реклама партнерів:
Головна » 2021 » Жовтень » 27 » У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»

У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»


2021 » Жовтень » 27
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття української художньої виставки «Наука – це вона». Експозиція розповідає про життєвий та науковий шлях дванадцяти видатних українських жінок-вчених нинішнього та минулого століть. Серед героїнь – біологині, фізикині, математикині, що зробили значний внесок у розвиток галузей науки, у яких працювали.

Візуальну частину виставки створили п’ятеро сучасних відомих українських ілюстраторів – Анна Іваненко, Анна Сарвіра, Ольга Дегтярьова, Євгенія Полосіна та Сергій Майдуков. Митці зобразили науковиць на стилізованих портретах, що відображають галузь науки, у якій вони досягли успіху. Про ці успіхи розповідають дванадцять есе, що перемогли у всеукраїнському конкурсі для старшокласниць та студенток та потрапили на виставку як підписи до картин.

Українці та українки зробили значний внесок у розвиток світової науки. Проєктом «Наука – це вона», розповідають організатори, вони хочуть нагадати про непересічну роль жінок у науковому прогресі. Зокрема, жінок родом із України.

«У свідомості більшості людей наука все ще має чоловіче обличчя. Пам’ятаєте наші кабінети фізики, математики, хімії в школі? Скільки жіночих облич дивилося на нас із серії портретів видатних учених на стінах? Може, одне? Історія світової науки нерозривно пов’язана із жінками. Для того, щоб показати це світові, ми хочемо показати приклад – більше десятка українських жінок-учених, чия самовіддана праця зробила та робить важливий внесок у світовий прогрес», – наголошує ініціатор проєкту, засновник та інвестор технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

До того, як потрапити за кордон, «Наука – це вона» протягом чотирьох місяців мандрувала Україною. Після офіційного відкриття 10 червня у Києві за участі Першої леді Олени Зеленської, організатори показали виставку у Маріуполі, Львові, Полтаві, Кривому Розі та інших містах. Першим закордонним містом, що побачив експозицію, став Берлін. У Брюсселі виставку вперше приймають в українському посольстві закордоном.

«Українські жінки-науковиці зробили значний внесок у розвиток світової науки, і ми прагнемо популяризувати їхні досягнення. Світ має знати роль українок у прогресі людства і його поступу до знань», – зазначив Тимчасовий повірений у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург Єгор Пивоваров.

У кожній країні є свої видатні жінки-вчені, впевнені організатори «Наука – це вона». У Бельгії, наприклад, можна одразу пригадати декілька імен. Зокрема, Сильвія Ратсанамі допомагала у створенні технології розподіленої хеш-таблиці, на основі якої наразі працює BitTorrent. Фізико-математикиня Інгрід Добеші покращила технологію стиснення зображень JPEG. Біологиня Шошана Водак була однією з перших, хто з'єднав білки разом за допомогою комп'ютерної програми.

«Окрім пізнавальної, виставка має також виховну функцію. Нас турбує гендерний дисбаланс у науці та падіння популярності технічних дисциплін серед українських школярок. Тому ще одна мета проекту — підвищити впізнаваність українських учених-жінок, які можуть бути взірцем для наслідування для школярок та надихнути їх на вибір професії в STEM», – додала проєктна менеджерка STEM is FEM Поліна Бойчук.

Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини