ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Росія може в Україні консолідувати свої активи і створити сухопутний коридор через Маріуполь на Крим або такий же коридор з молдавського Придністров'я в Крим і далі на схід.
Такі висновки роблять директор аналітичного центру Potomac Foundation Філіп Карбер і генерал у відставці, колишній командувач силами НАТО в Європі Уеслі Кларк, передає "Обозреватель" з посиланням на Gazeta Wyborcza.
1. Тактичний варіант Перший сценарій експерти називають тактичним варіантом. Його мета полягає в тому, щоб зайняти найважливіші позиції на території, на якій припинені військові дії, щоб створити точки входу для пізньої наступальної операції.
2. Оперативний варіант Другий сценарій передбачає захоплення Маріуполя в результаті атаки з боку Криму і контрольованих сепаратистами просторів східної України. Цей варіант вимагає залучення військово-морського флоту перш ніж в грудні замерзне Азовське море. Розгортання російських військ у Криму буде помічено. Наслідком цього сценарію було б відкриття другого фронту.
3. Стратегічний варіант Найбільш руйнівним для України є стратегічний варіант, що передбачає окупацію Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва та Одеси. Таким чином, Росія встановила б контроль від Придністров'я до нинішньої східної російсько-українського кордону. Карбер і Кларк пишуть, що реалізація цього варіанту вимагала б від Росії залучення авіації та 20 тисяч військовослужбовців. Цей варіант був би для України ударом, після якого б держава вже не піднялася, пишуть експерти. Україна втратила б 40% населення і найбільш промислові регіони.
"Незважаючи на запевнення Росії про дотримання умов припинення вогню, про які просили самі росіяни і заперечень про те, що вони не розширювали свою військову присутність в Україні та поблизу її кордонів, розміщення та зміцнення їх сил протягом останніх тижнів створило нову військову ситуацію і дало нам широкий спектр військових варіантів ", - зазначають Кларк і карбер.
"Ці варіанти не тільки взаємно доповнюють один одного, але і можуть бути втілені в життя одне за іншим, для більшого ефекту", - вважають експерти.
Американські експерти звертають також увагу, що Росія розмістила в регіоні великі військові сили, в тому числі сучасні системи вогневої підтримки для своїх передових позиції в Донбасі, а в Україні немає ефективної системи ППО.