогу самим собі. Доведеться на деякий час забути про «Волинську трагедію» і згадати про «диво над Віслою», коли українці і поляки дали по зубам Москві.
Міністерство оборони Польщі опублікувало знятий з повітря табір, облаштований великою групою мігрантів поруч з кордоном. Зазначається, що група розташувалася в районі населеного пункту Кузьниця.
"Службовцям МВС та військовим вдалося спинити першу масову спробу перетину кордону. Зараз мігранти стали табором поблизу Кузьниці. Їх постійно охороняють білоруські служби", - зазначають у підписі до https://www.pravda.com.ua/news/2021/11/8/7313275/.
Як повідомляє RMF24, речник уряду Пьотр Мюллер зазначив, що на цей час у безпосередній близькості до кордону з Польщею перебувають 3-4 тисячі нелегальних мігрантів, а загалом на території Білорусі - "кільканадцять тисяч" людей, які мають намір перетнути кордон ЄС. "Наші служби повідомляють, що з країн Близького Сходу продовжують організовувати рейси і ці люди теж спробують перетнути кордон", - додав він.
У відомстві раніше опублікували відео перших сутичок на кордоні.
У Twitter військ територіальної оборони тим часом повідомили, що військових двох батальйонів 1-ї Підляської бригади тероборони, з Білостока і Гайнівки, просять терміново з’явитися на місце збору. За словами речника, це стосується близько тисячі осіб.
Вранці учасників тероборони з прикордонних воєводств попросили бути готовими вирушити на збір у межах 6-12 годин.