ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У 2007 році авторитетне американське видання Time визнало російського Президента Володимира Путіна людиною року, а вже у 2014-му на саміті Великої двадцятки в Австралії з ним ніхто не сів за один стіл…
Суперечлива фігура Глави Російської Федерації не могла залишитися поза увагою британських документалістів – вони прискіпливо дослідили зліт Володимира Путіна від безробітного шпигуна до сучасного тирана, що супроводжувався постійними звинуваченнями у кримінальних вчинках та корупції. І підготували фільм «Шлях Путіна», який Перший покаже у понеділок, 13 квітня, о 21:45. Спираючись на інформацію з перших вуст, отриману від російських бізнесменів, журналістів, письменників та політиків, а також на дані дослідження, проведеного науковцем та авторкою бестселера Putin’s Kleptocracy («Клептократія Путіна») Карен Давіша (Karen Dawisha), автори фільму «Шлях Путіна» вивчають неоднозначні епізоди з минулого Путіна. Це й вірогідна участь у відмиванні коштів та зв’язки з організованою злочинністю, і приховування особистого статку, який, за деякими даними, оцінюється у 40 мільярдів доларів…
У стрічці «Шлях Путіна» зібрані коментарі одного з найбагатших людей Росії та колишнього політичного в’язня Михайла Ходорковського, бізнесмена у вигнанні, який обізнаний у роботі російських корупційних схем, Сергія Колеснікова, колишнього слідчого Андрія Зикова, біографа Путіна Наталії Геворкян, колишнього радника Путіна, російського політолога Станіслава Бєлковського, колишнього офіцера КГБ/ФСБ Михайла Трепашкіна тощо.
Простежуючи розвиток кар’єри Путіна впродовж двох десятиліть, фільм показує, як акумулювання багатства та влади призвело до автократичного управління та загрози нової «холодної війни». «Замість того, щоб сприймати Росію, як демократію в процесі розпаду, ми повинні розглядати її як авторитарну систему в процесі становлення«, – зазначає в одному з епізодів фільму професорка й авторка книги «Клептократія Путіна» Карін Давіша.
Зважаючи на те, що Президент РФ стає все небезпечнішим, автори фільму звернулися до фактів біографії Володимира Путіна, які могли б пролити світло на його постать, процес становлення як політика і можливі подальші дії.
Біограф Путіна Наталія Геворкян зазначає: «Він розповідав, що дуже добре затямив, що не можна заганяти когось у кут. Бо коли вам немає чого втрачати, ви атакуєте. Я думаю, що це стосується і його самого. Коли він загнаний у кут – він може напасти. Саме тому він небезпечний. Він не скаже: «Добре, давайте поговоримо» – він нападе«…