реклама партнерів:
Головна » 2011 » Жовтень » 13 » Технічна спадщина СРСР загрожує Росії значними катастрофами

Технічна спадщина СРСР загрожує Росії значними катастрофами


2011 » Жовтень » 13
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1107
Надзвичайні ситуації


З кожним роком технічна спадщина Радянського Союзу все більше занедбується і загрожує Росії значними катастрофами.
"Катастрофи були, є і будуть, але їх буде більше", - спрогнозував директор Інституту дослідження природних і техногенних катастроф Удмуртського держуніверситету Володимир Колодкін.
Російські журналісти і експерти збігаються в думці, що найбільші техногенні катастрофи останніх років, такі як аварії на Саяно-Шушенській ГЕС і шахті "Распадская", загибель теплохода "Булгарія" і падіння літаків-ветеранів, змушують готуватися до найгіршого.
Видання РБК склало рейтинг аварій, які можуть загрожувати Росії найближчим часом. Крім розгулу стихій, який може призвести до лісових пожеж і цунамі на Далекому Сході, росіянам варто боятися нових великих катастроф на транспорті, аварій на нафто-і газогонах, гідротехнічних і ядерних об'єктах.

1. Аварії на транспорті
Цей рік в Росії виявився надзвичайно "врожайним" на транспортні аварії. Затонув теплохід "Булгарія", серію з 11 авіакатастроф завершило падіння ЯК-42 з командою ХК "Локомотив". Проте всі ці жертви нічого кардинально не змінили в ситуації, що склалася в транспортній сфері, і експерти визнають, що подібні НС матимуть місце і надалі.

2. Аварії на гідротехнічних спорудах
Після страшної аварії на Саяно-Шушенській ГЕС виникли сумніви в надійності багатьох гідротехнічних споруд Росії – а паливно-енергетичний комплекс країни використовує 350 гідротехнічних споруд, з яких 100 - гідроелектростанції з великими водоймищами. Ще близько 700 водосховищ використовуються для судноплавства, 200 - в сільському господарстві.
Експерти застерігають, що аварія на старих водних спорудах може призвести до загибелі десятків людей. Насамперед варто боятися проривів гребель на Волзі і на сибірських річках, що може привести до мільйонів жертв. Не виключені аварії на шламонакопичувачах, сотні з яких вже не відповідають вимогам безпеки.

3. Розлив нафтопродуктів
Росія залишається однією з основних нафтогазовидобувних країн світу. Однак старіння трубопроводів, екстремальні кліматичні умови, робота в нових для російських компаній умовах можуть стати причинами великих катастроф.
На думку експертів, небезпеку можуть представляти нафто-, газо-, хімічні виробництва через застаріле обладнання. "Можна очікувати, що у нас відбуватимуться великі розливи нафтопродуктів. Тому що за останні десятиліття у нас анітрохи не зменшилися невеликі розливи, а система трубопроводів продовжує старіти", - пояснив керівник програм Greenpeace Іван Блоков.

4. Аварії в сфері ЖКГ
Про старіння всіх комунікацій, збудованих ще в радянські часи, росіянам (утім, як і українцям) "нагадують" кожну зиму. Райони та цілі міста залишаються без води і тепла. Будинки, десятиліттями не бачили капітального ремонту, старіють і обвалюються.
У прогнозі МНС РФ на 2011 рік йдеться про "зростання кількості НС, викликаних аваріями в комунальних системах життєзабезпечення, зокрема в електроенергетиці".

5. Аварії на ядерних об'єктах
Після аварії на японській АЕС "Фукусіма" атомна енергетика посіла друге місце серед фобій росіян. Зараз в Росії діють 10 АЕС, і у планах - зведення ще 8 об'єктів.
"Цілком можна очікувати аварій на ядерному об'єкті. Це пов'язано насамперед з тим, що ядерні об'єкти старіють, а також є питання якості навчання щонайменше частини персоналу", - вважає керівник програм Greenpeace Іван Блоков.
Підтримує його і експерт з глобальних катастроф Олексій Турчин. Однак він вважає, що наслідки таких аварій будуть не такими згубними, як за умови прориви гребель або виділення метану з Арктики, що веде до потепління клімату.

6. Блекаут

Жалюгідний стан об'єктів російської енергетики може призвести до чергових масштабних відключень електроенергії. Подібні блекаути паралізують життя цілих міст і призводять до серйозних економічних збитків, а часом і до загибелі людей.
У прогнозі надзвичайних ситуацій на 2011 рік МНС РФ зазначило, що надзвичайні ситуації можливі в разі виникнення аварії на великих ТЕЦ, які не мають резервного генеруючого обладнання та з високим зносом. У міністерстві прогнозували можливість таких інцидентів аж у 30 регіонах країни, у тому числі в Москві.
Аналітики також зазначають, що рівень зносу електромереж і тепломереж досить високий - близько 50-70%, тому технологічні події через поганий стан устаткування цілком вірогідні.

7. Обвалення шахт
Аварії на шахтах стаються в Росії регулярно, причому майже кожна супроводжується людськими жертвами. Причинами аварій на шахтах зазвичай стають викиди метану, обвалення покрівлі, порушення технологій вуглевидобування, несправність електрообладнання, людський фактор.
Втім, як розповіли експерти, після сумнозвісної аварії на шахті "Распадская" безпека вуглевидобутку значно зросла, і катастроф, сподіваються вони, значно поменшає.
"Тенденції, передумови до того, що можуть статися техногенні катастрофи на вугільних підприємствах, я відношу до малоймовірних, якщо не станеться якийсь землетрус", - вважає член Громадської палати, голова Російського незалежної профспілки працівників вугільної промисловості Іван Мохначук.

Джерело: ТСН
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:23
16-Лип-2019
СБУ спільно з іноземними партнерами припинили діяльність потужного хакерського угруповання (відео)
Співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США припинили діяльність
15:42
16-Лип-2019
Ні – реваншу! КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію
Конституційний суд визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного та наці
15:38
16-Лип-2019
Парламентські вибори. Чернігівський Рух визначає своє місце в політикумі
Рада обласної організації Народного Руху України обговорила нинішню суспільно - політ
17:56
15-Лип-2019
Вахтанг Кіпіані представив у Чернігові свою нову книгу «Справа Василя Стуса»
Читальний зал бібліотеки ім. М. Коцюбинського був переповнений ущерть. Ледве вистачил
16:11
15-Лип-2019
75 років тому створено Українську Головну Визвольну Раду
15 липня 1944-го створено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР), орган політичного
18:39
14-Лип-2019
Експрес курс про правила любительського і спортивного рибальства
КОМУ ДОЗВОЛЕНО ЗАЙМАТИСЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКИМ І СПОРТИВНИМ РИБАЛЬСТВОМ.
Любительський
18:08
14-Лип-2019
ЄС надає додаткову допомогу децентралізації, боротьбі проти корупції
Під час 21-го саміту між ЄС та Україною Європейський Комісар з Європейської політики
18:02
14-Лип-2019
Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря
Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаці
16:42
14-Лип-2019
Реванш Портнова: «…сразу после получения правоохранительной власти необходимо провести массовые облавы, обыски и задержания…»
«Ровно через неделю в стране полностью изменится политический ландшафт и несмотря на
15:45
14-Лип-2019
Декларація про державний суверенітет України: внесок чернігівців
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР конституційною більшістю у 355 голос
Усі новини