Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » У Чернігові обговорили початок війни та кримський спротив російській окупації

У Чернігові обговорили початок війни та кримський спротив російській окупації


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
25 лютого у Чернігові в Обласному молодіжному центрі проведено онлайн-гутірку – студію «Мікрофони» до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановленому Указом Президента України 26 лютого 2020 року № 58.

«А правда, як твердять керівні кола Російської Федерації, що захоплення українського Криму в лютому-березні 2014 року відбулося безкровно?», — задав одне з перших питань Павло СЛАВИНСЬКИЙ, учасник бойових дій в російсько-українській війні, психолог і модератор гутірки, Гаяні ЮКСЕЛЬ — членкині Меджлісу кримськотатарського народу, докторанту Інституту журналістики КНУ імені Т.Г. Шевченка, доценту, кандидату філологічних наук.

«Звичайно це неправда. Тільки під час захоплення Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя було вбито понад 20 громадян України і ще понад 40 пропали безвісті», — відповіла пані Гаяна ЮКСЕЛЬ.

«Російські окупанти встановили тотальний контроль за місцевим населенням Криму. Свобода слова, совісті, ЗМІ, захист прав людей просто відсутні. Ситуація набагато гірше, ніж у власне регіонах РФ. Карають і переслідують будь-кого навіть за натяк нелояльності до Росії. Карально-репресивні служби окупанта відслідковують навіть те, що читають в інтернеті і про що пишуть в соціальних мережах. Проте, всіх зламати і залякати вони не в силах. Боротьба продовжується. Кримськотатарський народ разом з Україною переможе!», — наголосила вона, докладно висвітлюючи сучасну ситуацію на її малій батьківщині.


«Чому саме 26 лютого 2014 року стало Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя?», — звернувся Павло СЛАВИНСЬКИЙ до Сергія БУТКА, представника Українського інституту національної пам'яті.

«У цей день під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі на захист територіальної цілісності України зібралося на мирну маніфестацію понад 10 тисяч українських громадян-патріотів. Це кримські татари, українці, представники інших національностей. Їм протистояло до 5 тисяч активістів проросійських організацій, у тому числі з партії «Русское единство». Більше російські спецслужби не змогли зібрати. Після тривалої штовханини і низки дрібних сутичок українські патріоти відігнали від будівлі кримського парламенту антиукраїнський елемент. Це був потужний сигнал Кремлю, що використати українські демократичні свободи для окупації росіяни не зможуть. Більшість активного населення Криму проти них. Саме тому російські війська вже наступного дня захопили будівлі Верховної Ради та Ради Міністрів Автономної Республіки Крим і далі розгортали військове захоплення цієї частини території України. Водночас треба пам’ятати, приховано російське військове вторгнення в Україну на територію Криму розпочалося 20 лютого 2014 року — початок війни», — відповів історик.

«Російський імперіалізм ненавидить усі народи, які незламно і мужньо борються за свою свободу. Особливість російської імперської ненависті до кримських татар у тому, що це корінний народ Кримського півострову. Якщо його повністю, так би мовити, витіснити з Криму, то легше буде брехати, що він «ісконно русская земля». Це перше. Друге. Ще з часів середньовіччя і до нашого часу кримські татари часто виступали як союзники українського народу, української національно-визвольної боротьби. Це сильно лякає імперіалістів. Я згоден із пані ЮКСЕЛЬ, що сучасна російська політика проти кримськотатарського народу — продовження геноциду. Всі наявні факти просто красномовні», — підкреслив представник Інституту національної пам'яті.


ОРГАНІЗАТОРИ заходу: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.

ВІДЕОЗАПИС цієї гутірки можна подивитися за посиланням.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам'яті






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
22-Лип-2025
«Руки геть від НАБУ і САП»: у Києві, Дніпрі, Львові люди вийшли на акції протесту
Близько тисячі людей у Києві, Дніпрі та Львові ввечері 22 липня вийшли на пікети з ви
20:49
22-Лип-2025
Єврокомісарка відреагувала на ухвалення Верховною радою скандального закону щодо НАБУ і САП
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила про серйозну стурбованість у зв’я
09:15
21-Лип-2025
Театр, що відкриває світ: Інклюзивний досвід у німецькому театрі LTT
Нещодавно в регіональному театрі (LTT) міста Тюбінген (Німеччина) відбулася знакова п
17:11
20-Лип-2025
Танки Abrams від Австралії доставили в Україну
Уряд Австралії офіційно передав Збройним силам України першу партію танків M1A1 Abram
10:27
20-Лип-2025
Усик переміг Дюбуа і звернувся до українських воїнів
Ключовим став п’ятий раунд, під час якого Усик провів серію результативних ударів, за
Усі новини

Сollaborator