реклама партнерів:
Головна » 2021 » Серпень » 9 » США розширили санкції щодо Білорусі

США розширили санкції щодо Білорусі


2021 » Серпень » 9
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Нові обмежувальні заходи запроваджені проти НОК Білорусі, Слідчого комітету, осіб, причетних до посадки у Мінську літака Ryanair та бізнесменів, наближених до уряду. Під санкції потрапив і "Беларуськалий".

Президент США Джо Байден розширив санкції щодо посадовців та юросіб з Білорусії. Про це йдеться в указі Байдена, підписаному в понеділок, 9 серпня, та оприлюдненому Білим домом. Під обмеження підпадуть особи, які є "керівниками, офіційними особами, членами правління" тих структур, які, на думку Вашингтона, підривають суверенітет і безпеку Білорусі, завдають шкоди правам людини, замішані в махінаціях на виборах і в корупції.

В указі Байдена наголошується, що дії білоруської влади, в тому числі вжиті за підсумками виборів 9 серпня 2020 року, "представляють нестандартну і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США".

Особи, включені сьогодні до списку санкцій, залучені в тривале насильницьке придушення мирних протестів, а також пов'язані з інцидентом з лайнером Ryanair 23 травня 2021 року або отримали вигоду від білоруського режиму за рахунок білоруського народу", - йдеться в пресрелізі мінфіну США.

Хто потрапив під санкції


Під санкції потрапили 27 фізичних та 17 юридичних осіб. Серед них, зокрема, Національний олімпійський комітет (НОК) Білорусі і Слідчий комітет країни. Також під санкції потрапив бізнесмен Олексій Алексін, "який отримує вигоду від тісних відносин з Лукашенком і членами його сім'ї", а також компанії, якими він раніше володів: тютюнова фабрика "Интер Тобакко", компанії "ЭНЕРГО-ОИЛ" і "Белнефтегаз".

Також в чорний список потрапив білоруський бізнесмен Микола Воробей, який на думку Вашингтона, "тісно пов'язаний з Лукашенком". Заходи запроваджуються також стосовно компанії "БелКазТранс", яка, вважають у Вашингтоні, має монополію на транзит вугілля територією Білорусі; проти найбільшої компанії з торгівлі нафтою "Интерсервис", структур "Новая нефтяная компания" та ТОВ "Бремино групп". Всі вони, за версією США, пов'язані з Миколою Воробйом. Вказується, що комерційна діяльність підприємця простягається на Росію і Україну, в результаті чого під санкціями опинилася "Новая нефтяная компания Восток".

Крім цього, в санкційних списках - бізнесмен Небойша Каріч, якого у Вашингтоні вважають джерелом фінансування уряду від будівельної галузі. Обмеження вводяться і проти низки структур, пов'язаних з цим бізнесменом.

Під санкції потрапив і "Беларуськалий" - один з найбільших у світі виробників мінеральних добрив, який є великим платником податків та забезпечує чималі валютні надходження. Ще одне держпідприємство, яке опинилося в санкційному списку, - Гродненська тютюнова фабрика, найбільший виробник цигарок у країні.

Крім того, в зв'язку з інцидентом з примусовою посадкою літака Ryanair санкції введені стосовно п'яти білоруських офіційних осіб, включаючи міністра транспорту і комунікацій Білорусі Олексія Авраменка та директора департаменту з авіації цього міністерства Артема Сікорського.

Також США ввели санкції проти білоруського спортсмена Дмитра Шакути, який, на думку Вашингтона, причетний до "насильницького нападу на білоруського військового ветерана і мирного протестувальника Романа Бондаренка", і який був залучений до тренування "внутрішніх військ" МВС Білорусії. У зв'язку з цим під обмеження потрапив тренажерний зал Shock Sports Club.

за інф. DW
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини