реклама партнерів:
Головна » 2009 » Жовтень » 6 » Тернопільські депутати не вирішили "сміттєву проблему"

Тернопільські депутати не вирішили "сміттєву проблему"


2009 » Жовтень » 6
Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Тернопільська обласна рада після чотирьох годин дискусії не ухвалила жодного рішення щодо вирішення проблеми вивезення сміття з обласного центру.
В ході розгляду питання щодо виконання рішення облради від 20 серпня 2009 року "Про ситуацію, що склалася з вивезенням твердих побутових відходів у м. Тернопіль", депутати заслухали звіт про роботу облдержадміністрації, міської ради та обласної прокуратури, передає УНІАН.
Найбільше депутати критикували звіт заступника голови облдержадміністрації Володимира Якубовського. Зокрема, депутат від ВО "Свобода" Сергій Надал вказав, що так і не вирішено питання стосовно відведення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу, забезпечення переробки сміття на Малашівськогому сміттєзвалищі і забезпечення безпеки Івачівського водозабору, що знаходиться неподалік цього звалища. Також депутати констатували, що облдержадміністрація так і не подала на розгляд облради проект програми поводження з твердими побутовими відходами в Тернопільській області, що, згідно з рішенням облради, мала зробити ще до 20 вересня.
Відтак представники "Свободи" запропонували визнати незадовільною роботу облдержадміністрації у питанні виконання рішення облради від 20 серпня 2009 року "Про ситуацію, що склалася з вивезенням твердих побутових відходів у м. Тернопіль". За таке формулювання проголосували 48 депутатів і рішення не було ухвалене. Після цього заступник голови фракції Партії регіонів Петро Гоч запропонував визнати незадовільною роботу міського голови Тернополя та прокуратури, однак за таке формулювання проголосували лише 13 депутатів облради.
Після цього депутати облради з різних фракцій ще тричі змінювали формулювання, пропонуючи визнати "роботу облдержадміністрації недостатньою", "роботу облдержадміністрації визнати незадовільною, а виконкому міськради – недостатньою", "взяти до відома звіт облдержадміністрації", однак всі ці пропозиції також не набрали достатньої кількості голосів.
Після перерви голова фракції ВО "Свобода" Олег Сиротюк заявив, що його фракція, яка власне ініціювала проведення позачергової сесії та розгляду на ній вищезазначеного питання, знімає його з порядку денного. "Влада повинна нести відповідальність за свої дії чи бездіяльність. Всі критикували звіт, виступили всі фракції, але коли дійшла черга до голосування, то ми бачимо, що в окремих фракцій затряслися руки, бо чимало депутатів-службовців є залежними. Відтак ми знімаємо це питання", – сказав Сиротюк. Однак під час голосування пропозиція щодо зняття питання з порядку денного теж не набрала голосів.
Натомість керівник фракції "Наша Україна" Євген Дутка та фракції УНП Володимир Болєщук пояснили, що їхні фракції не голосують за проект рішення про визнання незадовільною роботи облдержадміністрації щодо виконання рішення облради "Про ситуацію, що склалася з вивезенням твердих побутових відходів у м. Тернопіль", оскільки в ньому немає жодних пропозицій стосовно вирішення цієї проблеми. "Ми тільки зосередилися на оцінці, і це радше політичне рішення. Виглядає, що ініціатори цього проекту діють за принципом "Головне прокукурікати, а сонце і само зійде", – зауважив Дутка.
Оскільки депутати відмовилися зняти питання з порядку денного, голова облради Олексій Кайда вніс пропозицію змінити формулювання на "визнати роботу облдержадміністрації … задовільною". За такий проект із 80-ти присутніх депутатів "за" не проголосував ніхто, "проти" – 3, 5 утрималося, 72 не голосували.
Після цього Кайда запропонував проголосувати із формулюванням, що записано у підготовленому проекті рішення, тобто з прочерком замість оцінки роботи ОДА. Ця пропозиція теж не біла підтримана, після чого голова облради повідомив, що, згідно з регламентом, якщо не пройшли усі запропоновані варіанти, проект рішення вважається відхиленим. Відтак в роботі сесії Тернопільської облради оголошено перерву.
Після того, як на початку квітня жителі сіл, прилеглих до Малашівського звалищу, куди вивозиться сміття з Тернополя, перекрили дорогу на звалище, з міста відходи вивозили лише частково, навіть в інші області.
З 4 вересня вивіз сміття з Тернополя повністю припинено.
14 вересня перша заступниця міського голови Олена Лакома повідомила, що в Тернополі з контейнерів почали вивозити сміття на ділянку на вулиці Микулинецькій, яка належить місту.
Лакома запевняла, що йдеться про тимчасове складування сміття в 160-літрових поліетиленових мішках, без закопування, і стверджувала, що на такі дії отримано згоду екологів.
Проте того ж дня екологи перекрили дорогу на ту ділянку і заборонили звозити туди сміття, оскільки це відбувалося в межах міста, що заборонено законом "Про відходи".
Від сміттєвої кризи останнім часом страждають різні регіони України. Наприклад, у Дніпропетровську прямо посеред поля викинули тонну буханок хліба. Це - прострочена продукція одного з місцевих хлібозаводів, яка зараз гниє і сприяє розмноженню мишей. Розслідування вже почала природоохоронна прокуратура. Припускають, що викинути хліб могли оптові покупці або ж підприємство-виробник.
А в Києві безсистемний збір твердих побутових відходів (ТПВ) і відсутність умов для утилізації сміття загрожує серйозними екологічними проблемами. Про це сказано в коментарі начальника Державного управління охорони довкілля в Києві Олександра Прогнимака.

За матеріалами: newsru.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:31
19-Січ-2022
Панічний розлад та як із ним впоратися

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 264 млн людей

19:26
19-Січ-2022
Коли щеплювати дитину від поліомієліту?
Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.
19:10
19-Січ-2022
Як уникнути переохолодження

Зима приносить із собою, крім снігу й передчуття новорічних свят, чимало турбот пр

19:04
19-Січ-2022
Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня
Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Т
14:28
19-Січ-2022
Історія цифр: війни, які розпочала Московія
Якщо поглянути на відомі історичні факти, ми дізнаємося, що з середини 16 століття і
22:00
18-Січ-2022
На Водохреще Росія готує криваву провокацію на окупованому Донбасі
Під час традиційних в Україні хрещенських заходів, які відбуваються завжди в один і т
11:53
17-Січ-2022
Український кіберфронт: агресор готує фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури
Держспецзв'язку разом з СБУ та Кіберполіцією продовжують розслідувати кібератаку на с
11:08
15-Січ-2022
Україна зазнала найпотужнішої хакерської атаки за останні роки
У Держспецзв’язку повідомили, що хакери атакували близько 70 сайтів держструктур Укра
13:37
14-Січ-2022
Хто стоїть за кібератакою на українські державні установи
Поки фахівці кібербезпеки досліджують технічну сторону хакерської атаки на державні у
12:32
14-Січ-2022
Російський реванш: чи вдасться агресору дестабілізувати Україну
На тлі політичних протистоянь Росія-Захід, де основним до обговорення є питання можли
Усі новини