реклама партнерів:
Головна » Шість медичних закладів відремонтовано у Харкові завдяки кредитам ЄІБ

Шість медичних закладів відремонтовано у Харкові завдяки кредитам ЄІБ


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
22 травня 2019 року у Харкові відкрили шість медичних закладів після масштабної реконструкції та модернізації, які стали можливими завдяки довгостроковим кредитам з низькими відсотками від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), банку Європейського Союзу. На офіційній церемонії в Харкові повідомили, що ЄІБ інвестував 53,8 млн гривень у ці шість субпроектів у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Кожен проект також містить внесок з бюджету Харківської області у розмірі не менше 20% від загальної вартості робіт.

«Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включно з тисячами ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються внаслідок збройного конфлікту. Ця програма на суму 200 млн євро є частиною нашого загального кредитного портфеля для Україні у розмірі 5,8 млрд євро. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров’я та освіту. І це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки та фінансування ЄС. Ми раді надати допомогу там, де вона найбільше потрібна, і що це покращить життя звичайних громадян», − сказав Жан-Ерік де Загон, голова Представництва ЄІБ в Україні.

Ремонт у шести лікарнях тривав упродовж 2018−2019 років і передбачав капітальний ремонт будівель лікарень, включаючи заміну даху, вікон, систем опалення, освітлення, водопостачання та електромережі. Ось перелік цих шести субпроектів:

Поліклінічне відділення Харківської обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: внутрішній ремонт, реконструкція даху
Харківський обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення: внутрішній ремонт фасаду та приміщень
Харківський обласний клінічний перинатальний центр: капітальний ремонт фасаду та приміщень
Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня: капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення фізіотерапії
Харківська обласна дитяча клінічна лікарня: термоізоляція фасаду будівлі
Харківська обласна дитяча клінічна лікарня №1: капітальний ремонт комплексу будівель
Загалом у Харкові впроваджуються 13 субпроектів з ремонту 10 медичних установ у межах НКПВУ. Внесок ЄІБ у ці проекти становить майже 140,6 млн гривень. До кінця 2019 року завершать наступні 7 субпроектів у п’яти лікарнях:

Харківська обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня: (1) капітальний ремонт відділень, заміна даху та вікон
Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня: (2) капітальний ремонт відділень, заміна даху та вікон
Харківський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер №7: (3) капітальний ремонт приміщень
Харківський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом: (4) капітальний ремонт фасаду та приміщень
Харківська обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: (5) капітальний ремонт офтальмологічного відділення, навчально-діагностичного корпусу, приміщення медичного корпусу; (6) капітальний ремонт корпусу хірургічного відділення; (7) капітальний ремонт приміщень медичного блоку.
Станом на лютий 2019 р. у Харківській області зареєстровано 131 000 внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької областей, що створює значне навантаження на школи, лікарні та інші об’єкти інфраструктури. У цьому контексті, на звернення українського уряду, ЄІБ успішно фінансує відновлення критичної інфраструктури в постраждалих районах, а також забезпечення гідних умов життя для переміщених осіб і громад, що їх приймають.

«Оновлення цих медичних закладів означає не тільки кращі умови праці для сотень лікарів та інших працівників клінік і лікарень у Харкові, але й тисячі задоволених пацієнтів, у тому числі дітей, вагітних жінок і внутрішньо переміщених осіб. Деякі будівлі, які не ремонтувалися десятиліттями, тепер мають нові системи опалення, вентиляції, водопостачання й каналізації, а також нові вікна. Це результат напруженої роботи та ефективної співпраці між ЄС і державними партнерами на всіх рівнях. Але охорона здоров’я – то не лише ремонт лікарень: ЄС також підтримує поточну реформу медичної галузі в країні, що покращить охорону здоров’я для всіх громадян України», − наголосила д-р Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва ЄС в Україні.

Надзвичайну кредитну програму для відновлення України на 2015−2021 роки розробив Європейський інвестиційний банк разом з Європейським Союзом та урядом України. НКПВУ забезпечує 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення шкіл, лікарень, гуртожитків, соціальних центрів, інфраструктури та покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб. Програма охоплює п’ять східних областей України: підконтрольні українському уряду території Донецької та Луганської областей і прилеглі Харківську, Дніпропетровську й Запорізьку області.

НКПВУ виконує Міністерство регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України. Програма розвитку ООН (ПРООН) допомагає контролювати виконання програми.

«Сьогодні ми отримуємо переваги від стратегічного партнерства між центральними та обласними органами влади в Україні, ЄІБ і ПРООН», − зазначила Постійна представниця ПРООН Дафіна Ґерчева. «Наші колективні зусилля сприяли підвищенню якості медичної допомоги для мешканців Харківської області та внутрішньо переміщених осіб зі сходу України».

Станом на травень 2019 року в межах ERP затверджено 281 субпроект вартістю 85 мільйонів євро. Сьогодні ЄІБ разом з Міністерством перевіряє чергову партію поданих 324 субпроектів.

Довідкова інформація: Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є банком Європейського Союзу. Це довгострокова кредитна інституція ЄС і єдиний банк, що належить державам-членам ЄС та представляє їхні інтереси. ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Станом на квітень 2019 року портфель кредитів від ЄІБ для України становив 5,8 мільярдів євро на проекти з енергетики, транспорту, довкілля, підтримки місцевого самоврядування та приватного сектору.

Програма розвитку ООН (ПРООН) – це агентство Організації Об’єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку. Працює в Україні з 1993 року. Серед іншого ПРООН допомагає у відновленні критично важливої соціальної та економічної інфраструктури, у підвищенні ефективності роботи місцевих органів влади у Східній Україні, а також у створенні робочих місць і стимулюванні підприємництва серед ВПО і громад, що їх приймають; сприяє миру і примиренню.

EU Delegation to Ukraine






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини