реклама партнерів:
Головна » Синод УПЦ (МП) повернув Митрополиту Володимиру повноваження та здійснив кадрові перстановки

Синод УПЦ (МП) повернув Митрополиту Володимиру повноваження та здійснив кадрові перстановки


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Синод УПЦ (МП), який вчора відбувся під головуванням Митрополита Володимира, відмінив свої попередні рішення щодо керівництва Церквою, які приймалися наприкінці минулого — на початку цього року.
Єпископи УПЦ (МП), зокрема, призупинили дію постанови, за якою на період хвороби Митрополита Київського і всієї України Володимира головувати на засіданнях Синоду доручалося митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу (Савіну).
Вчорашній Синод, за інформацією офіційного сайту УПЦ (МП), призупинив також дію низки постанови від 23 грудня 2011 року (Журнал 74, 75), які передбачали на період хвороби Митрополита Володимира колегіальне управління Київською єпархією та постанову про створення ревізійної комісії на чолі з митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом (Лебедем) для перевірки фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії УПЦ (МП).
Синод УПЦ (МП), окрім того, скасував своє попереднє рішення, яким тимчасово надавав митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу (Лебедю), наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври право тимчасово керувати Київською єпархією.

В засіданні Синоду, який проходив у Києво-Печерській лаврі, взяли участь: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, митрополит Донецький і Маріупольській Іларіон, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архиєпископ Хустський і Виноградівський Марк, архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, архиєпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, архиєпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Бердянський і Приморський Єлисей.

На початку засідання, Предстоятель УПЦ (МП) звернувся до єрархів зі вступним словом, у якому подякував усім, хто молився та перебував поруч із ним під час хвороби:
«Вітаю вас із святом Пасхи, що вже уходить, і бажаю, щоби Христос не залишав нас у наших справах, думках та серцях. Хочу поклонитися усім, хто перебував поруч під час моєї хвороби – владикам, отцям та мирянам і бажаю, щоби Господь воздав їм за це».

Синод єпископів УПЦ (МП) на вчорашньому засіданні здійснив кадрові перестановки у своїх керівних органах.
Зокрема, як повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП), архиєпископа Бориспільського Антонія (Паканича) Синод єпископів призначив Керуючим справами УПЦ (МП), звільнивши його від обов’язків голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП). На цій посаді владика Антоній замінив архиєпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана (Юрчука). Архиєпископа Митрофана натомість призначили головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків Церкви, залишили його постійним членом Священного Синоду та висловили йому вдячність за багаторічні труди на попередній посаді.
Синод єпископів УПЦ (МП) також ухвалив призначити архиєпископа Антонія (Паканича) постійним членом Священного Синоду.

Окрім основних обов’язків, покладених на нього, як Керуючого справами УПЦ (МП) та обумовлених Статутом про управління Української Православної Церкви, йому доручили:
- наглядати за діяльністю церковних установ, утворених Священним Синодом;
- уповноважено представляти Предстоятеля Української Православної Церкви в державних, громадських та церковних заходах, відповідати за міжхристиянські та міжрелігійні відносини УПЦ(МП).

