20:35 09-Січ-2025 США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $500 млн. "Протягом останніх тижнів ми бачили як члени групи формату "Рамштайн" виходять із нов | 19:35 08-Січ-2025 ЗСУ вдарили по командному пункту в Харцизьку Донецької області Сьогодні Збройні Сили України завдали високоточного удару по командному пункту 8-ї гв |
18:11 08-Січ-2025 Злочини росії: 13 загиблих та 29 поранених внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато досудове роз | 19:06 07-Січ-2025 ЗСУ завдали високоточного удару по командному пункту російських морпіхів на Курщині 7 січня 2025 року Збройні Сили України завдали високоточного удару по командному пунк |
18:11 07-Січ-2025 Український F-16 збив шість крилатих ракет за один виліт Пілот винищувача F-16 під час масованої атаки 13 грудня 2024 року знищив шість крилат | 18:02 04-Січ-2025 У росії підірвали воєнного злочинця Костянтина Нагайко У росії підірвали воєнного злочинця Костянтина Нагайко. Він причетний до вбивства цив |
У Бровахах на Черкащині, в центрі села, на пагорбі, стоїть пам’ятник Матері – простій селянській жінці у фартушку і хустині. «Спинись у задумі, поклади їй квіти, як шану матерям усього світу», – викарбувано на підніжжі. А біля монумента ростуть десять тополь і п’ять верб. Тополі – то її сини, а верби – дочки. Ця жінка – жителька Бровах Євдокія Данилівна Лисенко, яка народила одинадцять синів і п’я
...
Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Під час Другої світової війни Марія Щербаченко була санітаркою, старшиною медичної служби. Восени 1943 року, під час форсування Дніпра, винесла з поля бою 112 поранених. У 1973 році відзначена медаллю Міжнародного комітету Червоного Хреста імені Флоренс Найтінґейл за милосердя, відвагу та мужність.
Український інститут національної пам’яті
08-Трав-2016
Редактор
До 1968 року її підозрювали у співпраці з нацистами. Натомість вихованці Олександри Шулежко, яких вона рятувала в роки окупації, завжди тепло згадували свою другу маму.
ХТО РЯТУЄ ОДНЕ ЖИТТЯ, РЯТУЄ ЦІЛИЙ СВІТ Олександра Шулежко народилася 1903 р. в селі Михайлівка Драбівського району (нині — Черкащина). Походила з заможної родини селян Шелудьків, закінчила гімназію, потім — педучилище ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Коли гітлерівська армія захопила Маріуполь, 27-річна Єлизавета Бірюкова була дипломованим інженером-технологом Маріупольського рибоконсервного комбінату. Евакуюватися з міста не встигла й наважилася піти працювати на німців. Бірюкова налагодила настільки потужне виробництво консервів, що німці не могли натішитися. Після повернення радянської влади її засудили до 15 років позбавлення волі за колабо
...
Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Пройшла війну командиром ланки та заступником командира ескадрильї. Здійснила 72 успішних бойових вильоти, скинувши на противника понад 45 тис. тонн бомб і взявши участь у шістьох повітряних боях.
«ТІЛЬКИ-ОТ ЗНАТИ Б, ЩО ВСЕ ЦЕ БУЛО НЕДАРЕМНО…» Марія Доліна народилася 1922 року в Сибіру – в Омській області, у родині українських переселенців. У 1930-х сім’я повернулася в Україну й осел ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Ірина Хорошунова (1913–1993) – художниця, журналістка – пiд час окупацiї Києва працювала у Центральнiй бiблiотецi, вiдкритiй на базi бiблiотеки АН УРСР на бульварi Шевченка, 14. Разом з iншими спiвробiтниками намагалася врятувати книжковi фонди вiд остаточного пограбування та знищення. Із 25 червня 1941-го до квiтня 1944 року Iрина Хорошунова вела російською щоденник, в якому фіксувала все пережит
...
Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Батьківщина негостинно зустріла колишню військовополонену та бранку концтабору Равенсбрюк. Постійні виклики і допити в НКВС, проблеми з роботою і житлом. Наступні сім років викладання в педагогічному інституті пройшли під пильним наглядом адміністрації в атмосфері підозри і недовіри. А на початку навчального 1953 року її курс взагалі вилучили із програми занять. 3 вересня 1953-го Євгенія Клем покі
...
Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Про Євдокію Миколаївну Завалій – єдину жінку, яка у роки німецько- радянської війни командувала взводом морських піхотинців, інформація міститься в багатьох довідкових виданнях, присвячених славетним українцям. Дізнатися про неї можна також із спеціальної історико-публіцистичної літератури, із преси, Інтернет-мережі. Починаючи із середини 1970-х років з її особистими фотодокументальними матеріалам
...
Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
«Коли поети пишуть про відвагу, твердість, шляхетність посвяти й цими творами запалюють та шлють на небезпеку інших, то як можуть самі цього не робити?» – відповідала поетеса Олена Теліга тим, які її відраджували їхати до окупованого нацистами Києва.
Вирушила туди влітку 1941-го. Встигла випустити чотири номери літературного часопису «Літаври». 8 лютого 1942-го Олену Телігу заарештувало ґес ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Анна Храплива – канадійка українського походження, що добровільно вступила на службу до Канадського жіночого армійського корпусу. Служила у Великій Британії – з листопада 1942 року, та в Британській зоні окупації Німеччини. Отримала звання підхорунжого в жіночій армії. Нагороджена Медаллю Британської імперії.
Була чи не першою з українок, що удостоєна цієї високої відзнаки. Активістка Союзу ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
Олена Вітер (відома як ігуменя Йосифа), чиє ім'я поруч зі словом "Україна" першим з'явилося в Саду праведників, прожила довге, сповнене драматичних перипетій життя, варте втілення в романі чи художньому фільмі. Наразі ж найповнішим відображенням її біографії є чотири товстих томи кримінальної справи, списані чекістами.
Олена Вітер (1904-1988) була настоятелькою греко-католицького монастиря ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
«Українська Друга світова 1939–1945» – саме під такою назвою Українським інститутом національної пам’яті створено сайт про український вимір Другої світової війни.
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. У ньому протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка ... Читати далі»
08-Трав-2016
Редактор
29 квітня 2016 р. голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив, що Закарпаття повністю декомунізоване.
Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. «Закарпаття нарешті декомунізоване: всі Леніни, Дзержинські, Кірови, Комсомольські, Жовтневі викинуті на смітник історії. Замість них з’явилися вулиці не тільки Джона Леннона чи Енді Воргола. О ... Читати далі»
30-Квіт-2016
Черняков
Увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні передбачено Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Відповідно до статей 1-2 зазначеного Закону основними формами увічнення перемоги над нацизмом є, зокрема, відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня), Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги) (9 ... Читати далі»
21-Квіт-2016
Редактор
21 квітня о 15.00 в Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. В.Короленка (пр. Миру, 41) відбудеться тематичній вечір до 30-річчя Чорнобильської трагедії «Болить Чорнобиль у душі моїй». У програмі — презентація книги провідного українського сучасного письменника Володимира Шовковшитного «Я бачив» та ознайомлення з книжково-ілюстративною виставкою «Полин Чорнобиля гірчить і досі».
Автор ... Читати далі»
20-Квіт-2016
Черняков
Рома - єдина дитина в сім'ї. До хвороби він був активною дитиною, займався акробатичною гімнастикою, посідаючи призові місця на змаганнях. Дуже любив ходити в басейн на плавання, кататися на велосипеді, запускати пластикові літаючі тарілки. Це дуже товариський, відкритий і допитливий хлопчик, який любить дивитися наукові телепередачі і програми про тварин. Вдома у нього живуть кіт і собака, за яки
...
Читати далі»
10-Квіт-2016
Черняков
Президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким керівництво діяльністю Федерального архівного агентства (Росархів) буде безпосередньо здійснювати голава держави, а не уряд.
Як повідомив Путін на зустрічі з керівником Росархіву Андрієм Артізовим, це рішення пояснюється тим, що матеріали, які має відомство, представляють «особливу цінність для держави». У берез ... Читати далі»
09-Квіт-2016
Черняков
Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронта
...
Читати далі»
08-Квіт-2016
Редактор
(Спільна заява Закарпатської обласної організації Народного Руху України, Закарпатського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Рухівського братства Закарпаття та Закарпатської греко-католицької спілки ім. владики Івана Маргітича)
5 березня поточного року на першому засіданні третьої сесії Закарпатської ради було ухвалено «Звернення» до керівництва держави «Щодо внесення ... Читати далі»
08-Квіт-2016
Черняков
Наступного року з польських вулиць зникнуть назви та символи, що нагадують про комунізм.
«Це стане остаточним, символічним кінцем комунізму у Польщі», - так прокоментував історичне голосування автор закону, депутат від партії Право і справедливість Ярослав Краєвський. Сьогодні, 1 квітня, парламент Польщі ухвалив закон, згідно з яким з публічного простору мають повністю зн ... Читати далі»
02-Квіт-2016
Черняков
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)