реклама партнерів:
Головна » 2018 » Травень » 25 » #RutaFEST Відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута» визначив переможців у Чернігові (ВІДЕО)

#RutaFEST Відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута» визначив переможців у Чернігові (ВІДЕО)


2018 » Травень » 25
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 193
КУЛЬТУРА


У 2018-2019 роках відбувається Ювілейний ХVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Уся культурна громадськість України святкуватиме 30-річчя фестивалю, який починаючи з обласних відбіркових конкурсів 1988 року та фіналу 1989 року у Чернівцях до нині формує українську національну музичну масову культуру.

19-20 травня у Чернігівському академічному облмуздрамтеатрі ім.Т.Шевченка культури відбувся відбірковий конкурс XVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

Конкурс є дванадцятим з 25-ти відборів, що проходять з березня по листопад 2018 р. в усіх 24 областях України та м. Київ, згідно з графіком проведення відбіркових конкурсів, відповідно до Плану роботи Міністерства культури України.
На відміну від інших, «Червона рута» залишається єдиним некомерційним фестивалем, який цілеспрямовано підтримує саме молодих ще невідомих українських виконавців. Участь у конкурсах «Червоної рути» не потребує від учасників жодних вступних внесків, а вхід для глядачів є вільним.

Два дні поспіль – 19 та 20 травня - у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка (проспект Миру, 23) та частково у Кіно-культурному молодіжному центрі (вул. Магістратська, 3). проходили конкурсні виступи солістів та гуртів у жанрах український автентичний фольклор, популярна, акустична та рок-музика.

Надвечір 20 травня в драмтеатрі відбувся Гала-концерт найкращих учасників й нагородження дипломами переможців з участю Лауреату фестивалю «Червона рута» 2015 року – Ізабелли Іващенко (місто Ніжин).

"Так сталося, що фінал відбіркового туру проводиться саме 20 травня — на День пам’яті жертв політичних репресій та 80-ті роковини «Великого терору» 1937—1938 років. Це символічно, адже він присвячений всім діячам Української культури, всім Українським композиторам, співакам, поетам і музикантам, репресованим і загубленим комуністичним режимом", - в інтерв'ю зазначив голова оргкомітету відбіркового конкурсу Олександр Майшев.

Успішне проведення вже 30 років поспіль фестивалю «Червона рута» наочно показує, Українська культура, українська пісня живі, відроджується, успішно розвиваються на благо Української нації та всіх народів світу.
І ці конкурсні дні були не виняткові. Претендентів на участь у найбільшому і найпрестижнішому в Україні україномовному фестивалі сучасної музики було багато. Через сцену перед очима вимогливого журі пройшло близько 60 солістів та гуртів загальною кількістю понад 120 осіб.

Варто зазначити, що переважна більшість конкурсантів продемонстрували високу ерудованість у мистецькій тематиці, і були легкими на підйом у виконанні пісень поза своїм усталеним репертуаром, в тому числі іноземними мовами.
За словами Мирослава Мельника на фоні попередніх 11 областей, де йому допіру довелося побувати на відбіркових турах, Чернігівщина перебуває в числі перспективних. І саме в Чернігові відбувся невеличкий рекорд – найбільша кількість зареєстрованих учасників у жанрі популярна музика.

- Чернігів – зазначив він, зокрема, - для нас традиційно бачиться як лабораторія акустичної та рок-музики, тут постійно з’являються цікаві музиканти цього жанру - інструменталісти, барабанщики, гітаристи. Є і доволі цікаві цілісні рок-команди.
І ці похвальні слова не були перебільшенням – рок-гурт «Лєна Іванова» (м. Чернігів) став переможцем відбіркового туру у цьому жанрі.

Популярна музика, як найбільш масова, традиційно була представлена відповідною кількістю учасників. Дипломи переможців отримали чернігівець Максим Пузан і Іван Кошовий з Корюківки.

Приємним творчим відкриттям стався гурт «Стейк» з міста Мена. Заснували гурт донеччани –два брати Артем та Ілля Тихонови. Після початку війни на сході браття з родиною переїхали до Мени, де швидко потоваришували з активною молоддю міста і вирішили продовжити свій творчий шлях. Суддівська рада відзначила хлопців Дипломом переможця у жанрі акустичної музики і таким чином надала перепустку до фіналу.

І це не один переможець у жанрі акустичної музики. Своїм професійним виступом також підкорив суддів Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, котрі отримали відразу два Дипломи переможців: у жанрах акустичної музики та українського автентичного фольклору.

Окрім цього було відібрано 11 резервістів, а це означає, що до кінця цього року хтось із «резервістів» може теж бути відібраний до фінальних змагань.

Вимогливе і компетентне журі об’єктивно оцінило здібності кожного з виступаючих і кращим з кращих серед них відкрило дорогу на всеукраїнську фестивальну сцену «Червоної рути».
Бо головна мета відбіркових конкурсів – залучити українську молодь до формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців по всій Україні, зокрема в глибинці, відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену.

Дирекція фестивалю висловлює подяку всім організаторам, волонтерам, ведучим та партнерам відбіркового конкурсу. Зокрема, Обласному центру народної творчості, і, звичайно, Чернігівському академічному облмуздрамтеатру ім.Т.Шевченка за організацію та злагоджену роботу всіх служб. Щира вдячність за сприяння у проведенні конкурсу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА; Департаменту сім'ї, молоді та спорту ОДА; Управлінню освіти і науки ОДА та ін.

"Європейська Україна"


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

10:34
25-Чер-2018
Росіяни легалізують своїх військових знищених в Україні
Журналісти російського видання «Новая Газета» вирушили на псковське кладовище щоб діз
10:16
25-Чер-2018
В сусідній Білорусі не на жарт стурбовані українськими реаліями
За кілька днів весь пострадянський простір облетіла новина про заяву білоруського лід
16:11
21-Чер-2018
Правда про Куропати у Чернігові
Під такою назвою надрукована інформація в білоруській газеті «Новы час» про відкриття
11:17
19-Чер-2018
Чернігівський рибоохоронний патруль знову затримав електровудочників та зафіксував збитків на 41,9 тис.грн.
В ході чергового рейду на р.Десна, 14.06.2018 Чернігівським рибоохоронним патрулем, с
13:20
18-Чер-2018
Відлунав Міжнародний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння-3» (#CheVidlunnya)
11 червня 2018 р. на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично
10:34
15-Чер-2018
Захід готує нові санкції проти Росії
Американські сенатори вкотре вирішили дошкулити Росії і внесли на розгляд верхньої па
10:24
15-Чер-2018
Росія раптово почала масштабні військові навчання
Вранці середи 13 червня в медіа з’явилось повідомлення від колишнього заступника нача
16:31
14-Чер-2018
Україна стає відкритішою для Світу
З 15 червня до 1 серпня відкриються 56 українських візових центрів за кордоном, де ін
16:18
14-Чер-2018
ЧС-2018: політичний бойкот та бюджетни-прибиральники
На тлі проведення Росією агресивної зовнішньої політики щодо незалежних демократичних
12:53
13-Чер-2018
В Бердянську пройшов ювілейний ХХ фестиваль журналістів «Азовське літо – 2018»
У чарівному місті Бердянську, на Азовському морі, з великим успіхом відбувся ХХ ювіле
Усі новини