За матеріалами: РІСУ

8 травня під головуванням митрополита Володимира (Сабодана) відбулось засідання Синоду УПЦ (МП) на якому було прийнято ряд ключових рішень.
Напочатку засідання члени Синоду «піднести подячні молитви Богу за те, що Він підняв з одра хвороби предстоятеля УПЦ», повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП). Після цього, у зв’язку з тим, що митрополит приступив до виконання своїх обов’язків, Синод призупинив дію своїх постанов, якими тимчасово головуючим в засіданнях Синоду було призначено митрополита Одеського Агафангела та рішення щодо управління Київською єпархією, Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою, якими керував митрополит Чорнобильський Павло (Лебідь). Також була припинена перевірка фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії Української Православної Церкви та Київської єпархії за 2011 рік, призначення якої пов’язували з намаганням дискредитувати помічника Володимира – архієпископа Олександра (Драбинка).
Також було змінено склад постійних членів Синоду та проведенно кадрові ротації. Зокрема, керуючого справами УПЦ (МП) архієпископа Білоцерківського Митрофана було призначенно головою відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. При цьому, за Митрофан залишився постійним членом Священного Синоду, хоча раніше голова цього відділу не був постійним членом Синоду. А архієпископа Бориспільського Антонія було призначено на посаду керуючого справами УПЦ, звільнивши його з посади голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, до того ж він став постійним членом Священного Синоду за посадою (керуючого справами).
Таким чином, можна сказати, було відновленно статус-кво, що його порушила промосковська частина УПЦ (МП), коли, під час хвороби Володимира, позбавила його секретаря Олександра (Драбинка) статусу постійного члену Синоду. Провівши подібну двоходівку митрополит Володимир, залишив постійним членом Синоду близького до себе Митрофана, й ввід туди ще й Антонія.
Крім того, слід відмітити, що архієпископ Митрофан отримує гарний трамплін для подальшого розвитку своєї кар’єри. Адже, нагадаємо, митрополит Кирилл також до того, як став патріархом Московським, був головою відділу зовнішніх зв’язків РПЦ. Хоче, цілком можливо, що Митрофана було посунуто через те, що він під час "путчу" промосковських митрополитів зайняв доволі таки пристовуванську позицію, й активно не протистояв захопленню влади Агафангелом.
В той же час, відбулось посилення впливу Антонія в церкві, адже, окрім основних обов’язків, покладених на керуючого справами УПЦ та обумовлених Статутом про управління церкви, до його компетенції було віднесено: нагляд за діяльністю церковних установ, утворених Священним Синодом; уповноважено представляти Предстоятеля Української Православної Церкви в державних, громадських та церковних заходах, відповідати за міжхристиянські та міжрелігійні відносини УПЦ. Можна сказати, що поки глава УПЦ (МП) Володимир буде одужувати, саме Антоній буде його представником на всіх офіційних заходах та стане таким собі в.о. обов’язків глави УПЦ (МП). Хоча до 2003 року Антоній перебував у Москві, проте згодом він був завідувачем канцелярії Київської Митрополії УПЦ, а з 2007 року призначений ректором Київської духовної академії та семінарії.
Ще одним цікавим рішенням Синоду стало призначення постійним членом Синоду митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря. Цього проросійського владику було введено до постійних членів, напевно, на противагу призначенному Антонію.
Однак, самим резонансним рішенням цього Синоду можна вважати догану, яку було винесено відомому москофілу та будівнику «Русского мира» архієпископа Тульчинського і Брацлавського Іонафана. Як сказано в рішенні Синоду «Іонафан розміщував на власному веб-сайті інформацію, що містить неправдиву інформацію, носить відвертий наклепницький характер та вносить смуту».
Було вирішено «поставити на вид Преосвященному Іонафану, архієпископу Тульчинському і Брацлавському вищезгадані порушення церковної дисципліни та звернути увагу преосвященних Української Православної Церкви на необхідність уважно та ретельно вивчати інформацію, що міститься на єпархіальних веб-сторінках».
Отже, можна зробити висновок, що після одужання митрополит Володимир повернув собі управління цілою УПЦ (МП) й почав поступово укріплюватись на тих позиціях, що їх було втраченно під час лютневого Синоду під керівництвом промосковьского митрополита Одеського Агафангела.

Джерело: http://berest.blogspot.com






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
08:49
09-Квіт-2024
Жовтнева: в одному з сіл Чернігівщини залишили комуністичну назву вулиці
До 27 квітня цього року завершується другий етап очищення публічного простору від сим
19:19
08-Квіт-2024
Який смартфон придбати у 2024 році?

Сучасний ринок смартфонів пропонує величезну кількість різноманітних моделей, здат

17:23
08-Квіт-2024
На росії вигорів ракетний корабель «сєрпухов» ― деталі пошкоджень
7 квітня 2024 року на території військово-морської бази ворога у місті балтійськ калі
21:38
07-Квіт-2024
Заява НРУ щодо підняття акцизних ставок на пальне
ЗАЯВА
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
Усі новини