Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»

Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала таким, що викликає занепокоєння. Таку ж саму класифікацію було надано і Європейським центром по контролю за хворобами.
Випадки зараження цим штамом вже виявили у Південно-Африканській Республіці, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Станом на 26 листопада нові випадки також були виявлені у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Усі зараження були пов’язані із подорожами до Африканських країн.

Наразі відомо не так багато фактів про нову мутацію. Питання викликають, у першу чергу, швидкість поширення штаму та тяжкість захворювання, спричиненим новим варіантом COVID-19.

Кількість випадків цього варіанту збільшується майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. Це свідчить про те, що варіант може мати підвищену швидкість передачі.

Точно не зрозуміло, чи передається «Омікрон» швидше, ніж, до прикладу, штам «Дельта». Також невідомо, чи викликає нова мутація більш важкий перебіг захворювання у порівнянні з іншими варіантами.

Попередні дані свідчать про зростання кількості інфікувань у Південній Африці. Ймовірно, йдеться про підвищену передачу у порівнянні з іншими циркулюючими штамами. Наявні дані також не вказують на наявність специфічних симптомів, які б вирізняли перебіг захворювання саме на вказаний варіант коронавірусу.

Новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту.
Водночас, немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина проти COVID-19 не ефективна проти штаму «Омікрон». Для того, щоб визначати ефективність вакцини проти нового штаму необхідні подальші дослідження. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на штам «Омікрон» буде доступна.

Як із раніше відомими мутаціями, ефективними профілактичними заходами проти «Омікрон» залишаються використання захисних масок, відстеження контактів та дотримання дистанції.

Наразі в Україні лабораторії працюють на ПЛР тест-системах, які використовують щонайменше дві мішені під час виявлення вірусу. Тест-системи орієнтуються на найбільш стабільні ділянки гену, а тому їх чутливість не має бути знижена.

Водночас, чутливість і специфічність швидких антигенних тестів для виявлення штаму «Омікрон» невідома. Для того, щоб зрозуміти, чи визначають швидкі тести новий штам потрібні дослідження.
Зараз в Україні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусної хвороби. На рівні областей є резерв ПЛР тест-систем для визначення штаму «Дельта». Також в Україні наразі діє система направлення на секвенування зразків з так званих «кластерів». Тих районів, де фіксуються значні спалахи захворюваності. Йдеться також про людей, які повернулись з-за кордону та тих, хто має нетиповий перебіг захворювання.

Станом на 29 листопада в Україні не було виявлено штам «Омікрон». Водночас, всі зразки, які не будуть визначені як «Дельта-штам» будуть підлягати обов’язковому повногеномному секвенуванню.
Міністерство закордонних справ вже рекомендувало громадянам України утриматись від поїздок до країн, де виявили штам «Омікрон».

МОЗ






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
12:09
28-Чер-2025
ОУН мала свою Конституцію України
Напередодні Другої світової війни, коли стало очевидним, що в центрі уваги тоталітарн
Усі новини

Сollaborator