реклама партнерів:
Головна » У Чернігові звітували про європейську та євроатлантичну інтеграцію України

У Чернігові звітували про європейську та євроатлантичну інтеграцію України


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
5 лютого у Чернігові відбувся «круглий стіл» на тему: «Європейська та євроатлантична інтеграція України: здобутки 2009 року».
Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, один з ініціаторів зібрання, не вперше збирає представників громадських та політичних організацій і журналістів, щоб обговорити напрямки розвитку нашої держави. Цього разу гості з Києва, Вадим Трюхан – директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та Олег Мірошниченко – аналітик з питань європейської інтеграції Міжнародного центру перспективних досліджень, звітували перед чернігівцями про здобутки України в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. А заодно висловлювались і про майбутні перспективи нашої держави. Адже зібрання відбувалося напередодні президентських виборів.
Вадим Трюхан охарактеризував відносини України з ЄС. Зокрема, він зупинився у доповіді на питанні надання Україні перспективи членства в ЄС. Як відомо, Європейський Союз зараз не готовий надати чітку відповідь щодо визнання перспективи членства України в Євросоюзі, що пов’язується із складністю процесу внутрішніх трансформацій в ЄС та стриманою громадською думкою у державах-членах ЄС щодо розширення Європейського Союзу. Відтак, Брюссель у своїх документах лише «визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір», «залишаючи відкритим будь-який майбутній розвиток відносин України та ЄС». Пан Вадим спростував і своєрідні міфи, якими лякають громадськість противники європейської інтеграції України.
Вадим Трюхан у своїй доповіді детально розповів і про етапи розвитку діалогу України з НАТО. Ще у березні 1992 року Україна стала повноправним членом Ради Північноатлантичного співробітництва. Відтоді співпраця нашої держави з Альянсом є постійною. А в квітні 2008 року на Бухарестському саміті НАТО було зафіксовано рішення глав держав та уряді держав-членів Альянсу про те, що Україна стане членом НАТО. Це звичайно хоча й важлива, але лише політична заява. Бо, країні необхідно ще багато зробити реформ у різноманітних галузях, зокрема у військовій та економічній. Разом з тим, слід попрацювати і в пропагандистському напрямку, адже супротивників співпраці України з НАТО у нашій державі чимало. Доповідач відзначив тісну співпрацю Росії з Північноатлантичним блоком і зокрема у військовій сфері. Натомість минулого року депутати Верховної Ради не дали згоди на участь українських військ у навчаннях за участю НАТО. Відтак, наше військо лише втратило в даному випадку.
Олег Мірошниченко розповів про досвід країн Центрально-Східної Європи та Західних Балкан для України у напрямку європейської інтеграції.
На «круглому столі» надали слово і представникам чернігівської влади. Так, Юрій Музика (заступник начальника управління внутрішньої політики обласної держадміністрації) розповів про особливості виконання на регіональному рівні державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Розказав він і про співпрацю влади з громадськими та політичними організаціями у даному напрямку та про ставлення чернігівців до ЄС та НАТО.
Юрій Вдовенко (віце-президент Поліського фонду), та Юрій Ткач (президент громадського об’єднання «Євроклуб») прозвітували про діяльність громадських організацій. Зокрема, пан Юрій наголосив, що фактично у кожному навчальному закладі міста є організації «Євроклубу», але здебільшого вони існують на папері. Лише одиниці проводять різноманітні заходи. Разом з тим, він відзначив, що активно працюють євроклубовські осередки у кількох селах Чернігівщини.

На жаль, наша держава дуже повільно просувається у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. Від постійних політичних суперечок в країні вже стомились у Європі. А від безплідних дискусій, політичних чвар насамперед страждає кожен українець. Держава напередодні виборів знову опинилася на роздоріжжі. Від переможця президентського марафону залежить майбутній напрямок розвитку України: чи продовжить наша держава курс на зближення з європейськими державами, чи обере інший шлях...

Сергій Черняков, «Європейська Україна».
Фото автора.









Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини