У Чернігові презентовано перші результати проекту "Енергоефективність у будівлях"
У презентації взяли участь працівники та депутати міської ради, іноземні експерти, представники освітніх закладів міста і журналісти.
Міський голова Олександр Соколов підкреслив важливість реалізації даного проекту. На його переконання, без скорочення споживання енергоносіїв неможливий подальший розвиток міського господарства, особливо це стосується бюджетної сфери.
"Цей проект дозволив зрозуміти, де ми знаходимося, і що робити по кожному закладу", - сказав О.Соколов.
Німецькі експерти, що працювали у рамках проекту, представили результати комплексного аналізу енергоспоживання будівлями установ освіти. По кожному з приміщень зроблено стратегічну діагностику, визначено динаміку та тенденції споживання енергоресурсів – води, тепла, газу. Також експерти порахували, яку економію матиме місто, якщо привести споживання енергоресурсів до норм. Серед запропонованих заходів – заміна дверей і вікон у школах на енергозберігаючі, удосконалення систем опалення, ремонт покрівель, утеплення стін та інші. Крім того, задля моніторингу системи енергоспоживання розроблено спеціальне програмне забезпечення. При втіленні запропонованих заходів освітні заклади Чернігова зможуть зекономити щороку близько 2 млн. грн., у тому числі 1 млн. грн. на опаленні.
За словами експерта GTZ Клауса ХААРСТА, запропоновані заходи є ефективними щодо економії коштів. "Економія енергоспоживання – ці заходи підтримають розвиток місцевої економіки, адже здійснюватимуться місцевими підприємствами", - зауважив він.
"Ми не мали такої повної картини через відсутність висококваліфікованих фахівців, саме завдяки участі в проекті та допомозі експертів ми зрозуміли, де маємо плюси, а де – мінуси," – прокоментував участь у проекті заступник начальника управління освіти міської ради Михайло Рубан.
Перший заступник міського голови Олег Білоусов, підсумовуючи презентацію, зазначив, що проведений комплекс робіт став основою для ретельної підготовки проекту Програми з енергозбереження, який передбачить не лише суто технічні моменти, а й організаційні. Це, передусім, підготовка фахівців, відповідальних за питання енергозбереження у бюджетних закладах. "Можливо, в якості мотивації було б доцільним, аби зекономлені на енергоресурсах кошти навчальні заклади могли використовувати на власний розсуд", - запропонував О.Білоусов.
Як повідомили в управлінні економіки міської ради, наразі завершується робота над проектом Програми з енергозбереження, який буде представлено на розгляд сесії.
Довідка: У 2007 році урядами України й Німеччини було започатковано проект українсько-німецького технічного співробітництва "Енергоефективність у будівлях". За дорученням Федерального міністерства Німеччини з економічного співробітництва та розвитку (BMZ) Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ) впроваджує проект "Енергоефективність у будівлях" спільно зі своїми українськими партнерськими організаціями – Міністерством регіонального розвитку та будівництва України та Міністерством з питань житлово-комунального господарства України.
Ключовими пріоритетами проекту є підтримка розробки національної стратегії у сфері енергоефективності України та підвищення енергоефективності будівель у містах України шляхом розробки політики та стратегій. Для участі у пілотному проекті в Україні відібрано чотири міста – Івано-Франківськ, Миргород, Новоград-Волинський та Чернігів.
Більш детальна інформація про проект на сайті – www.eeib.org.ua