реклама партнерів:
Головна » 2015 » Квітень » 8 » Символом Перемоги в Україні стане червоний мак

Символом Перемоги в Україні стане червоний мак


2015 » Квітень » 8
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Починаючи з цього року, ми зі всією Європою будемо відзначати 8 травня як день пам’яті і примирення» – Павленко.

Замість «георгіївської стрічки» як символу пам’яті перемоги та вшанування жертв Другої світової війни українцям пропонують використовувати квітку червоного маку. Адже смугаста чорно-жовта стрічка у сприйнятті українців тепер стала негативним символом, який асоціюється з небезпекою і тероризмом, її навіть дехто називав «колорадською».

Настав час шукати символи, які об’єднають Україну, і якщо український гімн, герб та прапор допомагають народові об’єднатися, то чорно-жовта стрічка роз’єднує українське суспільство, вважає дружина президента Марина Порошенко. Тепер символом пам’яті буде квітка маку, каже вона.

«Наша родина підтримує цей символ пам’яті, який вшановує всіх героїв, які віддали життя і готові віддати життя за краще майбутнє України. Я закликаю всіх українців 8, 9 травня прийти на свято з квіткою маку і тим самим доєднатися до нашої загальної шани, поваги і пам’яті всіх героїв України. Тому що коли ми пам’ятаємо, ми – непереможні», – говорить Марина Порошенко.

Заступник голови Адміністрації президента України Ростислав Павленко зазначив: для того, щоб перемогти, дуже важливо пам’ятати про уроки історії, про всіх, хто віддав свої життя за мир. Саме на це спрямований указ президента щодо відзначення 70-ліття перемоги над нацизмом і завершення Другої світової війни.

«Починаючи з цього року, ми зі всією Європою будемо відзначати 8 травня як день пам’яті і примирення, віддаючи шану і ветеранам всіх фронтів, і учасникам українського визвольного руху, який був частиною загальноєвропейського явища, коли люди ставали проти загарбників, захищаючи свій дім і прагнучи волі для своєї країни», – зауважив Павленко.

Він також наголосив, що зараз найголовніше не встановлювати нових дат, а визначати пріоритетом роботи держави турботу про тих, хто домігся волі для України.

Радянські міфи про Велику вітчизняну війну стали інструментом війни проти України, вважає директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. За його словами, з цими міфами було мобілізовано багато людей, які зі зброєю в руках почали боротися проти України, будучи певними, що вони борються з якимись міфічними фашистами. Минулого року українці почали відмовлятися від радянських традицій святкування річниць, пов’язаних із Другою світовою війною, і вперше запропонували символ маку як альтернативу до «георгіївської стрічки». Адже чорно-жовта стрічка – це радянський символ, пов’язаний з радянським минулим, і вона перетворилася на символ тривоги, терористів та небезпеки», – наголошує В’ятрович

«Через це нами був запропонований інший символ – червоний мак. З одного боку, це український символ, бо в українських піснях, козацьких думах співається про те, що мак цвіте там, де проливалася козацька кров. З іншого боку, це європейський символ – із Першої світової війни саме цим символом вшановували жертв, які загинули в роки Першої світової війни і зараз продовжують вшановувати жертв обох світових війн», – наголошує директор Українського інституту національної пам’яті.

24 березня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким оголосив 8 травня національним святом – Днем пам’яті і примирення. Президент сподівається, що його Указ про відзначення 8 та 9 травня 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення, а також Дня Перемоги допоможе об’єднати країну.До теми: Чому ЧЕРВОНИЙ МАК є символом Дня Перемоги? (пояснення та логотипи)
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини