реклама партнерів:
Головна » У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні

У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
18 лютого в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України (з лютого 1990 р.), проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні.
У ньому взяли участь активісти Революції Гідності, борці за незалежність України в XX столітті, журналісти та представник Українського інституту національної пам’яті.
«Десять років минуло від тих історичних подій Євромайдану, коли злочинна влада Януковича намагалася силою знищити мирний протест українського народу, який відстоював своє право йти європейським шляхом. Було заплачено дуже високу ціну за свободу, гідність, демократичні цінності — людські життя», — підкреслив Сергій Черняков, ведучий заходу, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Учасники круглого столу хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників-воїнів, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
«20 лютого 2014 року перемогла Революція Гідності. Україна в цей день вшановує Героїв Небесної Сотні. Саме тоді загинуло найбільше учасників Євромайдану від карателів злочинного режиму — 48 осіб. Серед них і наш земляк Андрій Мовчан, уродженець села Великі Осняки Ріпкинської селищної громади Чернігівського району Чернігівської області. Раніше, тобто 18 лютого, серед 20 загиблих Героїв віддав своє життя Василь Прохорський, уродженець села Щуча Гребля Дмитрівської територіальної громади Ніжинського району Чернігівської області. Віктор Орленко, який в той день отримав важке поранення в голову і помер влітку 2015 року, є уродженцем села Талалаївка Ніжинського району. Він став 107-им, останнім Героєм Небесної Сотні. Вони всі були першими загиблими Героями російсько-української війни, своїм життя врятували країну від поглинання російськими імперіалістами. Також варто пам’ятати, що 20 лютого 2014 року — перший день відкритої війни російського агресора проти України. І в 2014 році першими на її захист стали саме активісти Революції Гідності. У тому році серед інших Захисників України віддали своє життя за незалежну батьківщину і наші земляки — активісти Євромайдану, Герої України (посмертно) Олег Міхнюк та Євген Лоскот. Пам’ятаємо! Перемагаємо!», — наголосив Сергій Бутко, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

«Так, ми перемогли злочинний проросійський режим Януковича, вже десять років успішно б’ємося з російським агресором, який так і не зміг поневолити наш народ. Віримо в перемогу! Думаємо про майбутнє, щоб наша країна зміцнила свої демократичні інститути, щоб запрацювали запобіжники від корупції та тяги до авторитаризму. Це якраз і буде гарантом прискореного та успішного відновлення країни, її впевненого розвитку, благополуччя. І рухівці теж у цьому мають взяти найактивнішу участь, як раніше на майданах і фронтах», — зауважив журналіст газети «Голос України» Василь Чепурний.
«Все починалося з Майданів. Вибороли, вистояли, захищаємо від рашистів рідну країну. У цій боротьбі під час Революції Гідності та російсько-українській війні, що триває, утвердилася, зміцнилася українська нація. Безповоротно», — зазначив Станіслав Т., військовослужбовець ЗСУ.
«Революція Гідності — це початок визвольної війни українського народу проти московських комуно-нацистів і їхніх посіпак, а її першими жертви — Герої Небесної Сотні. Впевнений, що головним і надважким завданням після нашої військової Перемоги над рашистами є не тільки відновлення зруйнованої ворогом країни, але й побудова справді європейської демократичної держави Україна, контрольованої громадянським суспільством», — поділився своїми думками Сергій Соломаха, громадський діяч.
Він урочисто подарував свою книгу «Чернігівський Євромайдан. Хроніка, факти, спогади» Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині.
«Важливо доносити не тільки до українського суспільства, а також до громадськості інших країн, правду про нашу країну, її боротьбу за свободу, гідність, незалежність, територіальну цілісність, демократію. Це ми, журналісти, робили в буремні часи Помаранчевої революції та Євромайдану, робимо і тепер, щоб мобілізувати та збільшити підтримку та допомогу вільного світу Україні у війні з російським агресором», — повідомив Олег Головатенко, директор телерадіокомпанії SVOBODA.FM, який у форматі онлайн із Литви взяв участь у заході.

«Наша сім’я зразу і без вагань взяла участь у Революції Гідності. Мій чоловік зі зброєю в руках тепер захищає незалежну та демократичну країну, а я — волонтер. Маємо розуміти, що альтернати немає. Інакше рашисти знищать Україну й нас українців, саме за те, що ми українці. Працюємо на перемогу!», — зауважила Ірина Черенько, голова правління громадської організації «Центр «Апельсин».
Надія Галковська поділилася своїми спогадами про участь у Революції Гідності та прочитала свій авторський вірш «Три дні: 18, 19, 20», який присвятила найдраматичнішим подіям Євромайдану 2013-2014 років:
Три дні палає календар,
Беруться полум’ям три дати,
Щоб спалахнути й нагадати,
Який тоді кувався ДАР!
Вісімнадцять,
Дев’ятнадцять,
Двадцять!
Карбують дні свою ходу,
Аби ми знов могли
відчути
Отой вогненний місяць лютий,
Коли гарячий вітер дув.
Вісімнадцять,
Дев’ятнадцять,
Двадцять!
Три дні — потрійний смолоскип
В осерді зимної Європи
На захист Гідності й
Свободи
Палав цей вікопомний кліп!
Вісімнадцять,
Дев’ятнадцять,
Двадцять!
І в небесах прозорі крила
Для нас майнули наостанок,
І тихо виглянув світанок,
І смолоскипи догоріли...
Вісімнадцять,
Дев’ятнадцять,
Двадцять!
Небесна сотня.
Пам’ятаємо. І не
забудемо повік.
Слава Героям Майдану!


«Подався я до Чернігова, адже хотів бути корисним на тамтешньому Євромайдані. Одразу записався в списки самооборони. Найбільше з тих часів запам’яталися прості люди, які, незважаючи на сильні морози, за велінням серця приходили на Євромайдан, щоб висловити свою громадянську й політичну позицію. Це були різні люди, яких я ніколи до того не бачив і не знав», — поділився спогадом Микола Шкарупа, депутат Ніжинської районної ради Чернігівської області.
Захід завершився традиційним виконанням Державного Гімну України.

Організатори круглого столу: Чернігівська обласна організація Народного Руху України, Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за сприяння Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України


















Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини