реклама партнерів:
Головна » У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України

У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік Катерининської церкви в Чернігові, проведено громадський захід на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисників і Захисниць України, Українського козацтва.
Традиційно, з 1992 року, на цьому місці збираються борці за незалежність України в XX столітті — рухівці — учасники боротьби за відновлення незалежності України наприкінці 1980-х — початку 1990-х років, просвітяни, активісти українського державотворення та Помаранчевої Революції 2004 року і Революції Гідності (2013–2014).
Поминальну літію за всіма воїнами, що боролися за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, провів отець Петро Чернігівської єпархії Православної Церкви України.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Захисників і Захисниць України всіх поколінь, поклали квіти до пам’ятного каменя «Борцям за волю України».
«Сьогодні, тобто на 10-му році російсько-української війни та другому році відкритого повномасштабного збройного вторгнення російського агресора в Україну, ми вперше за новоюліанським календарем святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День Захисників і Захисниць України. І це правильно. Нагадую, що 14 жовтня будемо відзхначати День постання Української повстанської армії. Ця дата залишається незмінною, адже 30 жовтня 1947 року її встановив український підпільний парламент — Українська Головна Визвольна Рада, який діяв в 1944–1954 роках», — повідомив Сергій Черняков, ведучий заходу, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», борець за незалежність України в XX столітті.
«Теперішнє святкування на державному рівні, яке повністю підтримується суспільством, результат кропіткої роботи українських патріотів за останні понад 30 років… У цьому безумовно є і Ваш вагомий внесок. Як і активна участь у реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу ще задовго до того, як було створено Український інститут національної пам’яті. Також ми вдячні за Вашу активну та безкомпромісну боротьбу в сфері декомунізації та деколонізації, дерусифікації. Проте, попереду ще багато роботи. Відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу — сфера національної безпеки України, а тим більше у час війни з російським агресором», — наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Добре те, що нами зроблено. Проте, зупинятися не можна. Війна за Україну проти російського агресора насамперед відбувається в духовній сфері, стосується уявлень та переконань кожного громадянина. Вже на другому місці власне збройна боротьба мотивованих людей. В усі часи тих, хто йде попереду спільноти та торує шлях мало. Тому значення нашої громадянської роботи так важливо, нам тяжко, але надихають перемоги на благо вільної та незалежної України», — підкреслив Василь Чепурний, власний кореспондент газети «Голос України» у Чернігівській області, почесний голова Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, борець за незалежність України в XX столітті.
«Погоджуюся з думками, що лунають на нашому сьогоднішньому зібранні. Водночас звертаю увагу, що поруч із пам’ятним каменем «Борцям за волю України» знаходиться пам’ятний знак «Борцям за волю та незалежність України», встановлений у 2009 році і тепер знаходиться в аварійному стані. Він повністю виконав свою місію… На тому місці важливо владі і громаді вже зараз запланувати встановлення нового гідного пам’ятника на честь борців за волю та незалежність України, її Захисникам і Захисницям всіх поколінь, підкреслити їх органічну спадкоємність», — зауважив Сергій Соломаха, громадський діяч, борець за незалежність України в XX столітті.
«До речі, сьогодні і День знань. Це тільки підкреслює важливість освітянської, просвітницької роботи на фронті інформаційно-психологічної боротьби з російським агресором. Суспільство має знати вітчизняну історію, знати і пишатися Захисниками та Захисницями України всіх поколінь», — нагадала Ганна Галковська, вчителька та активістка «Просвіти», громадська діячка.
Захід на цій локації завершився традиційним виконанням Державного Гімну України.

Потім від імені зібрання Ігор Коцюбинський, учасник захисту України від російської агресії в 2014–2015 роках у лавах 1-ї танкової бригади Сухопутних військ ЗСУ, громадський діяч, та Сергій Бутко поклали квіти до Меморіальної стели «Герої не вмирають! Вічна пам’ять Героям!». Ігор Коцюбинський показав на стелах фотокартки бійців його підрозділу, які в той час віддали своє життя за Україну та розповів про них.
«Козацькому роду нема переводу», — під таким гаслом Андрій Глухенький, просвітянин, завідувач відділу наукових досліджень Антонієвих печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», разом із заступником завідувача відділу Олегом Васютою вшанували пам’ять Степана Подобайла, уродженця Носівки на Чернігівщині, учасника Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького у XVII столітті, полковника Чернігівського полку, наказного гетьмана Лівобережної України. Вони поклали квіти до пам’ятного знаку Степану Подобайлу, який встановлений у 1999 році і розташований біля Іллінської церкви в Чернігові.

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України
QR-код посилання на сторінку
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:11
07-Груд-2023
Військові зможуть безкоштовно заморожувати репродуктивні клітини. Навіщо це потрібно і чому важливо?
Верховна Рада в другому читанні схвалила законопроєкт № 8011. Він має забезпечити уча
20:08
07-Груд-2023
Україна приєдналася до угоди про реєстр завданих росією збитків – як він працюватиме?
В Україні ухвалили закон про приєднання до Розширеної часткової угоди про реєстр збит
18:55
07-Груд-2023
Росіяни розпочали агітаційну кампанію "Росія без Путіна"
Ми запускаємо кампанію боротьби з Путіним, - повідомляє Фонд боротьби з корупцією в с
13:43
07-Груд-2023
Японія збільшує допомогу Україні на мільярд доларів
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив про рішення надати Україні додаткову до
13:21
07-Груд-2023
ЄС та МОМ нададуть гуманітарну підтримку понад 200 000 українців

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Євр

13:10
07-Груд-2023
Уряд Німеччини та ЄІБ підтримують енергетичний перехід України грантом у розмірі 20 мільйонів євро

Під час заходу Німецько-українського енергетичного партнерства в межах конференції

12:25
07-Груд-2023
Безглютенове печиво - корисний продукт

Глютен – це тип рослинного білка, який міститься в зер

19:53
06-Груд-2023
Ківа "лежав на снігу у крові", - повідомляють росзмі
Тіло Іллі Ківи знайшли у парку в Одинцовському районі, уточнило RT джерело у правоохо
20:56
05-Груд-2023
Знищено російський бомбардувальник Су-24М
Давно не було у нашому активі збитих російських «сушок»!
Виправляємо цю ситуац
14:45
03-Груд-2023
Російських окупантів, які вбили беззбройних українських військових, ліквідовано
Російських окупантів, які стратили беззбройних українських військових, ліквідовано, п
Усі новини