ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Російська Федерація та кілька країн Заходу провели обмін ув'язненими: РФ відпустила з тюрми американського журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича та морського піхотинця Пола Вілана
Про це повідомляє espreso.tv з посиланням на Fox News.
Ведучий Fox News Трейс Галлахер оприлюднив інформацію про те, що Росія нібито планує відпустити журналіста Гершковича з ув'язнення. За даними телеканалу, Гершкович має повернутися до Сполучених Штатів уже завтра. Згодом 1 серпня видання Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Росія звільнила Гершковича. У виданні зазначають, що США і союзники також повернуть РФ ув'язнених. Стало відомо такж, що між Заходом та РФ відбувається масштабний обмін ув'язнених. У списках йдеться про 24 людини. Про це інформує CBS News, посилаючись на джерела у Білому домі. Вказано, що окрім Гершковича до обмінного списку потрапили морський піхотинець Пола Вілан та російсько-американська журналістка татарсько-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашева.
За даними The Insider, російська сторона також звільнила: опозиційного політика та журналіста Володимира Кара-Мурзу колишню керівницю штабу російського опозиціонера Олексія Навального в Уфі Лілію Чанишеву російського опозиціонера Іллю Яшина колишню керівницю штабу російського опозиціонера Олексія Навального в Томську Ксенію Фадєєву правозахисника Олега Орлова художницю Сашу Скочиленко політика Андрія Пивоварова колишнього керівника штабу російського опозиціонера Олексія Навального в Барнаулі Вадима Останіна експівробітника німецького Червоного Хреста та медика Ріко Крігера юриста, громадянина РФ та Німеччини Германа Мойжеса першого засудженого за держзраду школяра Кевіна Ліка політолога, громадянина РФ та Німеччини Дітера Вороніна громадянина Німеччини Патріка Шебеля
Натомість до РФ повернуть:
найманого вбивцю, який служив у підрозділі "Вимпел" ЦСН ФСБ Вадима Красикова (з Німеччини) подружжя Артема і Анні Дульцевих, які жили в Словенії, видаючи себе за громадян Аргентини (зі Словенії) шпіона Михайла Мікушина (з Норвегії) агента ГРУ Павла Рубцова (з Польщі) хакера Романа Селезньова (зі США) бізнесмена Владислава Клюшина (зі США) учасника контрабандистської мережі "Сернія" Вадима Конощенка (зі США)
Видання NTV повідомило, що обмін відбувається в Анкарі. Літаки США та Росії приземлилися в міжнародному аеропорту Есенбога. Обмін координує турецька розвідка. Згодом BBC, посилаючись на адміністрацію президента Туреччини, підтвердило обмін 26 людей, серед яких громадяни США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі. "Десять осіб, у тому числі двоє неповнолітніх, були перевезені до Росії, 13 ув'язнених - до Німеччини, а троє - до США", - йдеться у повідомлені. Російська опозиція заявляє, що у межах цього обміну мали звільнити Олексія Навального. Про це повідомив російський опозиційний політик Леонід Волков. "Так, це той самий обмін, у межах якого - як ми сподівалися, у лютому цього року мав вийти на свободу Олексій Навальний", - написав він.
Президент США Джо Байден підтвердив масштабний обмін в’язнями з Росією. Його заяву поширила пресслужба Білого дому, інформує Радіо Свобода. «Сьогодні троє американських громадян і один власник американської ґрін-карти, які були несправедливо ув’язнені в Росії, нарешті повертаються додому: Пол Вілан, Еван Гершкович, Алсу Курмашева і Володимир Кара-Мурза», – сказав Байден. Угоду, яка забезпечила їм свободу, він назвав «подвигом дипломатії». «Загалом ми домовилися про звільнення 16 осіб із Росії, включаючи п’ятьох німців і сімох громадян Росії, які були політичними в’язнями у своїй країні. Деякі з цих жінок і чоловіків роками несправедливо утримувалися у в’язниці. Усі вони пережили неймовірні страждання і невизначеність. Сьогодні їхні страждання закінчилися», – наголосив президент США. Він висловив вдячність союзникам США, які підтримували їх під час «важких і складних переговорів», зокрема Німеччині, Польщі, Словенії, Норвегії й Туреччині.
«Це – яскравий приклад того, чому життєво важливо мати друзів у цьому світі, яким можна довіряти і на яких можна покластися», – сказав Байден. Він також наголосив, що робота над звільненням американців, «незаконно затриманих чи утримуваних у заручниках у всьому світі», триватиме. Тим часом, Національна розвідувальна організація Туреччини (MIT) 1 серпня заявила, що вона зіграла «важливу посередницьку роль» у обміні 26 особами з в’язниць семи країн, «що є найбільшим за останній час». Російське державне агентство ТАСС цитує речника Кремля Дмитра Пєскова, який заявив, що Кремль сподівається, що ті, хто залишив Росію, більше не приїжджатимуть у РФ.