ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Верховна Рада Криму може попросити захисту у Росії. Дане питання планується розглянути на наступному засіданні кримського парламенту. Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні Президії ВР АРК, повідомляє Крым.Комментарии. Під час обговорення чергового питання «Про політичну ситуацію в країні» депутати запропонували внести низку змін в чинну Конституцію Криму. Зокрема, таку пропозицію озвучив депутат ВР АРК «регіонал» Володимир Кличников. Він вважає, що «сьогоднішнє положення конституції Криму, основного закону республіки, грубо зневажається законодавством України». «Я пропоную Президії Верховної Ради Криму включити до порядку денного лютневої сесії такі питання. Перше, про створення робочої групи щодо змін і доповнень у Конституцію АРК і Конституції України та про проведення загальнокримського опитування громадської думки про статус Криму, - заявив депутат. - Друге, прийняти звернення до Президента та законодавчих зборів Російської Федерації, виступити гарантом непорушності статусу автономії Криму, а також непорушності прав і свобод наших громадян». Спікер кримського парламенту Володимир Константинов, при цьому дав процедурне доручення опрацювати дані питання юристам. Він також дав протокольне доручення секретаріату ВР АРК підготувати на прохання ще одного депутата Сергія Цекова звернення до Російської Федерації щодо допомоги та захисту. «Ми просто зобов'язані звернутися до Російської Федерації з урахуванням того, що Крим - це російська автономія, російська за національністю, культурою та мовою. Зрозуміло, що це багатонаціональна територія, на якій проживають представники різних національностей в мирі та злагоді, але, тим не менш, нашим захисником може бути тільки Російська Федерація. Тому я закликаю президію і Верховну Раду АРК підготувати відповідне звернення до Російської Федерації», - сказав на президії Цеков.
Дане звернення розглянуть на найближчій сесії, яка відбудеться 19 лютого.
Верховна Рада України повинна розглянути питання про розпуск парламенту Криму. Таку позицію висловив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, повідомили УНІАН у прес-службі голови комітету. «Як відомо, нинішнє керівництво Верховної Ради АР Крим «прославилося» неодноразовими висловлюваннями проти української мови, історії, традицій та, власне, проти єдиної української держави. Сьогоднішні події, коли на президії кримського парламенту було піднято питання про підготовку документів стосовно створення робочої групи з внесення змін до Конституції АР Крим та проведення загальнокримського опитування про статус Криму, а також звернення до Російської Федерації стосовно автономії Криму, фактично, розпочали політико-правову роботу щодо виходу зі складу України», - зазначив Томенко. За його словами, очевидно, що така позиція, з одного боку, - це робота для Генеральної прокуратури України, оскільки йдеться про порушення Конституції та законів України. «Крім того, Верховна Рада України повинна невідкладно розглянути ситуацію в Криму та підготувати відповідні рішення про розпуск парламенту Криму», - вважає Томенко.
Згідно статті 110 Кримінального кодексу України: "Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк".