реклама партнерів:
Головна » Три сценарії окупації України

Три сценарії окупації України


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Росія може в Україні консолідувати свої активи і створити сухопутний коридор через Маріуполь на Крим або такий же коридор з молдавського Придністров'я в Крим і далі на схід.

Такі висновки роблять директор аналітичного центру Potomac Foundation Філіп Карбер і генерал у відставці, колишній командувач силами НАТО в Європі Уеслі Кларк, передає "Обозреватель" з посиланням на Gazeta Wyborcza.

1. Тактичний варіант
Перший сценарій експерти називають тактичним варіантом. Його мета полягає в тому, щоб зайняти найважливіші позиції на території, на якій припинені військові дії, щоб створити точки входу для пізньої наступальної операції.

2. Оперативний варіант
Другий сценарій передбачає захоплення Маріуполя в результаті атаки з боку Криму і контрольованих сепаратистами просторів східної України. Цей варіант вимагає залучення військово-морського флоту перш ніж в грудні замерзне Азовське море. Розгортання російських військ у Криму буде помічено. Наслідком цього сценарію було б відкриття другого фронту.

3. Стратегічний варіант
Найбільш руйнівним для України є стратегічний варіант, що передбачає окупацію Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва та Одеси. Таким чином, Росія встановила б контроль від Придністров'я до нинішньої східної російсько-українського кордону. Карбер і Кларк пишуть, що реалізація цього варіанту вимагала б від Росії залучення авіації та 20 тисяч військовослужбовців. Цей варіант був би для України ударом, після якого б держава вже не піднялася, пишуть експерти. Україна втратила б 40% населення і найбільш промислові регіони.

"Незважаючи на запевнення Росії про дотримання умов припинення вогню, про які просили самі росіяни і заперечень про те, що вони не розширювали свою військову присутність в Україні та поблизу її кордонів, розміщення та зміцнення їх сил протягом останніх тижнів створило нову військову ситуацію і дало нам широкий спектр військових варіантів ", - зазначають Кларк і карбер.

"Ці варіанти не тільки взаємно доповнюють один одного, але і можуть бути втілені в життя одне за іншим, для більшого ефекту", - вважають експерти.

Американські експерти звертають також увагу, що Росія розмістила в регіоні великі військові сили, в тому числі сучасні системи вогневої підтримки для своїх передових позиції в Донбасі, а в Україні немає ефективної системи ППО.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини