реклама партнерів:
Головна » У Чернігові науковці провели круглий стіл до Дня Незалежності України

У Чернігові науковці провели круглий стіл до Дня Незалежності України


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Роль Чернігово-Сіверщини в українському державотворенні», — під такою назвою 19 серпня у Чернігові регіональне представництво Українського інституту національної пам’яті та Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» за сприяння Агенції регіонального розвитку Чернігівської області провели круглий стіл до Дня Незалежності України.

«Сьогодні ми обговоримо широке коло питань щодо ролі та значення Чернігово-Сіверщини — одного з найбільших за площею та людністю історико-культурних регіонів в українському державотворенні. Ми розуміємо свою відповідальність і перед нашими славетними й героїчними предками всіх часів за сучасну вільну та незалежну Україну. Знання та розуміння нашого минулого — надзвичайно важлива засада майбутньої перемоги над російським агресором», — зазначив під час відкриття круглого столу Сергій ЧЕРНЯКОВ, модератор заходу, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», борець за незалежність України в XX столітті.

«Левко Лук’яненко, автор Акту проголошення незалежності України, один із найвидатніших уродженців Чернігівщини у вітчизняній історії, наголошував на тисячолітній традиції державотворення нашої країни. Варто пам’ятати, що наш земляк підготував текст Акту проголошення відновлення її незалежності. Таким чином, він показав очевидне: у XX столітті проголошення незалежності відбулося 22 січня 1918 року IV-м Універсалом Української Центральної Ради, а 24 серпня 1991 року відбувалося тільки її відновлення. На жаль, комуністична більшість у Верховній Раді, тобто так звана група «239», категорично з цим не погодилася, українським патріотам довелося йти на компроміс…», — звернув увагу учасників заходу на такий красномовний факт Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, борець за незалежність України в XX столітті.
«У нинішній війні з російським агресором українську незалежну державу захищають не просто Збройні Сили України, а дійсно весь народ. Це якраз у тисячолітніх наших традиціях. Так, офіційна назва середньовічної української держави — Військо Запорізьке. Чернігівський та інші її козацькі полки були не тільки військовими формуваннями, а насамперед адміністративно-територіальними одиницями тодішньої країни. Звідси також і одна з традицій називати нас народом-військом», — підкреслив він.
«Русь», або «Руська земля». Саме так називала себе держава наших предків із центром у Києві», — повідомив у відповідь на численні питання учасників Олег ВАСЮТА, заступник завідувача відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», виступаючи на тему про «Чернігівське князівство ХІ — першої пол. ХІІІ ст., як невід’ємну складову традиції української державності».
Науковці науково-просвітницького відділу заповідника ґрунтовно висвітлили різні аспекти українського державотворення княжого та козацьких періодів на Чернігіво-Сіверщині: Алла ГАРКУША, завідувачка відділу, у доповіді на тему «Спасо-Преображенський собор м. Чернігова, як символ і відзеркалення державницьких прагнень»; Сергій СЕРГЄЄВ, науковий співробітник, — «Форпост Сіверщини»; Тетяна МИКОЛАЙКО, молодша наукова співробітниця, — «Гетьманські собори — втілення величі України»; Олександр ЛИТОВЧЕНКО, молодший науковий співробітник, — «Єлецький монастир у Чернігові — складник історико-культурної спадщини України».

Дослідники привернули увагу до такого доконаного факту: всі видатні українські державники минулих часів на Чернігівщині обов’язково прикладали надвеликі зусилля та не шкодували коштів для розвитку вітчизняної культури, мистецтва, освіти. Саме це було, є і буде однією з головних засад зміцнення держави та її оборони, динамічного розвитку й заможності країни, її громадян.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті










Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини