реклама партнерів:
Головна » 2014 » Листопад » 7 » Ситуація на валютному ринку Росії близька до паніки

Ситуація на валютному ринку Росії близька до паніки


2014 » Листопад » 7
Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Рубль у п'ятницю досяг абсолютних мінімумів через попит на валюту в умовах скасування безлімітних інтервенцій Центробанку, після чого різко зріс, сформувавши найбільш широкі торговельні внутрішньоденні діапазони з часу дефолту 1998 року.
Долар до 17.30 МСК знизився до 46,63, а євро - до 57,87, внаслідок чого валюта США втратила піввідсотка, а єдина європейська - третину відсотка порівнян з попереднім закриттям, пише Reuters.
Учасники ринку зв'язали корекційний відскік рубля з фіксацією прибутку у спекулятивних довгих позиціях напередодні вихідних днів і в очікуванні кроків регуляторів з уповільненню девальвації, яка приймала в останні дні панічний характер через підключення населення до купівлі валюти.
Ввечері короткочасну підтримку надали заяви Центробанку про готовність збільшити валютні інтервенції у будь-який момент в умовах ажіотажного попиту на валюту який, на думку регулятора, створює передумови ризиків для фінансової стабільності.
Свою роль могло зіграти і локальне відновлення ввечері нафтових котирувань.
Високу волатильність провокувала низька ліквідність валютного ринку, який втратив будь-які орієнтири після рішення Центробанку припинити безлімітні валютні інтервенції. Причому учасники ринку не бачать безпосередніх новинних приводів для такого різкого відновлення рубля, пояснюючи це, в основному, спекулятивною перекупленістю валюти.
"Люди закривають довгі позиції на вихідні, плюс жахлива ліквідність, коли малі обсяги призводять до сильних коливань на ринку. Небезпека фактора додаткових інтервенцій ЦБ тяжіє над ринком, ринок боїться якихось нетрадиційних заходів з боку Центробанку, особливо на тлі того, що люди стали штурмувати обмінники", - вважає Дмитро Деєв з банку Credit Suisse.
На початку дня долар і євро відзначилися на історичних піках - 48,65 і 60,27 рубля, тоді як через кілька годин валюти сформували сесійне дно на 45,68 і 56,70 відповідно, втративши від піків 6 відсотків вартості, і такі коливання - рекордні для російського валютного ринку за останні 16 років.
Усього від початку року рубль втратив в ціні майже третину вартості проти долара і більше 20 відсотків - до євро.

Рубль почав сьогоднішнє відновлення з абсолютних мінімумів після чуток про можливу зустріч керівництва ЦБР і Мінфіну, тема якої була невідома.
Джерело Reuters у Банку Росії повідомляло, що у п'ятницю відбувалася нарада у голови ЦБР Ельвіри Набіулліної, але не назвав порядок денний зустрічі.
У п'ятницю стало відомо, що голова російського Мінфіну назвав обвалення курсу рубля спекулятивним і сказав, що чекає його зміцнення найближчим часом.
"Багато хто поділяє точку зору, що рубль відірвався від фундаментальних чинників і залишається перепроданим, але купувати його не стануть доти, доки регулятор не доведе прихильність проведеній політиці і здатність відбити атаку на рубль. Паніку серед населення зупинити складно. Потрібні заходи, здатні розвернути тренд і збити девальваційні очікування", - сказав Дмитро Польовий з банку ІНГ Євразія.
"Сьогодні дуже волатильна сесія, а у валютному "біде" сильно зросла роль купівлі готівкової валюти. За нашими оцінками, населення збільшило за останні дні купівлю готівкової валюти у 3-4 рази", - сказав Дмитро Стадник із Росбанку.
Проти рубля грав фізичний дефіцит валюти через санкції, необхідність погашати зовнішні позики і бажання сховатися від політичних та економічних ризиків Росії. Спекулянти, зі свого боку, шукали рівень, на якому регулятор піде на обіцяні додаткові інтервенції.
Свою негативну роль зіграло і падіння нафтових котирувань до багаторічних мінімумів, а також зростання політичної невизначеності після виборів на сході України, не визнаних світовим співтовариством, і нових звинувачень Заходу у підтримці Москвою бойовиків.
За оцінкою аналітиків Sberbank CIB, несприятливим для рубля фактором може виступати і виплата проміжних дивідендних виплат.
"Сукупний обсяг дивідендних виплат до кінця поточного року оцінюється у 286 мільярдів карбованців. Щонайменше половину всієї суми потрібно конвертувати в долари відповідно до частки депозитарних розписок та іноземних інституційних інвесторів, хоча не виключено, що через волатильність курсу рубля конвертувати доведеться велику суму", - повідомляється в аналітичному огляді Sberbank CIB.
На думку Дєєва із Credit Suisse, треба звикати до коливань котирувань у декілька відсотків на день, через що рух долара до позначки 50 рублів цілком можливий, але багато чого буде залежати від того, скільки куплено валюти під погашення кредитів, хоча для поточної ціни на нафту нинішні рівні рубля виглядають справедливими.

Нагадаємо, сьогодні ситуація на валютному ринку Росії була близька до паніки, курс євро вперше в історії досягла 60 рублів.

Джерело: УНІАН
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:44
19-Жов-2021
Чи необхідно робити комп’ютерну томографію при підозрі на Covid-19?
З таким питанням часто звертаються ті, хто занедужав, мають підозру на коронавірусну
20:36
19-Жов-2021
Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?
Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть п
09:16
18-Жов-2021
СБУ затримала озброєну банду грабіжників, які тривалий час переховувались від слідства
СБУ провела спецоперацію, внаслідок якої затримали трьох осіб, котрі в 2016 році здій
12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
00:40
05-Жов-2021
Відповіді на найпоширеніші питання про е-лікарняні

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні ліка

18:03
01-Жов-2021
У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського п
15:03
29-Вер-2021
Військові навчання Rapid Trident-2021 спричинили нову хвилю агресії боку Росії
З 20 вересня по 1 жовтня 2021 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпе
15:24
28-Вер-2021
Міф чи реальність: що криється за наймасштабнішими військовими навчаннями Росії «Захід-2021»
На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пр
14:50
28-Вер-2021
Сучасна Білорусь: тоталітаризм, диктатура та політичні репресії
У 2020 році в Республіці Білорусь відбулись вибори президента. Здавалось, звичайна по
Усі новини