ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Давно минули останні дні правління Януковича, коли в розграбованій українській казні залишались лічені тисячі гривень.
Безперечно, нова, проєвропейська влада, яку майбутні покоління політтехнологів та технократів ще неодноразово дорікатимуть у бездіяльності, запустила механізм відновлення вітчизняної економіки.
Так, у липні золотовалютні резерви України встановили шестирічний максимум і склали $ 21,8 млрд, і, як показує серпень, НБУ продовжив скуповувати валюту, наповнюючи ЗВР.
Тобто, триває тенденція скупки валюти, а не її зливу. І в цілому з початку року НБУ викупив з валютного ринку вже більше $ 3,2 млрд, в той час як продажі склали близько $ 250 млн.
А тепер найголовніше. З урахуванням українських ЗВР, які за підсумками серпня вже перевищують $ 22 млрд, наскільки реальний для України дефолт?
Згідно з методологією МВФ, золотовалютні резерви країни повинні забезпечувати 3-х місячний чистий імпорт цієї країни. І тільки при падінні ЗВР нижче даного показника може обговорюватися! питання дефолту, але не бути таким.
Тим часом, при обсязі резервів України більше $ 22 млрд з урахуванням місячного імпорту обсягом $ 6 млрд вони покривають більше 3 місяців. Тобто, згідно з методологією МВФ, тут навіть говорити нема про що.
Тому, коли вкотре якийсь «авторитетний» економіст заявить про неминучість та невідворотність дефолту в Україні, задайте собі питання: а на чиїй він стороні і які цілі переслідує?