реклама партнерів:
Головна » Російська компанія Лукойл зупинила Одеський нафтопереробний завод

Російська компанія Лукойл зупинила Одеський нафтопереробний завод


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Російська компанія Лукойл зупинила виробництво нафтопродуктів на Одеському нафтопереробному заводі.
У компанії пояснюють це тим, що оператор трубопроводів в Україні Укртанснафта запропонувала інший, дорожчий маршрут постачання сировини на підприємство.
В Укртранснафті твердять, що запропонували російській компанії лише альтернативний маршрут. Планується, що 6-7 жовтня для обговорення проблем, що виникли на Одеському НПЗ, Україну має відвідати голова Лукойлу, Вагіт Алікперов.
У московській штаб-квартирі Лукойлу заявляють, що зупинка одеського НПЗ, здатного переробляти понад 2.5 мільйони тонн нафти на рік, є вимушеною, оскільки Укртранснафта з 1 жовтня припинила постачання нафти за традиційним маршрутом Лисичанськ-Кременчуг-Одеса.
Новий маршрут, запропонований Укртранснафтою, у Лукойлі називають економічно невигідним, адже він є довшим на понад 600 кілометрів, а відтак, кожна тонна нафти для Одеського НПЗ тепер буде дорожчою на більш, ніж 6 доларів.
Після зупинки заводу керівництво Укртранснафти, компанії, що від імені держави управляє українськими нафтопроводами, запропонувало представникам російської компанії повернутися за стіл переговорів, і разом знайти взаємовигідний варіант постачання сировини на підприємство.
При цьому в Укртранснафті кажуть, що вже неодноразово попереджали Лукойл про запровадження нового маршруту у зв’язку із оптимізацією шляхів транспортування нафти Україною – про це йдеться у заяві, поширеній Нафтогазом:
“У зв’язку з надходженням заявок на ВАТ «Укртранснафта» від найбільшого українського нафтопереробного заводу «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) про транспортування легкої танкерної нафти з Одеси на підприємство, яке впродовж довгого часу зазнає перебої з постачаннями сировини, Компанія, керуючись національними інтересами, запропонувала російській нафтовій компанії «ЛУКОЙЛ» змінити маршрут поставок нафти на Одеський нафтопереробний завод, що належить російській нафтовій компанії.
Керівництво Укртранснафти впродовж двох місяців вело переговори з представниками російської нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» щодо зміни маршруту поставок нафтового ресурсу. Проте, чотири запропоновані російській компанії варіанти її не влаштували.»
Ці альтернативні шляхи, як твердять в Укртранснафті, передбачали навіть зниження тарифу і швидші терміни поставок.

"Рацію мають обидві сторони"
Колишній керівник Укртранснафти, Олександр Тодійчук, каже, що певну рацію мають обидві сторони конфлікту, проте важливо було б, каже експерт, аби Укртранснафта керувалася дійсно державними інтересами:
“Укртранснафат створила план переорієнтації нафтопроводів, і вирішила створити можливість транспортувати нафту з Чорного моря до Кременчуцького нафтопереробного заводу. У зв’язку із цим виникла необхідність перевести обсяги, які транспортувалися до Одеси, зокрема, і до Одеського НПЗ, на реверс ний маршрут Броди-Одеса. Цей крок Укртранснафти є досить ризикованим, тому що трейдери, які використовували українську нафтотранспортну систему, давно вже працюють у напрямку через Кременчук. Дуже легко позбутися трейдерів, переорієнтувати вантажні потоки, але якщо задум Укртраснафти виявиться неефективним, трейдерів, які використовували саме ці маршрути української системи, повернути буде дуже важко. І в цьому, мабуть, полягає найбільший ризик.”
Водночас пан Тодійчук не відкидає і версії, яку висловлюють інші українські оглядачі. Йдеться про те, що нинішнє керівництво Укртранснафти раніше працювало на підприємствах групи Приват, із якою пов’язують Кременчуцький НПЗ. Нові маршрути транспортування нафти, запропоновані Укртранснафтою, за збігом обставин, є дуже вигідними саме для цього підприємства.

Джерело: Бі-Бі-Сі







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини