ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
15 грудня 2016 року у Чернігові підписано Договір про співпрацю щодо відтворення об’єкту історико-культурної спадщини — Новоантонієвих печер та комплексу споруд XVII—XVIII ст. колишнього Троїцько-Іллінського монастиря. Ініціатори відновлення унікальних споруд: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (генеральний директор Юрій Соболь) та «Благодійний фонд «Веда Веста» (директор Аркадій Затилкін).
Сторони погодили етапи з відтворення об’єктів історико-культурної спадщини: - реставрація вхідної каплиці Новоантонієвих печер колишнього Троїцько-Іллінського монастиря в м. Чернігові; - реконструкція пішохідного містка між Антонієвими та Новоантонієвими печерами; - розчистка та укріплення печерних ходів; - реконструкція сходинкового переходу між Новоантонієвими печерами та колишнім Троїцько-Іллінським монастирем. Підрядник робіт: ТОВ «Будівельна компанія «Українські будівельні рішення» (директор Євген Нянченко).
У договорі передбачено, що після завершення робіт відтворені споруди передаються у державну власність з подальшим закріпленням на праві оперативного управління за Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» для створення музейного комплексу. Ініціатори проекту переконані, що відновлені об’єкти на Болдиних горах привернуть увагу туристів з інших областей України та з-за кордону. Підписано також договір підряду про виконання проектних робіт та здійснення авторського нагляду.
Новоантонієві печери (ХVІІ ст.) — комплекс, який складався з декількох підземних храмів та галерей з поховальними нішами. Він поєднувався з Іллінським храмом та Антонієвими печерами критою галереєю. Його відновлення передбачено Генеральним планом розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Сергій Черняков, «Чернігів стародавній». Фото автора.