реклама партнерів:
Головна » Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря

Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаційних дій Росії в регіоні Азовського моря. Під час 21-го саміту між Україною та ЄС Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган та Перший віцепрем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписали нові заходи додаткової допомоги у розмірі 10 млн євро. Допомога піде на підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, а також місцевого громадянського суспільства, залучення громадян до прийняття рішень, поліпшення безпеки громад та безпечності життя громадян.

ЄС збільшив свою підтримку регіону Азовського моря з початку року, працюючи над новими програмами, спрямованими на зменшення ризику підриву на мінах, а також на психосоціальну підтримку. Євросоюз виділив додаткову допомогу для кредитів у місцевій валюті, що їх призначено для малих і мікрокомпаній. Це створює інвестиційні можливості для місцевих підприємців. ЄС збільшить свою присутність завдяки програмному офісу в Маріуполі, який помітно зміцнює підтримку процесів децентралізації та боротьби проти корупції в регіоні.

Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Європейської Комісії Федеріка Моґеріні прокоментувала це так: «Щоби зменшити вплив Керченського мосту, збудованого без згоди України, а також російського режиму перевірки, що перешкоджає руху суден і порушує міжнародне право, ЄС посилює свою підтримку регіону Азовського моря. Гуманітарна ситуація залишається дуже складною, Україна є однією з найбільш уражених мінами країн у світі. Саме тому ми посилюємо нашу підтримку та залучаємо додаткові ресурси для здійснення розмінування та психосоціальної підтримки людей, які потребують допомоги».

Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган додав таке: «Від початку конфлікту Євросоюз підтримував людей, які потребують допомоги в Україні. Додаткова підтримка регіону Азовського моря є потужним знаком солідарності ЄС. Вона спрямована як на полегшення гуманітарної ситуації, так і на сприяння економічним можливостям людей, які живуть у регіоні. Ми посилюємо нашу підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, громадянського суспільства, а також управління та безпеки. Задля збільшення нашої присутності у регіоні ми також відкриваємо спільний офіс програми».

Детальніше
ЄС фінансує техніко-економічне обґрунтування, необхідне для модернізації дорожньої, залізничної та портової інфраструктури, яка з'єднує регіон із рештою України та з ЄС. Потенційно, це може мобілізувати понад 450 млн євро у формі кредитів від Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) та інших партнерів.

Об'єднавши грантові ресурси з бюджету ЄС для залучення кредитів від фінансових установ Євросоюзу через Інвестиційну платформу сусідства (NIP), ЄС зобов'язався підтримувати відновлення муніципальної інфраструктури у двох великих містах. Йдеться про обробку відходів у Маріуполі та оновлення тролейбусного парку й інфраструктури у Херсоні. ЄІБ вже надав пакет допомоги у розмірі 200 млн євро, призначених для уражених конфліктом районів. Зокрема, ці кошти спрямовані на якнайшвидше відновлення пошкодженої інфраструктури малого масштабу, дитячі садки, центри для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також на помешкання для дітей з інвалідністю.

ЄС посилює стійкість до кіберзагроз та дезінформації за допомогою цільових тренінгів для місцевих журналістів та інших відповідних зацікавлених сторін із регіону Азовського моря.

Контекст
Регіон Азовського моря страждає від соціально-економічного занепаду та негативної економічної динаміки. Хоча ця ситуація передує конфлікту на сході України, вона серйозно загострилася саме внаслідок конфлікту. Близькість району до лінії фронту та ескалація в Азовському морі, що сталася у листопаді 2018 року, додали ще більшого тиску. Це поставило під суттєву загрозу джерела засобів для існування мешканців (промисловість, порти, туризм і сільське господарство). З лютого 2019 року, коли відбувся візит місії ЄС з оцінки потреб у регіоні Азовського моря, Євросоюз розробив комплекс заходів, спеціально орієнтованих на регіон.

У відповідь на конфлікт на сході України та внутрішнє переміщення ЄС надав гуманітарну допомогу, допомогу на якнайшвидше відновлення та дедалі більшу допомогу з метою розвитку. Це стосується гуманітарної допомоги у розмірі 116 млн євро та проектів з гуманітарного розмінування, надання психосоціальної допомоги, підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Євросоюз і його країни-члени є сторонами, які роблять найбільший внесок у діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює нагляд за дотриманням Мінських угод. Програма «Підтримка Євросоюзом сходу України» із бюджетом у 50 млн євро сприяє впровадженню реформ в уражених конфліктом районах Донецької та Луганської областей.

Представництво Європейського Союзу в Україні






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини