ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
19 лютого, напередодні чергових роковин нападу ворога, в Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено гутірку «Початок сучасної російської агресії. 2014» за участі військовослужбовців однієї з частин Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України.
Павло СЛАВИНСЬКИЙ, учасник бойових дій в російсько-українській війні, психолог і модератор гутірки, обговорив із учасниками заходу питання: «Що таке війна у Вашому розумінні?» і з’ясував, що військові, насамперед фронтовики, мабуть набагато чіткіше розуміють цей термін.
«Війна, як кульмінація конфлікту, є засобом досягнення певних інтересів. Тобто, коли агресор починає війну, він має мету. Також та сторона, що вирішила дати відсіч агресії, не капітулювати, а боротись, також має мету. Ми сім років у стані війни. Чи стала війна «моєю»? Яким я бачу закінчення війни? Який мій особистий інтерес в цій війні? Без відповідей на ці питання важко говорити про перемогу... І кожному з нас прийдеться рано чи пізно самому собі дати на них відверті відповіді», — заявив ветеран-доброволець.
«Війна Російської Федерації проти України розпочалася 20 лютого 2014 року. Це важлива дата в сучасній історії нашої країни. Саме в цей день у Києві під час Революції Гідності загинули та отримали смертельні поранення 48 протестувальників і 4 працівники органів внутрішніх справ. Цього ж дня вже в Криму були зафіксовані перші випадки порушення Збройними Силами Російської Федерації порядку перетину державного кордону України в районі Керченської протоки та використання нею своїх військових формувань, дислокованих у Криму, для блокування українських військових частин. НАСТУПНОГО року, теж саме в цей день, після гідної операції виходу із Дебальцевого, українські війська закріпилися на Світлодарській дузі і таким чином вимотали й знесилили ворога, зірвали плани подальшого наступу вглиб території нашої країни. Це своєрідний сигнал, що в кінцевому рахунку чекає агресора — поразка!», — наголосив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті, висвітлюючи питання «Початок російської агресії проти України: офіційний висновок держави».
«Кризові політичні та економічні процеси, внутрішні війни в Російській Федерації протягом 1990-х років затримали майже на десять років реалізацію реваншистської зовнішньополітичної стратегії цієї держави проти України та інших країн. Проте, підготовка до війни проти нашої країни велася весь час в усіх сферах діяльності. Вже з 2008 році розпочалися комплексні заходи з підготовки збройної агресії. А 5 липня 2013 року плани про початок нинішньої війни проти України затвердило керівництво Російської Федерації на засіданні Ради безпеки та оборони», — підкреслив Сергій ГОРОБЕЦЬ, кандидат історичних наук, представник Українського інституту національної пам’яті.
Він також привернув увагу до такого факту: «19-28 вересня 2013 року було здійснено практичне відпрацювання Росією сценарію військової агресії проти України під час проведення спільного стратегічного навчання ЗС РФ та Білорусі «Захід-2013». Отже, ворог підготувався до нападу на нашу країну ще до початку Революції Гідності».
Учасники заходу разом із Павлом СЛАВИНСЬКИМ обговорили таке питання: «Якою Ви бачите нашу перемогу у цій війні?». Вся палітра відповідей («Хочу повернутися жити у свій рідний український Луганськ», «Знищити загарбників») звелася до одного: вигнання ворога, повернення всіх загарбаних українських територій — анексованого Криму та окупованої частин Донбасу, та забезпечення безпеки й цілісності всієї України.
ОРГАНІЗАТОРИ: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації та ОК «Північ».
ВІДЕОЗАПИС цієї гутірки можна подивитися за посиланням
Олександр МАЙШЕВ, член Національної спілки журналістів України