реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 14 » Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря

Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря


2019 » Липень » 14
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаційних дій Росії в регіоні Азовського моря. Під час 21-го саміту між Україною та ЄС Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган та Перший віцепрем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписали нові заходи додаткової допомоги у розмірі 10 млн євро. Допомога піде на підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, а також місцевого громадянського суспільства, залучення громадян до прийняття рішень, поліпшення безпеки громад та безпечності життя громадян.

ЄС збільшив свою підтримку регіону Азовського моря з початку року, працюючи над новими програмами, спрямованими на зменшення ризику підриву на мінах, а також на психосоціальну підтримку. Євросоюз виділив додаткову допомогу для кредитів у місцевій валюті, що їх призначено для малих і мікрокомпаній. Це створює інвестиційні можливості для місцевих підприємців. ЄС збільшить свою присутність завдяки програмному офісу в Маріуполі, який помітно зміцнює підтримку процесів децентралізації та боротьби проти корупції в регіоні.

Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Європейської Комісії Федеріка Моґеріні прокоментувала це так: «Щоби зменшити вплив Керченського мосту, збудованого без згоди України, а також російського режиму перевірки, що перешкоджає руху суден і порушує міжнародне право, ЄС посилює свою підтримку регіону Азовського моря. Гуманітарна ситуація залишається дуже складною, Україна є однією з найбільш уражених мінами країн у світі. Саме тому ми посилюємо нашу підтримку та залучаємо додаткові ресурси для здійснення розмінування та психосоціальної підтримки людей, які потребують допомоги».

Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган додав таке: «Від початку конфлікту Євросоюз підтримував людей, які потребують допомоги в Україні. Додаткова підтримка регіону Азовського моря є потужним знаком солідарності ЄС. Вона спрямована як на полегшення гуманітарної ситуації, так і на сприяння економічним можливостям людей, які живуть у регіоні. Ми посилюємо нашу підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, громадянського суспільства, а також управління та безпеки. Задля збільшення нашої присутності у регіоні ми також відкриваємо спільний офіс програми».

Детальніше
ЄС фінансує техніко-економічне обґрунтування, необхідне для модернізації дорожньої, залізничної та портової інфраструктури, яка з'єднує регіон із рештою України та з ЄС. Потенційно, це може мобілізувати понад 450 млн євро у формі кредитів від Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) та інших партнерів.

Об'єднавши грантові ресурси з бюджету ЄС для залучення кредитів від фінансових установ Євросоюзу через Інвестиційну платформу сусідства (NIP), ЄС зобов'язався підтримувати відновлення муніципальної інфраструктури у двох великих містах. Йдеться про обробку відходів у Маріуполі та оновлення тролейбусного парку й інфраструктури у Херсоні. ЄІБ вже надав пакет допомоги у розмірі 200 млн євро, призначених для уражених конфліктом районів. Зокрема, ці кошти спрямовані на якнайшвидше відновлення пошкодженої інфраструктури малого масштабу, дитячі садки, центри для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також на помешкання для дітей з інвалідністю.

ЄС посилює стійкість до кіберзагроз та дезінформації за допомогою цільових тренінгів для місцевих журналістів та інших відповідних зацікавлених сторін із регіону Азовського моря.

Контекст
Регіон Азовського моря страждає від соціально-економічного занепаду та негативної економічної динаміки. Хоча ця ситуація передує конфлікту на сході України, вона серйозно загострилася саме внаслідок конфлікту. Близькість району до лінії фронту та ескалація в Азовському морі, що сталася у листопаді 2018 року, додали ще більшого тиску. Це поставило під суттєву загрозу джерела засобів для існування мешканців (промисловість, порти, туризм і сільське господарство). З лютого 2019 року, коли відбувся візит місії ЄС з оцінки потреб у регіоні Азовського моря, Євросоюз розробив комплекс заходів, спеціально орієнтованих на регіон.

У відповідь на конфлікт на сході України та внутрішнє переміщення ЄС надав гуманітарну допомогу, допомогу на якнайшвидше відновлення та дедалі більшу допомогу з метою розвитку. Це стосується гуманітарної допомоги у розмірі 116 млн євро та проектів з гуманітарного розмінування, надання психосоціальної допомоги, підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Євросоюз і його країни-члени є сторонами, які роблять найбільший внесок у діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює нагляд за дотриманням Мінських угод. Програма «Підтримка Євросоюзом сходу України» із бюджетом у 50 млн євро сприяє впровадженню реформ в уражених конфліктом районах Донецької та Луганської областей.

Представництво Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:16
18-Жов-2021
СБУ затримала озброєну банду грабіжників, які тривалий час переховувались від слідства
СБУ провела спецоперацію, внаслідок якої затримали трьох осіб, котрі в 2016 році здій
12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
00:40
05-Жов-2021
Відповіді на найпоширеніші питання про е-лікарняні

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні ліка

18:03
01-Жов-2021
У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського п
15:03
29-Вер-2021
Військові навчання Rapid Trident-2021 спричинили нову хвилю агресії боку Росії
З 20 вересня по 1 жовтня 2021 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпе
15:24
28-Вер-2021
Міф чи реальність: що криється за наймасштабнішими військовими навчаннями Росії «Захід-2021»
На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пр
14:50
28-Вер-2021
Сучасна Білорусь: тоталітаризм, диктатура та політичні репресії
У 2020 році в Республіці Білорусь відбулись вибори президента. Здавалось, звичайна по
12:14
27-Вер-2021
Здобуття Білоруссю державної незалежності в 1991 році
Після завершення Другої світової війни в Білорусі наступні десять років ще тривала пі
19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
Усі новини