реклама партнерів:
Головна » Що зміниться в економіці після виділення кредиту МВФ?

Що зміниться в економіці після виділення кредиту МВФ?


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні Міжнародний валютний фонд оголосив своє позитивне рішення щодо виділення Україні додаткових 17,5 мільярда доларів кредиту. Залишилося дочекатися офіційного рішення Ради директорів МВФ, яке може бути прийняте протягом найближчого місяця.

Таким чином фінансова допомога Україні з різних джерел протягом наступних чотирьох років складе до 40 мільярдів доларів. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард наголосила, що нова програма з Фондом допоможе досягти Україні економічної стабілізації та підтримає зростання в середньостроковій перспективі, пише УНІАН.

"Це амбітна, жорстка програма, яка також містить певні ризики. Але це реалістична програма, яка може стати поворотним моментом для України", - сказала Лагард. При цьому вона висловила впевненість, що реалізація програми реформ буде успішною, тому що уряд України демонструє готовність впроваджувати перетворення. "Уряд уже продемонстрував готовність до амбітних реформ за кількома ключовими фронтами. У них (уряду) вийшло досягти жорсткої фіскальної дисципліни.

Дефіцит бюджету становив 4,6% ВВП при прогнозованому рівні в 5,8%. Вони прийняли політику гнучкого валютного курсу. Вони істотно збільшили - на 56% - ціну на газ для населення, хоча передбачуване зростання тарифів у 2014 році становило тільки 40%. Крім того, вони вперше за багато років зайнялися серйозною антикорупційною політикою і боротьбою з відмиванням доходів", - наголосила Лагард у своїй заяві. Вона також відзначила, що український уряд і далі готовий підвищувати тарифи, реструктуризувати банки, скорочувати державні витрати та проводити судову і антикорупційну реформи.

"Нарешті, зміна програми – від "Stand-By" до більш широкої і довгострокової "Extended Fund Facility" дозволить залучити більше фінансів на кращих умовах, зокрема з інших джерел", - відзначила директор-розпорядник Фонду, додавши, що істотним імпульсом до економічного розвитку стане закінчення війни на Донбасі та зміцнення макроекономічної ситуації.

Українська економіка одразу ж відреагувала на позитивну новину про виділення грошей. В офіційних курсах валют Нацбанку сьогодні зміцнилася гривня. Експерти ж говорять, що після отримання реальних грошей національна валюта зміцниться ще більше.

Водночас значні кредити від МВФ, підкріплені тотальними реформами, допоможуть українській економіці вже в наступному році вийти в "плюси". Проте відчутні позитивні зміни будуть уже до кінця 2015-го. На Україну також чекають і складні, не дуже позитивні рішення.

1. Задля отримання кредиту Україна має внести значні зміни до держбюджету. Але що саме змінюватимуть (тобто "урізатимуть"), поки залишається таємницею. Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько.

2 Обсяг першого траншу від МВФ буде визначено після рішення Ради директорів Фонду і перегляду держбюджету, уточнила Яресько.

3. Дефіцит держбюджету після його перегляду за підсумками переговорів із МВФ буде знижено до 4% ВВП, переконана Яресько. За її словами, такий показник дефіциту зумовлений переглядом субсидій для бідних верств населення в період підвищення тарифів на газ для населення. Водночас вона повідомила, що уряд продовжить скорочення державних витрат і зниження спеціальних пенсій.

4. Кабмін у рамках виконання нової програми співпраці з МВФ має намір виконувати низку заходів щодо стабілізації банківської системи, оздоровлення енергосектору і виділить у 2015 році 12,5 млрд грн на компенсацію тарифів, які будуть підвищені в рамках програми реформ. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Глава уряду також наголосив, що програма передбачає низку складних рішень - ефективних рішень в управлінні економікою, боротьбі з корупцією, наведення порядку в енергетиці, в оптимізації державних витрат і скороченні державних витрат, у збільшенні до 3% ВВП видатків на інвестиції, в скороченні апарату держчиновників, в наведенні справедливості в пенсійній реформі, і насамперед йдеться про скорочення та ліквідацію так званих спеціальних пенсій. "Крім того, уряд передбачає широку програму допомоги малозабезпеченим верствам населення. Наприкінці поточного року, в грудні, уряд проведе індексацію доходів населення. Передбачається, що індексація проводитиметься протягом дії всієї програми (протягом чотирьох років). Також програма передбачає допомогу у вигляді 12,5 млрд грн тільки цього року малозабезпеченим верствам населення від зміни цін і тарифів на енергоносії", - уточнив Яценюк.

5. МВФ прогнозує досягнення беззбитковості "Нафтогазу" до квітня 2017 року. "Влада України демонструє свою рішучість у терміновому і жорсткому реформуванні енергетичного сектору. Уряд вже розробив стратегію істотного підвищення енергоефективності та енергонезалежності, підвищення власного видобутку енергоресурсів і реструктуризації "Нафтогазу". Частиною цієї стратегії є реабілітація "Нафтогазу", скорочення його залежності від бюджетного фінансування і впровадження прискореного графіка вирівнювання тарифів на тепло і газ, що дозволить ("Нафтогазу") досягти повної беззбитковості до квітня 2017 року. Одночасно буде впроваджена система надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим", - ідеться в заяві МВФ.

6. Нацбанк чекає зростання золотовалютних резервів до кінця 2015 року до 17 млрд доларів завдяки отриманню розширення кредитування від МВФ. Про це сказала голова НБУ Валерія Гонтарева. "Хочу сказати, що мінімально, що ми плануємо, це три місяці покриття імпорту. Я все ж таки сподіваюся, що ми зможемо досягти рівня 17 мільярдів доларів на кінець 2015 року. Якщо ми зможемо досягти 20 мільярдів, із яких більша частина будуть чисті резерви, я буду дуже щаслива. Поки що мета - 17 мільярдів грос-резервів на кінець року", - зазначила Гонтарева.

Нагадаємо, в квітні 2014 року Україна і МВФ почали реалізацію спільної дворічної програми stand-by обсягом кредитування 17 млрд доларів. У 2014-му Україна отримала за програмою два транші загальним обсягом 4,6 млрд доларів. На початку січня 2015 року до Києва прибула чергова місія Фонду для оцінки економічної ситуації. У середині січня уряд України звернувся до МВФ з проханням розглянути можливість надання Україні більшого обсягу фінансування і, таким чином, підписання нової програми співпраці. Рішення про нову програму прийматиме Рада директорів МВФ.

за інф.: ТСН






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини