реклама партнерів:
Головна » 2019 » Липень » 14 » Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря

Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря


2019 » Липень » 14
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 332
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаційних дій Росії в регіоні Азовського моря. Під час 21-го саміту між Україною та ЄС Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган та Перший віцепрем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписали нові заходи додаткової допомоги у розмірі 10 млн євро. Допомога піде на підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, а також місцевого громадянського суспільства, залучення громадян до прийняття рішень, поліпшення безпеки громад та безпечності життя громадян.

ЄС збільшив свою підтримку регіону Азовського моря з початку року, працюючи над новими програмами, спрямованими на зменшення ризику підриву на мінах, а також на психосоціальну підтримку. Євросоюз виділив додаткову допомогу для кредитів у місцевій валюті, що їх призначено для малих і мікрокомпаній. Це створює інвестиційні можливості для місцевих підприємців. ЄС збільшить свою присутність завдяки програмному офісу в Маріуполі, який помітно зміцнює підтримку процесів децентралізації та боротьби проти корупції в регіоні.

Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Європейської Комісії Федеріка Моґеріні прокоментувала це так: «Щоби зменшити вплив Керченського мосту, збудованого без згоди України, а також російського режиму перевірки, що перешкоджає руху суден і порушує міжнародне право, ЄС посилює свою підтримку регіону Азовського моря. Гуманітарна ситуація залишається дуже складною, Україна є однією з найбільш уражених мінами країн у світі. Саме тому ми посилюємо нашу підтримку та залучаємо додаткові ресурси для здійснення розмінування та психосоціальної підтримки людей, які потребують допомоги».

Єврокомісар з Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган додав таке: «Від початку конфлікту Євросоюз підтримував людей, які потребують допомоги в Україні. Додаткова підтримка регіону Азовського моря є потужним знаком солідарності ЄС. Вона спрямована як на полегшення гуманітарної ситуації, так і на сприяння економічним можливостям людей, які живуть у регіоні. Ми посилюємо нашу підтримку диверсифікації місцевої економіки та малого бізнесу, громадянського суспільства, а також управління та безпеки. Задля збільшення нашої присутності у регіоні ми також відкриваємо спільний офіс програми».

Детальніше
ЄС фінансує техніко-економічне обґрунтування, необхідне для модернізації дорожньої, залізничної та портової інфраструктури, яка з'єднує регіон із рештою України та з ЄС. Потенційно, це може мобілізувати понад 450 млн євро у формі кредитів від Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) та інших партнерів.

Об'єднавши грантові ресурси з бюджету ЄС для залучення кредитів від фінансових установ Євросоюзу через Інвестиційну платформу сусідства (NIP), ЄС зобов'язався підтримувати відновлення муніципальної інфраструктури у двох великих містах. Йдеться про обробку відходів у Маріуполі та оновлення тролейбусного парку й інфраструктури у Херсоні. ЄІБ вже надав пакет допомоги у розмірі 200 млн євро, призначених для уражених конфліктом районів. Зокрема, ці кошти спрямовані на якнайшвидше відновлення пошкодженої інфраструктури малого масштабу, дитячі садки, центри для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також на помешкання для дітей з інвалідністю.

ЄС посилює стійкість до кіберзагроз та дезінформації за допомогою цільових тренінгів для місцевих журналістів та інших відповідних зацікавлених сторін із регіону Азовського моря.

Контекст
Регіон Азовського моря страждає від соціально-економічного занепаду та негативної економічної динаміки. Хоча ця ситуація передує конфлікту на сході України, вона серйозно загострилася саме внаслідок конфлікту. Близькість району до лінії фронту та ескалація в Азовському морі, що сталася у листопаді 2018 року, додали ще більшого тиску. Це поставило під суттєву загрозу джерела засобів для існування мешканців (промисловість, порти, туризм і сільське господарство). З лютого 2019 року, коли відбувся візит місії ЄС з оцінки потреб у регіоні Азовського моря, Євросоюз розробив комплекс заходів, спеціально орієнтованих на регіон.

У відповідь на конфлікт на сході України та внутрішнє переміщення ЄС надав гуманітарну допомогу, допомогу на якнайшвидше відновлення та дедалі більшу допомогу з метою розвитку. Це стосується гуманітарної допомоги у розмірі 116 млн євро та проектів з гуманітарного розмінування, надання психосоціальної допомоги, підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Євросоюз і його країни-члени є сторонами, які роблять найбільший внесок у діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює нагляд за дотриманням Мінських угод. Програма «Підтримка Євросоюзом сходу України» із бюджетом у 50 млн євро сприяє впровадженню реформ в уражених конфліктом районах Донецької та Луганської областей.

Представництво Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

16:27
25-Сер-2019
"Сусід" стріляє: троє українських воїнів на Донбасі поранених, один помер
У зоні ООС внаслідок ворожих обстрілів чотирьох українських військових було поранено,
07:45
24-Сер-2019
Голова ОУН Богдан Червак: з Днем незалежності, українці!
Дорогі українці!
Вітаю найбільшим святом нашої держави – Днем незалежності!
00:14
24-Сер-2019
Левко Лук’яненко в національній пам’яті України: Чернігівщина
23 серпня 2019 року, напередодні святкування 28-ї річниці Незалежності України, у сел
19:36
23-Сер-2019
У Седневі вандали поглумилися над меморіальною дошкою Левку Лук’яненку
О 15.00 23 серпня у Седневі, на Чернігівщині, було сплюндровано пам’ятну дошку Левку
19:04
23-Сер-2019
У Львові до 90-річчя ОУН відкрили науково-популярну виставку
До 90-річчя ОУН у Львівській ОДА відкрили науково-популярну виставку.
Виставка
18:34
23-Сер-2019
Покращення: молочні продукти подорожчають на 5%
У вересні ціни на молоко та молочні продукти для споживача зростуть на 5% порівняно з
18:20
23-Сер-2019
У Чернігові відзначили День Державного Прапора України
П’ятнадцять років тому на знак глибокої поваги українців до одного з основних символі
15:40
23-Сер-2019
«Слава Україні!» - Борис Джонсон привітав українців з Днем Незалежності
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон яскраво привітав українців з Днем Неза
14:45
23-Сер-2019
Коли краще відвідати Єгипет?
Єгипет розташований в тропічному поясі, тому повітря тут завжди сухе і тепле. Літо ду
13:51
23-Сер-2019
80 років Пакту Молотова-Ріббентропа
23 серпня виповнюється 80 років з дня підписання Пакту Молотова-Ріббентропа. Гітлерів
Усі новини