реклама партнерів:
Головна » «Сирна війна». Україна не може захистити ні бізнес, ні виробників?

«Сирна війна». Україна не може захистити ні бізнес, ні виробників?


Коментарі: 2 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Проблема повернення українських сирів на російський ринок досі не вирішено. Робочі місця тепер ризикують втратити й працівники молочної галузі.
Росія надалі не хоче бачити на своєму ринку українські сири, в яких, за даними російської сторони, виявили рослинні жири. Проти семи українських сирзаводів вжито санкції. В «чорний» список Росспоживнагляду потрапили і два великі харківські заводи -«Лозівській молочний завод» та «Великобурлуцький сироробний».
Як повідомили DW працівники Лозівського заводу, після зупинки сирної лінії в лютому, приблизно 200 робітникам довелося йти до центру зайнятості. Завод в Великому Бурлуці, за даними місцевої райадміністрації, простоює вже від початку року. З загостренням «сирної війни» понад 400 працівників пішли в безстрокові відпустки.

Хто захистить працівників?

Керівництво обох підприємств ухиляється від коментарів. У Лозовій, за даними робочих, в березні вже почали варити сир. А от Великобурлуцький завод може й не вийти з «сирної кризи», вироблятиме лише молоко та кефір. Принаймні, цього не виключають в місцевій райадміністрації. Колишній її голова Віктор Слиш дивується претензіям з боку Росії та не розуміє позицію місцевої і державної влади, що мали б захищати інтереси вітчизняного бізнесу та дбати про мешканців маленького району. «Це майже головне підприємство, яке наповнює бюджет. Ось ці 300-400 людей , які в безстрокових відпустках, це фактично і члени їхніх родин. Тобто у приблизно двох тисяч людей виникли грошові труднощі. А де їм працювати?»,- запитує він.
Про захист прав співробітників сирної галузі, яких зараз можуть звільняти й не виплачувати компенсацій, піклуватися нікому, вважає голова Конфедерації вільних профспілок України , народний депутат від БЮТ Михайло Волинець. Як він сказав DW, на жодному підприємстві цієї галузі немає «не провладних» профспілок. «Дуже зручна ситуація для влади сказати, що, мовляв, винна Росія. Але трудові колективи цієї галузі стали заручниками невдалої політики кабміну й президента, які не здатні побудувати взаємовигідні відносини з сусідньою державою. Росія бачить непослідовну політику та намагається цим скористатися», - каже депутат.

Скорочень не оминути
Без роботи або без прибутків вже в травні – в «сезон високого молока», можуть залишитися робочі молокозаводів та фермери, прогнозують у Асоціації виробників молока. Як повідомив DW представник Асоціації Євген Стеценко, в лютому через скорочення на 18 відсотків (у порівнянні з аналогічним періодом торік) експорту сиру в Росію, зменшилися і потреби в сировинному молоці. «Якщо проблема з експортом сирів не вирішиться, на ринку виникне надлишок молока. Якщо держава не вживе заходів, виробники молока почнуть вирізати корів. Зменшиться поголів’я корів – скоротиться кількість обслуговуючого персоналу», - констатує експерт.

Наступна – цукрова?

Збитки у сирній галузі України через санкції Росії, за деякими оцінками, щомісяця сягають приблизно 15 мільйонів доларів. За словами ж Анатолія Юркевича, голови наглядової ради групи компаній «Milkyland», чиї сири теж потрапили в «чорний список» Росії, про «катастрофу» поки не йдеться. Його компанія зараз дещо змінила режим роботи працівників, трохи переорієнтувала виробництво та проводить «юридичну роботу» з Росією. «Ми ще не такі війни переживали. А наша продукція відповідала і відповідає російським стандартам. В нас немає рослинних жирів. Це довела і міжнародна експертиза. Це підтвердили навіть експерти Російської академії сільського господарства, Россільгоспнагляду і Торгівельно-промислова палата», - зазначає він.
«Milkyland», як і інші українські сировари, ще з 19 березня готові прийняти російських інспекторів на своїй території. На думку депутата Волинця, якщо урядовцям не вдасться захистити інтереси України в дипломатичній спосіб, слід вдаватися до санкцій проти Росії. «Спробувати тиснути через СОТ, застосовувати мито на російську продукцію. Клин вибивати клином»,- каже депутат. Інакше, каже він, наступною війною з Росією може бути «війна цукерок або металевих труб»

Джерело: Німецька хвиля






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини